Presunúť na hlavný obsah

Naštartujte svoje zdravie a vitalitu v kúpeľoch

Wellness

Cítite sa vyčerpaní, stuhnutí, letargickí a bez energie? A skúsili ste už navštíviť kúpele? Jedny také, v ktorých vás vždy privíta príjemný, milý a profesionálny personál, nájdete len kúsok od Trenčína, v Trenčianskych Tepliciach.

Počas celého roka nás v dôsledku rýchleho životného štýlu trápia rôzne ochorenia od chrípky a prechladnutia až po rôzne chronické a vážne akútne chorobné stavy. Našej imunite dáva stres dnešnej doby jednoducho poriadne zabrať. Už dávno nestačí dbať len na prevenciu, o svoje zdravie sa musíme starať omnoho aktívnejšie. Ideálne je dopriať si aspoň raz do roka celkový energetický a ozdravný reštart, ktorý nám nanovo rozvibruje celé telo a zregeneruje ho na celé nasledujúce mesiace.

Všetci dobre vieme, že keď  ideme na dovolenku, odpočívať začíname až po pár dňoch, keď z nás opadne ten najväčší stres. Tak isto je to aj s naštartovaním vlastného zdravia, imunity a vitality. Preto je celková zmena prostredia dobrá nielen pre fyzický, ale aj psychický oddych. Ak je to navyše hneď niekoľko dní strávených uprostred kúpeľného parku so vzácnymi drevinami a Labutím jazerom, ktoré obkolesujú rozľahlé lesy plné zvery, húb a rôznych lesných plodov, je to ten správny balzam pre dušu aj vyčerpané telo.

Tí z nás, ktorí majú sedavé zamestnanie a veľmi sa nehýbu, pravdepodobne tiež trpia pre stuhnutú a boľavú chrbticu, ktorá priam volá po profesionálnej starostlivosti. Jedna až dve masáže mesačne sú príjemnou prevenciou, ale na celkovú regeneráciu to rozhodne nestačí. Potvrdzuje to aj Jakub Gazdík, profesionálny masér z kúpeľov Trenčianske Teplice: „Posledné dva roky bol zaznamenaný rapídny nárast mladých ľudí, ktorý chodia do kúpeľov s problémami chrbtice. Ja osobne tiež môžem potvrdiť, že na masáže mi prichádzajú ľudia do 35 rokov a mladší. Mnohí majú až akútne bolesti šije a krčnej chrbtice, takisto majú stuhnuté ramená a ruky.“

Všetkým, ktorí trpia únavou, stuhnutou krčnou chrbticou či celkovou letargiou odporúča: „Z praktického hľadiska sa nám overilo dávať masáže každý druhý deň, pretože svalová pamäť je nastavená na 48 hodín. A to bez ohľadu na to, či sa masíruje, cvičí alebo regeneruje.“  Masáže môžete striedať s fyzioterapiou, kúpeľmi v liečivej vode, ale aj prechádzkami po okolitej prírode, vďaka čomu naozaj vypnete a dobijete si baterky nielen tie fyzické, ale aj psychické.

Už tradične potrebujú najviac starostlivosti tí, ktorí dlhodobo trpia nejakým vážnejším ochorením. V kúpeľoch sa však môžu spoľahnúť na prvotriednu starostlivosť odbornej fyzioterapeutky. Jej práca zahŕňa rehabilitáciu ako veľmi široký komplex liečebnej terapie, ktorá sa začína prevenciou a končí prinavrátením človeka do spoločenského života. Potvrdzuje to aj Patrícia Pavlíková fyzioterapeutka z kúpeľov Trenčianske Teplice: „Fyzioterapia obsahuje elektroliečbu, individuálny telocvik, mäkké mobilizačné techniky, strečing, cvičenia vo vode, reflexné masáže. My ako fyzioterapeutky s pacientmi cvičíme a snažíme sa svaly dostať do pôvodného stavu, teda oslabené posilniť a skrátené vytiahnuť.“

Ak teda máte pocit, že si vaše telo pýta trochu špeciálnej starostlivosti, neváhajte a využite príležitosť na fyzický a psychický reštart v kúpeľoch Trenčianske Teplice, ktoré sa nachádzajú priamo v centre tohto príjemného kúpeľného mestečka. Postarajú sa tu o vás profesionálni maséri, fyzioterapeuti a ďalší príjemný personál. Vaše telo sa vám odvďačí znova nadobudnutou energiou, vitalitou a zdravím.

Možnosti a služby, ktoré ponúkajú Kúpele Trenčianske Teplice budú môcť teraz na vlastnej koži otestovať aj účastníci Veľkého testu kúpeľov a so svojimi skúsenosťami sa podelia aj s čitateľmi feminity.sk

Viac informácií nájdete na webovej stránke kupele-teplice.sk

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -