Presunúť na hlavný obsah

Viete, ako vyzerá herečka, ktorá stvárnila v rozprávke Mrázik protivnú Marfu? Je to veľmi inteligentná žena

Zahraničné celebrity

Ruská herečka Inna Čurikovová, ktorú poznajú slovenskí diváci najmä z kultovej rozprávky, je dnes niekto úplne iný.

Pre mnohých ľudí je legendárnou postavou z rozprávky o Mrázikovi práve Marfa, ktorá svojou nevychovanosťou a hrubosťou vtipne dokresľuje dej obľúbeného príbehu.  Ako však vyzerá ruská herečka, ktorá dokonale stvárnila svoju rolu, dnes?

Prečítajte si aj: Princ z kultovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku: Na filmovom plátne verný jednej, v skutočnosti...

Uznávaná herečka 

V súčasnosti je Inna uznávanou herečkou najmä v svojej rodnej zemi, kde je slávna vďaka pôsobeniu v Moskovskom štátnom divadle. Po slávnom Mrázikovi sa jej kariéra rozbehla ešte viac. Ruská herečka si totiž vzala o deväť rokov staršieho režiséra Gleba Panfilova, ktorému bola dlhoročnou múzou. Obsadzoval ju takmer do všetkých filmov a vďaka tomu sa z nej stala výnimočná filmová a divadelná herečka. 

Legendárna postava 

Inna sa túžila stať slávnou herečkou už odmalička. Navštevovala herecké školy a rôzne kurzy, ktoré ju mali pripraviť na povolanie herečky. Svoju legendárnu postavu pre Mrázika vyhrala na konkurze vďaka milej príhode, keď sa priznala, že vie lúskať orechy svojimi zubami. Režisérovi sa to zapáčilo natoľko, že ruskej herečke nielen ponúkol rolu v Mrázikovi, ale jej „nadanie“ na lúskanie orechov využil aj priamo v rozprávke. Moment, kde Marfa lúska zaradom orechy svojimi zubami sa stala nezabudnuteľnou scénou.

Je z nej dáma

V reálnom živote táto stará dáma pôsobí veľmi elegantne a nemá nič spoločné so strapatou a špinavou Marfou. Na svoju rolu, ktorá ju dostala na výslnie však spomína s úsmevom a nadhľadom. Vďaka vtipnej postave, ktorú zahrala autenticky, si získala mnoho obdivovateľov. Inne sa po slávnej rozprávke roztrhlo vrece s ponukami a odštartovala sľubná kariéra. Herečka sa však rozhodla pre divadlo, ktoré jej najviac prirástlo k srdcu.

Mohlo by vás zaujímať: Najvtipnejšie momenty z rozprávok, ktoré nás vždy rozosmejú: Takéto majú v živote poslanie!

Klasika na Vianoce

Zaujímavosťou je, že kultová rozprávka Mrázik so známou Nastenkou, Marfou a samoľúbym Ivanom nie je takou populárnou v iných krajinách. Ani v samotnom Rusku túto rozprávku nedávajú každý rok na Vianoce v televízii. Ktovie, prečo si táto rozprávka našla svojho verného diváka hlavne na Slovensku a stala sa neoddeliteľnou súčasťou vianočných sviatkov. 


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus