Presunúť na hlavný obsah

Zuzana Haasová povedala rázne „A DOSŤ!“

Krása

Mať hladkú jemnú pokožku bez chĺpkov sa za posledné roky stalo samozrejmosťou. Na trhu sú rôzne prostriedky a metódy ako sa neželaných chĺpkov zbaviť.

Každá by o odstraňovaní nežiaduceho ochlpenia vedela rozprávať svoje. Inak na tom nie je ani herečka a speváčka Zuzana Haasová, ktorá toho vyskúšala už naozaj veľa: „Prešla som naozaj skoro všetkým. Vyskúšala som depilačné krémy, bolestivú depiláciu strojčekom, holenie žiletkou, ktoré mi spôsobovalo zarastanie chĺpkov.“

Po všetkých týchto skúsenostiach sa rozhodla rozlúčiť so svojimi neželanými chĺpkami rázne, jednoducho, takmer bezbolestne a natrvalo! Zverila sa do rúk uznávaných odborníčok v estetickej medicíne, MUDr. Alene Pallovej a MUDr. Lucii Drahovskej. Tie, v Inštitúte estetickej medicíny v Pezinku, úspešne pomáhajú ženám i v tejto oblasti.

Ako sama riaditeľka IEM, MUDr. Pallová, hovorí: V IEM máme jeden z najmodernejších laserov, a to laser Lumenis LightSheer Duet. Ten sa na míle vzďaľuje od jej predchodcov. Poskytuje 4-krát rýchlejšiu a najmä bezbolestnú epiláciu. Technológia americkej firmy Lumenis LightSheer je preverená množstvom štúdií. Všeobecne je považovaná za zlatý štandard tohto odvetia estetickej laserovej medicíny.“

Ako laser funguje?

Čo sa deje pri laserovej epilácii vysvetľuje MUDr. Pallová: „Laserový lúč vplýva na vlasový pigment, prechádza cez kožu až k vlasovej cibuľke. Reaguje s farbivom vo vlasovej cibuľke – melanínom, zahreje ho na extrémne vysokú teplotu a následne deaktivuje bez poškodenia okolitej pokožky.“ Výhodou epilácie diódovým laserom Lumenis LightSheer Duet je rýchlosť prevedenia, malá bolestivosť a nižší počet opakovaní potrebných na dosiahnutie trvalého efektu.

Ako sa pri ošetrení cítila Zuzka? „Bolo to veľmi rýchle, nič ma nebolelo, pociťovala som iba teplo. Celé ošetrenie je časovo nenáročné a veľmi komfortné. Jednoducho všetkým odporúčam.“

Príprava na epiláciu laserom

Aby bol výsledok laserovej epilácie dokonalý, neodporúča sa minimálne 6 týždňov pred zákrokom na ošetrovanej oblasti vytrhávať chĺpky pinzetou, strojčekom a ani voskom. Na želaný účinok je dôležité, aby bola vlasová cibuľka úplne zregenerovaná - iba vtedy laserový lúč prenikne až priamo k nej. Deň pred ošetrením je potrebné oblasť oholiť iba žiletkou.

Cenová dostupnosť

„Epilácia laserom sa môže zdať oproti holeniu, depilovaniu voskom či iným spôsobom odstránenia ochlpenia ako najdrahšia metóda. Avšak ak si zrátate všetky výdavky spojené s takýmto odstraňovaním nežiadúcich chĺpkov, to ani zďaleka nemusí byť tak.“: hovorí MUDr. Lucia Drahovská. Na záver dodáva: „Laserová epilácia je pohodlná a prináša trvalé výsledky. Už žiadne zarastanie chĺpkov, folikulitída (zapálené červené bodky), bolesť a o pár dní znova to isté. Navyše s našimi výhodnými epilačnými balíčkami si laserové sedenia budete užívať a po 6 až 8 sedeniach chĺpky budú preč.“

O Inštitúte estetickej medicíny

Inštitút estetickej medicíny je špičkové medicínske zariadenie, ktoré poskytuje široké spektrum zákrokov z oblasti korektívnej dermatológie, laserovej dermatológie, lekárskej kozmetiky, redukcie hmotnosti, plastickej chirurgie, cievnej chirurgie a ďalšie služby v oblasti krásy a zdravia. Zákroky prostredníctvom najmodernejšieho technického vybavenia realizuje skúsený tím lekárov a zdravotníckeho personálu vedený MUDr. Alenou Pallovou. O kvalitách služieb IEM sa presvedčilo už mnoho známych osobností zo sveta šoubiznisu.

Viac o IEM nájdete na stránkach:
www.iem.skwww.vekjelencislo.sk, www.facebook.com/InstitutEstetickejMediciny, ako aj na Instagrame #institutestetickejmediciny.

- Najčítanejšie -