Presunúť na hlavný obsah

Prečo sa dlhoročné fungujúce vzťahy rozpadajú hneď po tom, čo sa spečatia svadbou? Pravý dôvod vás zaskočí

Partnerské vzťahy

Nielen celebrity či známi ľudia majú problém udržať si čaro krásneho a spokojného vzťahu po tom, čo im na ruke pristane obrúčka. V čom však tento problém spočíva?

Súčasná doba nepraje dlhodobým vzťahom. Nechceme sa viazať, stále máme pocit, že svoj súkormný život nemusíme brať až tak vážne, a že na veľké životné rozhodnutia máme ešte dosť času. Podobne na tom bola i Martina:

„S Matejom sme mali absolútne pohodový desaťročný vzťah založený na dôvere a spoločnej komunikácii a ja som mala pocit, že nás už nič nedokáže rozdeliť. Stále som sa cítila rovnako zamilovaná,  nemala som potrebu hľadať niečo nové, iní muži ma doslova nezaujímali. To, že sme spolu už tak neuveriteľne dlho a stále sme svoj vzťah nespečatili svadbou, som nijak veľmi neriešila, čo sa však nedá povedať o mojej mame.

Prečítajte si: Po všetkých hádkach sa Peter nášho manželstva pomaly vzdával: Jedna otázka to však celé zvrátila

Moj súkromný život ju zaujímal snáď viac ako jej vlastný a neustále sa ma vypytovala, kedy mojmu vzťahu s Matejom dáme tú správnu vážnosť a vezmeme sa. Ona chce predsa vnúčence a tie potrebujú vyrastať v normálnej rodine. Nechápala som čo tým myslí, my sme predsa boli normálna rodina a nepotrebovali sme na to žiaden papier či pečiatku z úradu.

Neviem, či za to nakoniec mohla ona, alebo si Matej podvedome uvedomil, že toľké bombardovanie už dlho neustojíme, no počas predĺženého víkendu v Tatrách ma požiadal o ruku. Nečakala som to, no i tak som povedala áno. Nič predsa nebude iné, stále sa budeme rovnako milovať, no nie?

Mohlo by vás zaujímať: Prečo vydržali manželstvá v minulosti dlhšie ako dnes? Táto životná múdrosť im k tomu najviac napomohla

Problém však nastal hneď po svadbe. Mama síce spokojná bola, no niečo sa v našom vzťahu akoby zmenilo. Cítila som sa ako v klietke. V noci som sa budila zo strašných snov, kde som sa spútaná so všetkých síl snažila vyslobodiť, no márne. Každé ráno som sa snažila, aby bolo všetko perfektné, aby som nič nepokazila a neohrozila tým naše manželstvo. Nechápem, ako ma to mohlo tak pohltiť, stále sme to predsa boli my dvaja!

Aj Matej si všimol moj chlad, neprirodzenosť a vyumelkované správanie a snažil sa mi pomôcť. Ja som však mala pocit, že v manželstve musí všetko klapať a podobné hlúposti, ako som mala vo svojej hlave, musia ísť stranou.  Odrazu som cítila, že z jeho strany nevidím žiadnu snahu či úsilie, ktoré by nasvedčovalo tomu, že mu na našom manželstve záleží.

Inšpirujte sa: Táto veta zmenila rozvedenej Silvii pohľad na život: Niektoré veci musia jednoducho skončiť, aby začali nové...

Moje prehnané starosti a ideály o tom, akoby manželstvo malo vyzerať a čo by sa v ňom malo a nemalo robiť, priviedli to naše ku koncu. Frustrácia a obavy, že to nezvládneme sa nakoniec pretavili do skutočnosti a náš vzťah sa postupne menil na nepoznanie. Matej nechcel počúvať moje výčitky a tak čoraz viac času trávil mimo domu, ja som si nahovárala, že má milenky, pretože pre neho už dávno nie som dosť dobrá.

Ani neviem ako, no po piatich rokoch som sa ocitla sama, v perfektnom byte, s nádhernou obrúčkou na ruke,  vysnívaným zariadením a žiadnymi starosťami, no bez manžela. Môj strach zo záväzku mi totiž zničil dokonalý vzťah.“

Myslíte si, že manželstvo je pre úspech vzťahu kľúčové?

spolu hlasovalo 426 ľudí

- Najčítanejšie -