Missky v štýlových uniformách aj zoznam oscarových osobností: Prestížny festival Art Film Fest začína novú éru

Najvýznamnejšie slovenské filmové podujatie Art Film Fest je na prahu svojej štvrťstoročnice, ktorú oslávi už o rok.

Modely navrhla špeciálne pre filmový festival Art Film Fest 2016 Ida Sandor

Modely navrhla špeciálne pre filmový festival Art Film Fest 2016 Ida Sandor

Zdroj: Monika Kršiaková

Nová éra

Do novej éry vstupuje s viacerými novinkami a vylepšeniami - s novým dejiskom, so šiestimi rôznorodými kinosálami, s trinástimi filmovými sekciami a s viac ako 150-imi snímkami! Najvýznamnejšou zo zmien, ktoré obľúbený filmový festival tento rok absolvuje, je presídlenie do Košíc. Projekcie desiatok súťažných i nesúťažných snímok sa budú konať na piatich miestach: v priestoroch Kunsthalle a Kulturparku, v niekdajšom Kine Slovan, Kine Úsmev a v mestskom prírodnom kine.

Oscaroví režiséri zavítajú do Košíc

Do metropoly východu zavítajú hneď dvaja významní režiséri svetovej kinematografie. Prvým z nich je Stephen Daldry, ktorý režíroval snímky ako Hodiny, Predčítač, Billy Ellito či Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko. Spolu s ním sa môžeme tešiť aj na Sira Alana Parkera. Do portfólia tohto významného briského režiséra patria aj „evitovské“ klipy „Donˈt Cry for me Argentina“ a „ You Must Love Me“ či snímky Midnight Expres a Horiace Mississippi, ktoré si budú môcť diváci v Košiciach pozrieť tiež.
Okrem týchto mien zverejnili organizátori taktiež zoznam ďalších osobností, na ktoré sa môžeme tešiť. Na Art Film Fest dorazí aj Karel Roden, srbský herec Lazar Ristovski či herečka Vica Kerekes, ktorá bude členkou hlavnej poroty. 

Štýlové uniformy 

Pred pár dňami boli verejnosti predstavené aj uniformy pre personál, ale aj moderátorov a hercov, ktoré vznikli práve za účelom blížiaceho sa festivalu a vytvorila ich známa návrhárka Ida Sadnor. Osem kreácií predviedli finalistky súťaže Miss Slovensko 2016 a modely symbolicky popcornom pokrstila samotná návrhárka s riaditeľkou súťaže miss, Karolínou Chomistekovou. 

Filmový festival Art Film Fest 2016 sa bude konať v dňoch od 17. júna do 25. júna a vstupenky si môžete kúpiť na stránka predpredaj.sk. 

Foto:
Monika Kršiaková, Art Film Fest
Zdroj:
Art Film Fest, rv

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba