Presunúť na hlavný obsah

Joga je cesta

Zábava

Predstava o joge je často veľmi skreslená. Ľudia si mylne myslia, že na joge sa iba sedí, medituje a relaxuje. Nie je to tak. Často je tréning veľmi dynamický až tanečný. Existuje veľké množstvo štýlov jogy. Pokojná Basic joga či Relax joga, dynamickejšia Power joga alebo náročnejšia Ashtanga joga. Potvrdzuje to aj Fredy Ayisi.

„Joga je na jednej strane veľmi relaxačná a veľmi upokojujúca, ale na druhej strane môže byť aj veľmi dynamická a kreatívna. Práve to ma na nej upútalo tak veľmi, že sa stala pre mňa najdôležitejším bodom môjho života“.

Samotné slovo joga znamená spojenie. Spojenie medzi intelektom, mysľou, dušou a telom. Harmónia medzi fyzickým a mentálnym dáva priestor pre spoznanie samého seba a posúvanie vlastných hraníc.  „Človek nemôže všetky jej aspekty za svoj život zvládnuť. Dá sa iba posúvať ďalej.  Oproti  iným športom je joga taká, že čím dlhšie ju cvičíte, čím ste starší, stále viac sa  udržujete v kondícii a stále sa posúvate vo svojich hraniciach ďalej.  Joga je cesta, ktorou kráčame k nášmu cieľu,“ dodáva Fredy Ayisi. 

Joga je kombinácia vedomostí z medicíny, psychológie a športu. Je dobré nechať sa viesť svetom jogy profesionálom, ktorý presne vie, čo je pre vás vhodné, čo naopak nie a ukáže vám samého seba tak, ako sa nepoznáte. Fredy Ayisi to považuje za veľmi dôležité. „ Záleží od schopností a predpokladov človeka. Dôležitým kritériom je povaha, lebo niektoré typy jogy sú viac meditačné a orientované viac na duchovno, iné sú orientované na upravenie postavy alebo získanie energie. Ďalšie druhy sú zamerané na zlepšenie zdravotného stavu. Takže naozaj záleží na povahe človeka a na tom, čo od cvičenia jogy očakáva“.  Fredy Ayisi rád odovzdáva svoje skúsenosti a vedomosti, prešiel cestu jogy a stále po nej kráča. Pridajte sa k nemu a môžete si byť istý, že sa naučíte, čo je pre vaše telo najlepšie, ako správne dýchať a regenerovať. Prežite tri dni s Fredym Ayisim a jogou. Joga pobyt si môžete zakúpiť na 

Viac informácií na www.xbionicsphere.com

-Reklamná správa-

 

- Najčítanejšie -