Presunúť na hlavný obsah

Vďaka tomuto sa zbavíte bolestivej menštruácie: Stačí spraviť jednu vec

Zdravie

Raz do mesiaca to príde na každú z vás a je dobré vedieť, že hoci to bolí, trpieť nemusíte.

Menštruácia je súčasťou života každej ženy, to ale neznamená, že ju musí automaticky sprevádzať nepríjemná bolesť. Práve tej sa zbavíte pomocou tejto malej zmeny.

Čítajte: Zadržaná voda v tele a vyššia hmotnosť ako zvyčajne: Najčastejší problém žien a spôsob, ako ho elimimovať

Ak máte počas vašej menštruácie neuveriteľné nálady, depresie, bolesti a potrebu oddychu od všetkého a od všetkých, nepreležte celý deň v posteli. Môže sa to zdať ako dobrý nápad, ale bolesti vás to nezbaví.

Vyskúšajte toto

Kvôli sťahom, ktoré sa dejú vo vašom tele, môžete pociťovať kŕče a bolesti, ktorých sa zbavíte práve pohybom. Hoci si to celé neviete tak úplne predstaviť, beh je aktivita, ktorá vám pomôže odstrániť bolesť, a okrem iného vďaka tejto kardio aktivite zabudnete aj na ďalšie príznaky, odvodníte sa a schudnete.

Ako na to

V prvých piatich minútach sa rozhýbte a začnite rýchlou chôdzou, ktorú postupne zintenzívňujte až do okamihu, kedy začnete behať v miernej intenzite sprevádzanej pravidelným dýchaním. Počas behu sa nesnažte šprintovať, stačí ak sa udržíte na 60 až 70% svojho maxima. Ak sa dá bežte v rovnakom tempe, a to minimálne 20 minút. Po zahriatí by ste mali pocítiť uvoľnenie svalstva a bolesť by mala v krátkom čase ustúpiť. 

Prečítajte si: Ako vplýva menštruačný cyklus na cvičenie? Môže krvácanie predstavovať vážnejšie riziká počas tréningu?

Po behaní si doprajte šálku zázvorového čaju, ktorý celý proces urýchli a naštartuje organizmus tak, že bude spaľovať aj v kľudovom režime.

- Najčítanejšie -