Presunúť na hlavný obsah

Matky rebelky to v kinách poriadne roztočia

Súťaže

Matky rebelky je druhý film, ktorý Jon Lucas a Scott Moore režírovali spolu.

Jon a Scott fungujú spolu dokonale - ako želé a arašidové maslo,” hovorí Mila Kunis. “Scott chce, aby každá scéna vyzerala reálne a a Jon, aby bola vtipná. Dopĺňajú sa ako kúsky puzzle.” A ešte niečo sa jej páčilo: “Sú priateľskí k deťom. Každý nosil na pľac svoje deti. Som šťastná, že som mohla byť súčasťou tohto filmu a nakrúcať s týmito 5 úžasnými a zábavnými ženami.” Herečky si rozumeli od prvého dňa. “6 žien na pľaci – každému hneď napadne, ako sa vedeli zniesť, či si nezávideli,” hovorí Christina Applegate. “Odpoveď je nie. Sme všetky matky a to nás spojilo. Povzbudzovali sme jedna druhú.“

Fiktívna Základná škola Williama McKinleyho sa môže pochváliť rôznorodým zložením žiakov a rovnako ako aj rôznymi typmi matiek. Presne ako deti, aj ich matky sú rozdelené do rôznych skupiniek – od silných matiek rodu, cez oddané mamky, prívrženkyne organickej stravy až po dokonalé matky. 

Jada Pinkett Smith vykresľuje typické ráno, keď matka chystá deti do školy: “Moja postava, Stacy, sa kamaráti s pseudoperfekcionistkami. Sami seba považujú za smotánku v škole, na Združení rodičov a učiteľov a všade, kde môžu uplatňovať svoj status matiek a manželiek. Naša skupinka tam iba sedí a hodnotí všetky matky, ktoré prechádzajú okolo. Udávajú tón filmu a okamžite rozhodujú, kto sú tí zlí.

Niektoré matky nepatria k nijakej skupine. Nikto nikdy nepozýva na kávu Kiki, osamelú domácu puťku v ortopedických topánkach, ktorá má nevychované deti. Ďalším vyvrheľom je slobodná matka Carla - vďaka nekonvenčnému správaniu, fajčeniu a zmyselným chúťkam. Vyčerpaná pracujúca matka Amy navonok pôsobí reprezentatívne, ale tiež má vnútorný problém zaradiť sa do niektorej zo skupín.   

Mila Kunis svojej Amy rozumie. “Mala dieťa v 19 a druhé v 20 a celý čas sa musela riadne obracať, aby to fungovalo,” vysvetľuje. “Toto sa týka každého. Snažíte sa, aby všetko bolo dokonalé a zabúdate, že život je hlavne o tých spontánnych a neočakávaných momentoch.” Akonáhle dostanú nálepku „zlé matky“, Amy, Kiki a Carla si prestanú robiť starosti, čo si druhé matky o nich myslia. Samozrejme Carla si s tým starosti nerobila nikdy, vďaka čomu je jej prítomnosť pre novovzniknutú skupinku životne dôležitá.  “Ona je tým tmelom, ktorý nás drží pohromade,” hovorí Mila Kunis. “Moja postava v skutočnosti nevie, kde je jej miesto v živote. Kiki je tichá a plachá, ale Carla? Je hlučná a úžasná a drží život za gule.”

 

Kiki a Carla sú vyslovene komické postavy a režiséri si vybrali talentované komičky, aby ich oživili na filmovom plátne. Amy tiež zažíva smiešne situácie, ale jej príbeh je komplikovanejší. “Hrať polovicu filmu je  náročné,” hovorí Lucas. “Amy musí byť vtipná, ale zároveň funguje pre divákov ako emocionálne ohnivko. Mila nám do tej úlohy sadla, lebo unesie váhu emócií, ako sme to mali možnosť vidieť v Čiernej labuti, a zároveň zvláda aj komediálny rozmer svojej postavy. Jej prejav je veľmi prirodzený.” 

Moore dodáva: “Vyzerá ako normálna mama.” Suzanne Todd hovorí o kastingu, “Hľadali sme 6 rôznych archetypov, ktoré by spolu fungovali ako základ pre komédiu, a zároveň by bolo zaujímavé sledovať, ako sa navzájom spoznávajú. Myslím, že Mila, Kathryn a Kristen sa počas natáčania filmu naozaj skamarátili.” 

Jon a Scott zabodovali s filmom Vo štvorici po opici a teraz spravili úplný opak. Krásne ženy, s ktorými sa nenudíte? Nie je nič lepšie!” Akékoľvek skryté obavy režisérov, že by im ako mužom niečo mohlo uniknúť, sa okamžite rozptýlili.

Amy ako kandidátka na predsedkyňu Združenia rodičov a priateľov usporiada vo svojom dome predvolebú party. Podobnú robí v ten istý deň aj Gwendolyn, ale na tej u Amy sa podáva pizza, želé, a panáky, takže potenciálne voličky si užijú rozhodne viac zábavy ako na snobskom večierku u Gwendolyn, kde sa všetci tvária strojene. Toto si užili aj herečky, vrátane 80-členného mamičkovského komparzu. Scéna sa nakrúcala počas dvoch nocí v neveľkej obývačke, jedálni, kuchyni a záhrade. V tom istom dome sídlila produkcia jeden celý týždeň. 

Kathryn Hahn spomína na nočné žúrky. “Bolo tam plno a vonku lialo, nemali sme kam ísť medzi jednotlivými zábermi, takže sme boli nútené žúrovať naozaj. Bolo to ako na skutočnej party. Dievčatá tancovali ako život – všetky ako jedna. Mali ste vidieť Kiki, keď predvádzala robotický tanec.” A dodáva:  “Najviac som si vychutnávala chvíle v prívese u maskérov. Kristen sa stará o deti. Milina dcéra behá okolo a všetci si ukazujú fotky detí. – úžasná atmosféra. Chlapi to asi majú v živote jednoduchšie, ale ženy sú skrátka úžasné!

Prídite si i vy vychutnať skvelú atmosféru filmu Matky rebelky v kinách už od 11.augusta a ak správne odpoviete na súťažnú otázku, a traja z vás môžu vyhrať cool filmové tričko a set exkluzívnej vlasovej kozmetiky TAHE (Čistiaci šampón a Ultra ľahká ochrana pred slnkom, chráni vlasy pred vyblednutím)

 

Súťaž

Za ktorý film bola Mila Kunis nominovaná na Zlatý Glóbus?

2.    Čierna labuť

Súťaž bola ukončená 14.8.2016 23:59:00.

Výhercovia:

Petra Novotná, Bratislava
Ľubica Štastná, Trenčín
Danica Bolhajová, Košice

Blahoželáme!

- Najčítanejšie -