Keď nálady striedame ako aprílové počasie

Aprílové zmeny počasia môžu spôsobovať, že sa zo dňa na deň cítime pod psa. Ak problémy pretrvajú, určite je lepšie obrátiť sa na odborníka. Predtým ale vyskúšajte príjemnú a overenú terapiu. Terapiu jedlom!

Zdroj: NaturaMed

Čokoláda vyrieši (takmer) všetko

Keď máme deň blbec alebo sa jednoducho necítime vo svojej koži, takmer vždy siahneme po sladkej čokoláde.Kakaová pochúťka zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu, takže sa popri jej chrúmaní zákonite cítime lepšie a šťastnejšie. Navyše obsahuje horčík, ktorý hrá úlohu vo zvládaní úzkosti.

To vysvetľuje skutočnosť, prečo nejedna z nás v útrobách pracovného stola skrýva minimálne jednu čokoládovú tyčinku. Všetko by to znelo až príliš ružovo, pokiaľ by sa z nej nepriberalo. Aby čokoláda pôsobila blahodarne na náš organizmus, stačí nám zjesť len jeden štvorček denne.

Skôr než zhrešíte...

Náladu si môžeme vylepšiť aj bez toho, aby nás o pár minút hrýzlo svedomie alebo, nebodaj,klamali svojmu trénerovi. Inšpirovať sa môžeme vždy usmiatou herečkou Zuzkou Vačkovou, ktorá si radšej dopraje šťavnatého lososa a avokádo, pokojne aj na dennej báze.

A robí dobre! Podľa odborníčky na zdravú výživu Janky Trebulovej sú niektoré potraviny, medzi nimi aj tieto dve pochúťky, považované za „zlepšováky“ nálady.„Z vlastnej skúsenosti sa prikláňam k tomuto rebríčku - banán pre vysoký obsah vitamínov a minerálov, losos ukrýva cenné omega-3 mastné kyseliny, zeler má upokojujúce účinky, celozrnné výrobky podporujú tvorbu serotonínu – hormónu dobrej nálady, oriešky vynikajú dostatkom zinku.“

Aj tuky môžu byť dobré

Pozitívny vplyv na naše duševné rozpoloženie majú teda omega-3 mastné kyseliny, nazývané aj dobré tuky. Tie sa najviac nachádzajú v morských rybách ako losos, makrela alebo tuniak. „Kedysi sa hovorievalo, že jedna lyžička rybieho tuku denne je pre deti veľmi dôležitá. Preto by som deťom, ale aj dospelým, ktorí avokádo ani ryby nejedia tak často alebo im jednoducho nechutia, odporučila brať omega-3 mastné  kyseliny vo forme kapsúl,“ rozpráva z vlastných skúseností Zuzka Vačková.

Dobrým pomocníkom sú kvalitné výživové doplnky, ako napríklad OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahujú vysoko koncentrovaný olej z čerstvých nórskych lososov a na zaistenie dennej potreby stačí užiť 2 kapsuly. OmegaMarine Forte+ kúpite z pohodlia domova na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na www.omegamarineforte.sk.

- reklamná správa -

Foto:
NaturaMed
Zdroj:
PR článok

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba