Presunúť na hlavný obsah

Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová spôsobila v New Yorku rozruch na móle!

Modeling

Na tohtoročnom newyorskom týždni módy malo zastúpenie aj Slovensko.

V Crowne Plaza Times Square v rámci Couture Fashion weeku sa konala Slovak Fashion Night 2016. Medzi dizajnérskou elitou sa predstavila aj mladá slovenská dizajnérka Sofia Tureková. Jej kolekcie pod názvom Optimista a Metamorfózy v avangardnom štýle sa ihneď stali atraktívnym magnetom pre fashionistov aj publikum.

Rozruch spôsobila neobyčajným šarmom, a krásou víťazka súťaže Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová v Sofiiných originálnych kreáciách. Na záverečnom defilé vyšla na mólo aj so svojou korunkou krásy, čo spôsobilo obrovský záujem amerických fotografov.

Podľa slov Kristínky to bolo  milé prekvapenie. Bola to  jej premiéra na medzinárodnom fóre, a úspech bol veľkým povzbudením pred súťažou Miss World, ktorá sa bude konať v decembri  vo Washingtone. Nadšenie neskrývala ani dizajnérka Sofia, ktorá bola zaskočená doslova šialenstvom medzi dievčatami, ktoré chceli na móle predvádzať jej modely.

Prezidentka americko-slovenskej Nadácie +421 povedala: “Najdôležitejšie pre našich mladých umelcov je aby dostali šancu ukázať svoju tvorbu vo svete. New York Fashion Week je pravým priestorom pre mladých umelcov, kde môžu konfrontovať svoju prácu a talent. 11. ročník Slovak Fashion Night v New Yorku dokazuje, že naši umelci sú mimoriadne talentovaní, kreatívni, a neboja sa žiadnej umeleckej výzvy ani konkurencie.” 

- Najčítanejšie -