Presunúť na hlavný obsah

Jachtárka srdcom

Štýlové nákupy

Osvojiť si jachtársky štýl neznamená zviesť monackého miliardára a vymeniť sídliskový trojizbák za luxusnú loď. Aby ste sa cítili ako hviezda z prístavov, kde parkujú celebrity, stačí „zaparkovať“ tu za rohom, v Poluse, a vybrať si v tamojších butikoch outfit inšpirovaný ľahkosťou a bezstarostnosťou morského vánku.

Námornícke pásiky nesmú chýbať, to je jasné. No ak chcete imidž jachtárky so všetkou jeho nonšalantnosťou a komfortom vychytať do posledného detailu, to už si pýta plán. Tím rubriky Štýlové nákupy v Poluse na ňom zapracoval na jednotku a z 37-ročnej dvojnásobnej mamičky Zuzky razom vykúzlil hviezdu, aká by sa veru nestratila na žiadnej plážovej promenáde.

Zuzka je nielen mama-manažérka, ale aktívne sa angažuje aj v oblasti organizácie eventov, z čoho jasne vyplývajú jej priority v nastavení šatníka. Je jej blízky elegantno-ležérny štýl, no nadovšetko uprednostňuje funkčnosť a pohodlie, teda kúsky, v ktorých sa môže cítiť príjemne a žensky aj po desaťhodinovej šichte v práci. Ak sa skombinujú s vhodným účesom a mejkapom, hviezdny efekt je zaručený, bez ohľadu na to, aký náročný deň máte za sebou a ako strhane si pripadáte. V aprílovom vydaní Štýlových nákupov v Poluse sme si dali za cieľ prenajať hviezdny glamour dušiam pracujúcich Sloveniek. Každá žena si predsa zaslúži cítiť sa z času na čas ako celebrita, čo vy na to?   

ÚČES: 

K jachtárskemu štýlu jednoznačne patria vlasy jemne „vyťahané“ zo slnka a pretkané slanou vôňou. Realita, ktorej čelíme po prímorských dovolenkách, je však trochu iná a práve opaľovanie v kombinácii s kúpaním v mori má na vlasy viac ničivý, než skrášľujúci efekt. Ako dostať z mora a slnka do vlasov len to najlepšie a zlé k nim nepustiť, nám poradila hairstylistka Anka Ružičková z kaderníctva BENDLER Hair by Paviel v Polus City Center. Zuzkine husté, no zničené vlasy ošetrila kvalitnými prípravkami a pramene vlasov v okolí tváre jemne zosvetlila, takže pôsobia, akoby sa do nich vkradlo slnko v uhle, ktorý krásne prežiari kontúry tváre. Presvetlenie je vždy dobrý nápad, ak cítite, že vlasy potrebujú zmenu, no na radikálnu úpravu strihu nemáte chuť či odvahu. Anka len decentne prestrihala vlasy do postupného zostrihu, aby ich trochu oživila a na záver vyfúkala pramienky na veľké kefy, čím účes nabral na vzdušnosti – presne ako od mora! O tom, že Zuzka takto v priebehu niekoľkých minút stratila hneď pár rokov, sa už ani nemusíme rozpisovať. Stačí sa pozrieť na fotky v galérii.

TIP kaderníčky: „Ak používate mnoho vlasových stylingových prípravkov, alebo sa pohybujete v prostredí, ktoré zaťažuje vaše vlasy, či už je to zafajčený priestor alebo znečistené, veterné ovzdušie,  máme pre vás šikovnú pomôcku: vyskúšajte vlasový peeling, ktorý vyčistí a takpovediac preperie vlasy, ale zároveň aj pokožku na vašej hlave, a to poriadne do hĺbky!“

VIZÁŽ: Ľahké retro? Prečo nie! Veď zlatá éra hollywoodskych hviezd prináša viac než dosť inšpirácie, a keď sa tá spojí s know-how skúsenej vizážistky, môžete sa spoľahnúť, že výsledku nebude chýbať moderný podtón. Klaudia Kolenčíková, ambasádorka značky Yves Saint Laurent z parfumérie Marionnaud v Poluse, navrhla Zuzke líčenie, ktoré ladí so štýlom oblečenia a je tak trochu v štýle 50-tych a 60-tych rokov. Svetlý podkladový mejkap, ako zdôraznila Klaudia, je vždy potrebné vybrať tak, aby odtieň ladil s pokožkou, čím sa vyhnete faux-pas vo forme „omietkovej“ tváre. Oči sú vytieňované hnedými tónmi a takzvanou véčkovou technikou. Už ste o nej počuli? Spočíva v tom, že tmavším tieňom sa pretrie očnicový oblúk a vonkajší kútik oka. Na záver namaľovala Klaudia výraznú pretiahnutú linku, na horné viečko použila tekutú linku a pod oči linku vytieňovanú tmavým práškovým tieňom. Tvár poprášila broskyňovou lícenkou a pery nechala rozsvietiť neprehliadnuteľným mrkvovočerveným výživným rúžom.

TIP vizážistky: „Štýl inšpirovaný ikonou módy Audrey Hepburn nikdy nevyjde z módy. Potrebujete naň prekvapivo málo, len kvalitnú očnú linku a výrazný červený rúž.“

TIP na darček:  Valentín je síce dávno za nami, ale voňavá novinka CARTIER  Baiser Fou, čo znamená po francúzsky bláznivý bozk, vám bude po každom streknutí pripomínať, že láske pristanú drobné bláznovstvá 365 dní v roku. Vášnivá vôňa poteší obzvlášť ženy, ktoré milujú orchideu. Elegantný a nadčasový flakón pripomínajúci dámsku brošňu je v oválnom tvare typickom pre Cartier. Tento šperk pre pokožku zakúpite exkluzívne v predajniach Marionnaud.

OUTFIT: Módna stylistka Mirka Dobiš Michalková vybrala v predajni LINDEX v Polus City Center opäť raz skvele nakombinovaný a slušivý outftit v súlade s aprílovou témou Štýlových nákupov v Poluse. Pridanou hodnotou modelu je, že je rovnako nadčasový, ako aj trendový, takže po konci jednej sezóny nezapadne v skrini. „Keďže Zuzka je veľmi štíhla a vysoká, môže si dovoliť aj takú módnu vychytávku, akou sú skrátené široké nohavice tzv. cullotes,“ hovorí Mirka a radí, s čím tento atypický strih nohavíc skombinovať, aby ste dosiahli výsledok, pre aký boli dizajnérmi navrhované. „Túto sezónu sa k nim nosia najmä dreváky na zvýšenej platforme či nízke tenisky.“ Výhodou cullotes nohavíc je podľa Mirky aj to, že na pozadí svojej strihovej invenčnosti nechajú o to viac vyniknúť starú námornícku klasiku, pásikavé tričko. „Nesmrteľné pásikavé tričko s námorníckym nádychom je vďaka zvoncovým rukávom neprehliadnuteľné a klasický tmavomodrý svetrík, kabelka a biele okuliare, všetko značky Lindex, tento morský look už len podčiarkujú.“

Tip stylistky: „Máte radi námornícke vzory a  chcete byť zároveň trendové? Určite sa poobzerajte po zvoncových rukávoch.“

Zuzkina  módna vizitka 

Zbožňujem: hlavne pohodlné outfity,  ale pohodlne sa cítim  aj v kostýme. Niekedy si však rada oblečiem aj obyčajné, ale trendové pohodlné tepláky. V móde mám rada hravosť a nápad, a ocením aj funkčnosť.

Neznášam: vulgárnu módu a frázu, „na to už nemáš vek“. 

Tešíme sa na Vás pri ďalších uverejneniach Štýlových nákupov a nákupného špióna z Polusu. 
S pozdravom, tím projektu Štýlové nákupy v Poluse. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe