Príbeh Veroniky, ktorá žila s mladším partnerom: Je vysoký vekový rozdiel naozaj prekážkou vo vzťahu?

V dnešnej dobe sa stretávate skôr so vzťahom staršieho muža a mladšej partnerky, ale občas je to aj naopak. To je príklad 35-ročnej Veroniky, ktorá žila s partnerom mladším o 10 rokov.

Viete si predstaviť žiť s mladším partnerom?

Viete si predstaviť žiť s mladším partnerom?

Zdroj: Profimedia

Môj typ

„S Michalom som sa zoznámila vo fitnescentre, kde som chodievala cvičiť. Pracoval ako osobný tréner a za krátky čas začal trénovať aj mňa. Vzájomné sympatie nás skôr či neskôr dali dokopy. Vždy som mala mladších partnerov, keďže som typ, ktorý sa o seba stará a pôsobím mladistvo. Vek je pre mňa vo vzťahu naozaj len číslo a nebol to môj prvý partner, ktorý bol mladší ako ja. S Michalom sme si hneď veľmi rozumeli, keďže sa obidvaja venujeme fitnesu a zdravému životnému štýlu. Naše spoločné chvíle sme trávili buď v posilňovni, alebo v prírode s našimi štvornohými miláčikmi. Dôvod, prečo si vyberám mladších chlapov je asi ten, že sú lepší a výkonnejší v posteli ako moji rovesníci. Potrpím si na vypracované telo a nespútanú vášeň, ktorú vo mne prebudia len mladšie ročníky.

Prečítajte si aj: Keď som si brala môjho muža, netušila som, čo mi pred oltárom zatajil: Pár dní po svadbe ma obliala studená sprcha

Nielen flirt

„Michalovi som nemala čo vyčítať na svoj vek mi prišiel naozaj vyspelý a časom už nešlo len o nezáväzný flirt, ale do nášho vzťahu vstúpili city. Naozaj som si vedela predstaviť spoločnú budúcnosť práve s ním a nedávala som na rady svojich vydatých priateliek, ktorým sa tento nápad veľmi nepozdával. Len závidia!“ hovorila som si.

Prišiel zvrat

Michal sa ku mne nasťahoval a ja som nemala najmenšie pochyby o tom, že tento vzťah je vyrovnaný a môj partner je dospelý muž, ktorý vie, do čoho ide. Stačilo pár týždňov spoločného bývania a začala som si všímať veci, ktoré som predtým nevidela. Každý víkend sa konala iná párty, na ktorej sme „nesmeli“ chýbať. Keďže som sa potrebovala pracovať na svojich nových projektov do práce, nemohla som si dovoliť žúrovať s jeho rovesníkmi a tak začal chodiť Michal na akcie sám. Domov sa väčšinou vracal nadránom v podnapitom stave. Obdobie, ktoré som si ja už dávno prežila na vysokej škole, jemu ešte len začínalo! Vedela som, že je to prvá vec, ktorá nás diametrálne odlišovala a to nebolo všetko...

Veľké dieťa

Z chlapa, s ktorým som si predstavovala svoju budúcnosť, sa vykľulo nevyzreté dieťa. Okrem cvičenia a školy sa venoval počítačovým hrám a čítal komiksy. Zrazu som mala pocit, že nežijem s mojím priateľom, ale s mojím dieťaťom. Naše spoločné chvíle sa úplne zmenili a čím ďalej, tým viac som pociťovala, ako som sa mýlila. Po príchode zo školy ho nezaujímalo nič iné len, či je navarené a okrem toho som mu prala všetky veci z tréningov, keďže môj dokonalý Michal nevedel ani ako sa zapína práčka. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 typov žien, ktoré sú tretím človekom vo vzťahu: Zbystrite pozornosť, ak sa okolo vášho muža jedna taká točí!

Vzťah bez budúcnosti

Jediné, čo nám vo vzťahu klapalo bol sex, ktorý však nebol dostatočne silnou motiváciou, aby som v tom beznádejnom vzťahu zotrvala. Čas predsa len ukázal, že presne jedenásťročný rozdiel je prekážkou. Aj keď som tomu nechcela veriť, ale moje kamarátky mali pravdu. Skôr či neskôr vyšli na povrch veci, ktoré neboli akceptovateľné. 

Žiadne zajačiky

Po zlej skúsenosti som sa len predsa zamyslela nad svojím výberom partnera a prehodnotila moje priority. Mladých zajačikov už teda prenechám mladším ročníkom a ja sa budem rozhliadať v mojích kruhoch. Rovnocennosť obidvoch partnerov je pre mňa veľmi dôležitá, a preto sa začnem stretávať s niekým, kto si bude vedieť vyprať ponožky.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba