Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Toto zvýraznilo krásu našich Sloveniek ešte viac: Spoznajte ľudové motívy z jednotlivých regiónov Slovenska!

Feminity TV

Umelecký projekt Party v 21.storočí, ktorý poukazoval na slovenské tradície, sa niesol v duchu známych mien. Na krásnych obrazoch nechýbala ani tanečnica Veronika Ferancová či moderátorka Diana Hágerová.

Slávnostná vernisáž v krásnych priestoroch Bratislavského hradu odhalila talentovanú prácu slovenských fotografov LSZ Photography, umeleckej maliarky Sarah I Avni a etnologičky Kataríny Chabrečekovej. Projekt, ktorý vznikol pod taktovkou slovenských fotografov sa snažil poukázať na históriu a tradície. Tie sa snažili prepojiť s moderným nádychom a zároveň upútať pozornosť okolia. Na výnimočnej výstave nechýbali známe mená, ktoré boli súčasťou tohto umeleckého projektu. Medzi nimi bola aj úspešná tanečnica Veronika Ferancová a sympatická moderátorka Diana Hágerová. Tieto krásky nám prezradili viac o slovenských motívoch a zároveň tradíciách, ktoré ich čakajú na Veľkú noc. 

Prečítajte: Misska Lujza Straková na nepoznanie: Pod touto "maskou" by ste ju nespoznali

Výstavu Party v 21.storočí si môžete pozrieť aj vy a to od 2.4. do 17.4. 2017 na Bratislavskom hrade.

Mohlo by vás zaujímať: Prekrásna tanečníčka oslňuje na pódiu i mimo neho: Toto sú tromfy, z ktorých muži padajú do kolien!

Hrdá Slovenka

Pôvabná tanečnica zo skupiny Ladylicious nám prezradila jej vzťah k slovenským tradíciám a našej krajine. „Ja mám Slovensko veľmi rada a musím povedať, že som hrdá Slovenka. Môj vzťah k tradíciám je teda veľmi pozitívny, či už sú to Vianoce alebo Veľká noc,“ povedala krásna tanečnica. Na otázku, či dodržiavajú v rodine nejaké špeciálne zvyky na Veľkú noc odpovedala jednoznačne. „Myslím si, že skôr taká tradičná šibačka a na Zelený štvrtok mávame špenát s vajcom, takže asi skôr také klasické,“ priznala s úsmevom Veronika.

Tradičné motívy na outfite? Prečo nie

Slovenské motívy na oblečení jej nerobia problém. „Nevravím, že konkrétne ja ich pretváram, ale napríklad aj na túto vernisáž som si chcela kúpiť takú krajku, ktorá však nakoniec ostala doma, keďže som ju nevedela zakomponovať. Mám rada slovenský motív aj na oblečení, mám dokonca tenisky, ktoré majú prudko slovenský motív. Mám to rada a páči sa mi to. Slovensko je taká malá krajina a preto to rada prezentujem a oblečiem si niečo so slovenským motívom,“ ukončila rozhovor sympatická tanečníčka.

Čarovná svadba

Ďalšou zo známych tvárí umeleckého projektu bola moderátorka a modelka Diana Hágerová, ktorá sa rozrozprávala ako prebiehalo fotenie slovenských čepcov. „Veľmi čarovné bolo to, že po tomto fotení som asi dva týždne na to išla reálne na svadbu, ktorá naozaj vyzerala takto. To bolo pre mňa niečo neuveriteľné! My sme sa na fotení rozprávali o tom, že tie party sa vytrácajú a ja som o pár dní prišla na akciu, kde reálne ešte ľudia takto fungovali. Bola to pre mňa silná emócia,“ začala krásna moderátorka.

Diana súčasťou umeleckého projektu

Vzťah k tradičnej slovenskej móde má takisto veľmi kladný. „Ja som nikdy netancovala ľudové tance a tieto podobné záležitosti. Vizuálne sa mi to veľmi páči. Páči sa mi, keď sa ľudia preto dokážu nadchnúť rovnako ako Zuzka a Ľubko. Vďaka tomu ich nadšeniu a ako mi celú tú informáciu o tomto projekte podali, som sa rozhodla, že do toho s nimi pôjdem,“ dodala Diana.

Prečítajte si aj: Diana Hágerová prezradila, aké šperky zdobia jej ruku i to, ako si predstavuje svoj snubný prsteň

Feminity TV: V rozhovore sa dozviete viac o rodinných tradíciách tejto krásnej moderátorky