Presunúť na hlavný obsah

Chcete mať lepšiu náladu a viac energie? Stačí zmeniť zopár vecí u vás doma a pôjde to

Bývanie

Miesto na oddych a načerpanie nových síl – taký by mal byť aj váš príbytok. Máte pocit, že v tejto oblasti by bolo treba u vás doma niečo zlepšiť? Inšpirujte sa našimi tipmi a vychutnajte si každú jednu chvíľu v pohodlí domova aj po tom najťažšom dni!

Stavte na kvety

Americkí vedci zistili, že kvety sú prirodzeným a zdravým prostriedkom na ovplyvnenie nálad a majú bezprostredný vplyv na šťastie. Vyvolávajú totiž pocity radosti a vďačnosti. Nehovoriac o tom, že ich schopnosť čistiť vzduch je prospešná aj pre vaše fyzické zdravie.

Obklopte sa správnymi farbami

Upokojujúco a relaxačne pôsobia hlavne modré a zelené odtiene. Aj preto sa veľmi často používajú v spálňach, pričom sa predpokladá, že čím tmavší odtieň, tým výraznejší účinok. Ak nemáte vo svojom byte steny vymaľované v týchto farbách, využite modernú techniku. Vďaka modernej žiarovke a aplikácii vo vašom mobile môžete meniť osvetlenie podľa vašich predstáv. A to dokonca aj nadiaľku. Príjemná atmosféra tak na vás bude čakať hneď, ako vojdete do bytu.

Nechajte sa unášať hudbou

Hudba má vedecky preukázané pozitívne účinky na naše duševné rozpoloženie. Chcete, aby vás príjemné tóny vítali už vo chvíli, keď otvoríte dvere svojho bytu? Využite mobilnú aplikáciu, pre ktorú je to hračka.  Môžete si tiež vopred nastaviť vhodnú muziku k rôznym činnostiam. Veď čo vám pripomenie, že je čas na cvičenie lepšie, ako vaše obľúbené rýchle hity? Vďaka prvkom inteligentnej domácnosti si môžete nastaviť, že začnú hrať napríklad každý druhý deň od siedmej do pol ôsmej. Vám ostáva len postaviť sa a začať sa hýbať.  Využiť môžete aj mnoho iných scenárov – napríklad, že sa melódie rozoznejú hneď ako vstúpite do kuchyne či spálne.

Vychutnajte si voňavý kúpeľ

Vo vani plnej príjemne teplej vody zabudnete na všetky starosti a problémy. Do kúpeľa nezabudnite pridať morskú soľ a upokojujúce esenciálne oleje, ako napríklad levanduľový. Celú atmosféru si môžete spríjemniť pohárom šampanského či zdravého ovocného smoothie. Výborná je aj horká čokoláda alebo oriešky. Sú zdrojmi aminokyseliny tryptofán i ďalších látok, ktoré stimulujú produkciu hormónov potrebných na dobrú náladu.

Zlepšite si náladu doplnkami

Spolu s blížiacou sa jarou je načase pustiť trochu čerstvého vánku aj do vašej domácnosti. Pestré svetlé vankúše či závesy rozžiaria celú miestnosť. Interiér osvieži aj kytica rezaných kvetov v novej váze a stolovaniu zas dodá cveng ružový, žltý či svetlozelený obrus. 

Pustite si ten správny program

Je dokázané, že smiech lieči telo i dušu, a pritom je úplne jedno, či sa smejete od srdca na konkrétnej situácii, alebo si smiech „privoláte“. Skúste si teda pustiť obľúbenú komédiu alebo vtipné video, či prečítať zopár vtipov.

Zobúdzajte sa ako v rozprávke

Príjemné ranné vstávanie z postele je základom dobrej nálady.  Časy, keď nás budil za tmy ostrý zbuk budíka sú minulosťou. Dnes stačí mať inteligentnú zásuvky, na ktorú napojíte rádio a svetlo a zo zobúdzani sa stane rituál.  Najskôr zaznejú napríklad jemné tóny hudby, potom sa postupne začne rozsvecovať svetlo vo farbe, ktorú si vyberiete. Dostanete tak šancu dosnívať svoj sen, pomaly sa prebrať a s úsmevom začať nový deň.  

Premeňte kuchyňu na čajovňu

Zapáľte si po náročnom dni sviečku a pripravte voňavý čaj. Príroda nám nadelila liečivé rastliny, ktoré blahodarne pôsobia i na nervovú sústavu. Po ktorých siahnuť? Výborný je zápar z ľubovníka bodkovaného, levandule lekárskej, harmančeka alebo valeriány. Okrem chuti nezabudnite vnímať aj ich božskú arómu.

Tento článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Slovak Telekom

- Najčítanejšie -