Presunúť na hlavný obsah

Čarovné sviatky sa blížia: S týmito piatimi vecami sa aj váš domov zmení na vianočnú rozprávku

Bývanie

Cez blížiace sa Vianoce strávime v teple domova oveľa viac času, ako sme bežne zvyknutí. Čo tak využiť ich čaro a preniesť zopár dekoráciami ducha Vianoc i do vašej spálne či obývačky?

Váza už dávno nie je len na kvety

Zabudnite na umelé kytice a skúste niečo nové. Obchody sa len tak hemžia vázami rôznych tvarov a druhov, ktoré majú naozaj nekonečné využitie. Nasypte do nich umelý sneh, do ktorého vsadíte záprach sobov či Mikuláša.  Alebo ich použite len ako nádobu na reťaz žiaroviek, ktoré sa po zapnutí premenia na roprávkovo vianočnú lampu.

Vianočné gule tak trochu inak

Možno si ešte z detstva spomínate na krehké a rozbitné sklenené gule. I keď sa následne na pár rokov vytratili z predajných pultov, trend sklenených vianočných ozdôb je späť, a to vo veľkom štýle.  Vytvorte jemnú dekoráciu na stole, komode či na stromčeku za pomoci jemných gúl. Vybrať si môžete z neuveriteľného množstva variácií. Posiate glitrami, s postavičkami alebo trblietavým práškom vo vnútri či svietiace, to všetko sa tieto Vanoce nosí.

Prečítajte si: Vianoce sú za rohom: Viete už, čo by potešilo vášho šibala?

Nebojte sa mať i viacero stromčekov

Samozrejme, najhlavnejší je ten stromček, pod ktorým si nájdete dlhoočakávané vianočné prekvapenia,  nebojte sa však použiť stromček ako dekoráciu i v iných častiach domu. Nemusí ísť vobec o jeho typickú verziu práve naopak. Vyskúšajte štýlovú drevenú či drôtenú verziu. A ak chcete byť naozaj originálny, inšpirujte sa našou galériou a vyrobte si stromček z vínových zátok.

 

Oooh le joli #DIY que voilà ! #winecorks #winecorkcrafts #winelover #winecellar #italy #artcraft #xmasdecorations

Fotka uverejnená používateľom Amélie B. (@lamelou64),

Krb vám netreba

To, že nemáte ohnisko, nad ktoré by ste mohli zavesiť svoje vianočné ponožky  ešte neznamená, že si aspoň jeden pár týchto roztomilých vreciek na sladkosti nezaslúžite. Vyberte si svoju obľúbenú kombináciu farieb a zaveste si ich na rám postele či okno. Mikuláš vás predsa nájde všade, ak ste poslúchali.

Adventný kalendár aj bez priberania

Nemusíte otvárať okienka a papať čokolády. Odpočítavať dni do príchodu Vianoc sa dá i originálnejším sposobom.  Ušite si vrecúška či poskladajte krabičky, do ktorých vložíte malé prekvapenie alebo si na špagátik zaveste očíslované papuče. Do každej vložte rúž, ktorý ste si tak dlho chceli kúpiť, alebo lístky do kina pre vás a vášho partnera. Orginalita sa cení!

Inšpirujte sa: Barbie či pyžamo nejchajte v obchode: Darujte svojej princeznje pod stromček naozaj niečo výnimočné

 

- Najčítanejšie -