Presunúť na hlavný obsah

7 faktov o bradavkách, ktoré by mali vedieť ženy, ale i muži: Číslo dva vás určite prekvapí

Zábava

O našom tele sa dozvedáme stále nové a nové veci. Dokonca aj naše bradavky prinášajú rôzne zaujímavosti a my sme vybrali 7, o ktorých by ste mali vedieť.

Zapozerali ste sa niekedy na svoje bradavky a napadla vás otázka, či sú v poriadku? Tá malá okrúhla a vystúpená vec na našich telách nám dokáže napovedať, či sme zdraví,  či vzrušení a ešte oveľa viac.

7 faktov o vašich bradavkách, ktoré ste možno netušili:

Stimul

Sexuálna stimulácia v oblasti bradavky môže viesť až k orgazmu. Počuli, alebo zažili ste už orgazmus prostredníctvom bradavky? To môže byť naozaj zaujímavá skúsenosť.

Niečo naviac

Nie je úplnou raritou, že sa muž, alebo žena, narodia s troma bradavkami. (Ja sama som už mala možnosť vidieť to naživo). Môžu sa vyskytnúť kdekoľvek na tele, nie len v okolí hrudníka. Našťastie zostáva len pri bradavkách, prsia k nim nedorastú.    

Prečítajte si: Svetové krásky, ktoré sa nekamarátia s podprsenkami: Je toto podľa vás už príliš?

Haló efekt

Ak ste dojčiaca matka, môže sa vám stať, že mlieko vám začne spontánne vytekať z vašej bradavky. Ak len napríklad započujete plač dieťaťa a to dieťa ani nemusí byť vaše, váš mozog naprogramuje prsník tak, aby z bradavky vytekalo mlieko.

Veľkosť

Veľkosť vašej bradavky a dvorca (tá okrúhla časť okolo vašej bradavky) môže mať veľkosť až niekoľko centimetrov, no dokáže byť aj tak malá, ako jedno-centovka. Ak napríklad priberiete, alebo otehotniete, môže sa táto veľkosť rapídne zväčšiť.

Prečítajte si: Vedeli ste, že existuje 7 rozličných typov pŕs na svete? Majiteľkou ktorého poprsia ste práve vy?

Nerovnosti

Nič sa s vašim telom a s vašimi prsiami nedeje, ak sú vaše bradavky nerovné. Myslíme tým teraz ich povrch. Práve naopak, tieto nerovnosti na povrchu bradavky sú v poriadku, malé hrudky len ukazujú, odkiaľ rastú chĺpky. (Ak je ale nerovný povrch sčervenaný, poraďte sa s vašim lekárom).

Prečítajte si: Prírodná domáca metóda na odstránenie ochlpenia: S týmto receptom sa chĺpkov zbavíte natrvalo!

NEcvičme v rytme

Cvičenie je pre naše telo a fyzickú kondíciu nevyhnutné, no tie naše malé bradavky ho nemajú rady. Neustále otieranie o látku na tričku, alebo podprsenk, naše bradavky vysušuje, preto by ste ich mali natrieť olejčekom pred každým cvičením.

Piercing

Ak patríte k fanúšikom piercingov a rozmýšľate o jednom vo vašej bradavke, vedzte, že hojenie môže trvať až pol roka. U žien býva väčšinou doba hojenie dlhšia, takže tento krok si radšej dobre premyslite.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe