Presunúť na hlavný obsah

Lesk, čo nepôsobí lacno: Ukážeme, ako na to!

Štýlové nákupy

Máloktorý trend robí ženám takú službu ako metalický. Ak sa s ním narába s citom, je nadčasový, variabilný, luxusný a decentné dámy mení na nebezpečne zvodné femme fatales. Túžite zažiariť na vianočnom večierku? Naberte odvahu zažiariť doslova!

Večerná metalíza je témou novembrových Štýlových nákupov v Poluse. Trblietavý glamour sa bude sypať plným priehrštím a vy budete mať čo robiť, aby ste na konci mesiaca vedeli určiť víťaza strieborno-zlatého módneho duelu.

Ako prvú vám dávame do pozornosti 19-ročnú Polinu. Mladá študentka s dynamickým životným štýlom preferuje pohodlný športový typ oblečenia, takže návšteva Polus City Center pre ňu znamenala poriadnu zmenu! A aj o tom je naša rubrika – jej cieľom je inšpirovať vás k vyskúšaniu niečoho nového a radšej, než si lámať hlavu nad dilemou, čo by to „niečo nové“ malo byť, zveriť sa do rúk profesionálov. 

ÚČES: Polina začala svoj prerod od denného k večierkovému looku v kaderníctve BENDLER Hair by Paviel v Polus City Center, kde sa jej venovala  hairstylistka Denisa. Na dramatickú zmenu nebolo potrebné strihanie ani farbenie, postačil elegantný a plastický účes, ktorý na seba zaručene na párty pritiahne oči hostí. Nezabudnite, že ak vás čaká večer s veľkým V, vlasy by pred úpravou nemali byť čerstvo umyté, inak sa budú ťažko fixovať do účesu. Pramienky sú najtvárnejšie, ak sú vlasy minimálne deň, alebo pár hodín po umytí. 

Efekt ako z červeného koberca sa Denise podaril vytvoriť pomocou kulmy, vypnutia dohora a fixácie na stranu. Spomedzi stylingových produktov použila extra silný lak a na záver zvolila jemný poprašok leskom na vlasy. 

TIP kaderníčky: „Ak chcete naozaj kvalitný účes na výnimočnú príležitosť, netrápte sa doma, navštívte kaderníctvo. Šikovné ruky profesionálky vám za pár minút vykúzlia elegantný účes, aký by ste ani po hodinách sledovania Youtube návodov nedokázali napodobniť. Navyše, oddýchnete si a ušetríte energiu, ktorú radšej miňte tancovaním na parkete než šibrinkovaním s kefou a sponkami pred zrkadlom.“

VIZÁŽ: Hoci príprava na večierok zvádza nejednu z nás k vytiahnutiu celého arzenálu dekoratívnej kozmetiky, Klaudia Kolenčíková, ambasádorka značky Yves Saint Laurent z parfumérie Marionnaud v Poluse, odporúča dvakrát zvážiť a raz maľovať. Preto aj Polininu tvár skrášlila s dôrazom na ženskú jemnosť a neskĺzla k prekombinovanosti. Základom je mejkap v prírodnom odtieni a nežná marhuľová lícenka pre domodelovanie kontúr tváre. Oči Klaudia vytieňovala béžovými a zlatistými tieňmi, pričom veľkú pozornosť venovala vyčesaniu obočia. Na pery naniesla rúž jahodovej farby, ale ešte predtým vyfarbila celé pery kontúrovacou ceruzkou.  Líčenie pier tak ostáva dlhšie zafixované.

Po nalíčení sme Polinin nový imidž v štýle kráľovnej večera korunovali voňavou novinkou  – parfumom značky Eli SAAB, Le Parfum Intense, dostupným exkluzívne v predajniach Marionnaud. Havu tvorí kvet pomarančovníka, srdcom je medová ruža a ylang ylang, základné tóny prepletá zmes pačuli a ambry vonnej.

TIP vizážistky: „Je to stará vizážistická rada, ale mnohé dámy na ňu zabúdajú, a tak sa oplatí pripomenúť si: Menej je viac! Určite si priority. Ak chcete zvýrazňovať, tak odporúčam zamerať sa vždy len na jeden prvok na tvári. To znamená, že dominantné sú buď ústa, alebo oči. Nikdy nie oboje.“

OUTFIT: „Metalické odtiene sú vhodné predovšetkým na večerné udalosti, kde medzi záplavou tmavých hostí vďaka nim určite zažiarite,“ uviedla nás do novembrovej témy Štýlových nákupov v Poluse stylistka Mirka Dobiš Michalková. Pri prvom pohľade na Polinu vedela, že má pred sebou „zlaté dievča“, ktorému sa hodia metalické tóny ladené dozlata. „Ležérne, metalické šaty so zlatým odleskom sme našli v predajni značky JASMINE. Tie sme doplnili výraznými tmavými šperkami, konkrétne opaskom, upnutým obojkovým náhrdelníkom, XXL prsteňom a vhodné topánky sme našli hneď oproti, v predajni Mango. Výsledný outfit je jednoduchý, no zároveň výrazne rafinovaný a skvele podčiarkol nositeľkinu dievčenskú krásu.“

TIP stylistky: „Milé dámy, ak máte problémové partie, zbytočne na ne neupozorňujte metalickým oblečením, to má totiž tendenciu opticky rozširovať.“

Módna vizitka Poliny: 

Neznášam: neporiadnosť. Oblečenie nemusí byť drahé a vyumelkované, ale musí byť čisté a upravené.


Zbožňujem: mix štýlov. Rada kombinujem casual veci s elegantnými.    
Využite aj vy možnosť originálneho módneho poradenstva, aké tu ešte nebolo. V réžii Polus City Center vás nastajlujeme podľa vopred určenej témy a okrem špičkového servisu a profesionálnych fotografií si odnesiete domov aj symbolický darček. Užite si deň plný relaxu a horúcich módnych trendov na účet Polusu!

Téma mesiaca NOVEMBER: „Večerná metalíza“. Prihlášku spolu s fotografiou posielajte na: radostzaziarit@poluscitycenter.sk. Uveďte svoje meno, bydlisko – mesto, vek a nezabudnite pripojiť svoju aktuálnu fotografiu. Prijmete našu módnu výzvu? Skúste to, odvážnym šťastie praje!

S pozdravom, tím projektu Štýlové nákupy v Poluse.

- Najčítanejšie -