Prečo sa trend zlatokopiek rozrastá čoraz viac? Zaujímalo nás, aké typy žien podľahnú tomuto životnému štýlu

Tentokrát sme sa zaoberali životným štýlom, ktorý sa na Slovensku rozširuje bleskovou rýchlosťou. Trend zlatokopiek je stále horúcou novinkou a rozrástol sa natoľko, že je považovaný za „bežnú“ súčasť života.

Zdroj: Profimedia

Fenomén dnešnej doby, ktorý sa v niektorých kruhoch považuje za prirodzený vývoj krásnych žien. Novodobé priekopníčky s cieľom uchytiť si bohatého sponzora sú už tak zvyčajným javom, že ich spoločnosť začala vnímať, ako samozrejmosť. Podlieha však tento životný štýl aj do etikety slušného správania?

Mohlo by vás zaujímať: 10 spôsobov, ako rozpoznať skrytú zlatokopku po vašom boku: Od takejto ženy ruky preč

Príťažlivé bohatstvo

Moc a peniaze boli vždy príťažlivou „vlastnosťou“ všetkých významných panovníkov. Ženy sa im klaňali a uznávali ich nie pre ich skutočné hodnoty či charizmu, ale pre ich majetok a akúsi pomyselnú auru bohatstva. Dávne časy pominuli, ale tento trend u niektorých žien, bohužiaľ, ostal. 

Novodobý trend

Novodobé priekopníčky skrátka túžia po moci a peniazoch a nezaujíma ich, za akú cenu tento cieľ dosiahnu. Ich princ na bielom koni ani nemusí byť princ, úplne stačí, ak má drahého koňa. Aj tak nejako by sa dal opísať životný štýl, s ktorým sa stretávame dennodenne a neveriacky krútime hlavami. 

Odraz dnešnej spoločnosti

Rozoznáte ich už na prvý pohľad. Zväčša mladé a krásne ženy, ktoré sa patrične starajú o svoj zovňajšok rôznymi možnými skrášľovacími praktikami. Nechýba im zväčšené poprsie, dopichnuté pery či opálený tón pokožky, ktorý si udržiavajú celoročne v soláriách. Aj keď neuznávame názor škatuľkovania, tieto dámy sa na seba podobajú až priveľmi. Kategória, ktorá však nemá nič spoločné so skutočnými prirodzenými ženami je akýmsi výsmechom a odrazom dnešnej spoločnosti.

Súčasť spoločenského života

V snahe byť čo najatraktívnejšie pre budúceho sponzora, sa skôr či neskôr podobajú ako vajce vajcu a je ich naozaj ťažko ich rozoznať. „Atraktívne“ a veľmi cieľavedomé krásky, ktoré si idú za svojím cieľom zubami nechtami, sú však v dnešnej dobe akousi bežnou súčasťou spoločenského života a bohatých mužov, že sme ich podvedome zaradili do osobitnej skupiny a začali sme ich akceptovať.

Kde nastala chyba?

Smutnou skutočnosťou je však fakt, že ak sa ešte nájdu jedinci, ktorí pohŕdajú týmto povrchným spôsobom životného štýlu, na mušku si zoberú práve tieto „zlaté dievčatá“. Sú to však muži, ktorí si tieto krásky vyberajú za svoje partnerky a sú ochotní im zaplatiť aj modré z neba. Kam to však spejeme, keď si bohatý a vplyvný muž vyberie za partnerku ženu, ktorú zaujíma skôr stav na účte ako jeho osobnosť? Verte či nie, títo muži nie sú žiadnymi obeťami a svoje rozhodnutie robia s plným vedomím.

Prívesky vplyvných mužov

Pravdou je, že mocní a vplyvní muži sa zmierili so skutočnosťou, že dajú žene radšej peniaze a drahé dary, než by im mali venovať nejaké city. Ďalším dôležitým faktorom je, že nevyhľadávajú inteligentné či samostatné ženy, ale prívesky, ktoré im budú slúžiť ako ozdoba.

Prečítajte si aj: Novodobý trend medzi zlatokopkami: Toto sú typy mužov, ktorí sa nechajú zmanipulovať!

Vieme, aké typy ženy podľahnú novému fenoménu dnešnej doby:

Jednoduché 

Jednoduché ženy, ktoré toho v živote veľa nedokázali a nikdy sa o to ani nepokúšali. Žiadne kariérne ciele, či vysoké nároky v oblasti štúdia. Za cieľ si zaumienili, že svoj výzor využijú vo svoj prospech a slušne sa im v tom darí. 

Bez rodičovských vzorov

Ďalšou skupinou sú ženy, ktoré vo svojom živote nemali rodičovský vzor, ktorý by im ukázal správne hodnoty či životný smer. Svoj názor na vzťahy si vytvorili na základe vplyvu spoločnosti či nátlaku okolia a preto sa ocitli tam, kde sú dnes. Aj keď sa síce môže zdať, že sú na povrch šťastné, v skutočnosti ide len o pozlátko.

Z chudobných rodín

Nešťastnou skupinou sú aj dievčatá z chudobných rodín, ktoré vždy túžili po osude „Pretty Woman“. Svoj osud zobrali do vlastných rúk a pre peniaze sú schopné urobiť čokoľvek. Ambície majú jasné a nemienia sa ich vzdať.

Ovplyvniteľné

Typy žien, ktoré sa rýchlo nechajú zmanipulovať a ovplyvniť nátlakom okolia. Stačí, že sa len nachvíľu ocitnú v kruhoch, kde sa tento životný štýl berie ako samozrejmosť a zakrátko sa aj z nich stanú novodobé priekopníčky. Na chuť peňazí sa skrátka zvyká veľmi ľahko.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba