Aj kráľovná Elizabeth II. má svoje tajomstvá: Toto ste o jej veličenstve ani netušili!

Už 60 rokov vládne nonšelantne a s gráciou, ako sa na kráľovnú patrí. Jej veličenstvu Kráľovnej Elizabeth II., patrí titul najsympatickejšej a najdlhšie vládnucej panovníčky, na anglickom tróne vôbec.

Kráľovná Alžbeta II. je verná tradíciam

Kráľovná Alžbeta II. je verná tradíciam

Zdroj: SITA

No život kráľovnej je plný nielen lesku reflektorov, ale aj skutočností, o ktorých sme ani my doteraz netušili. 

Zobudila sa s cudzím mužom v posteli

V júli 1982 sa Elizabeth II. zobudila s cudzím mužom v posteli. Psychiatrický pacient Michael Fagan ušiel z nemocnice, dostal sa do Buckhinghamnského paláca, až do kráľovninej postele. Tam čakal, kým sa zobudí. Kráľovná po prebudení zostala pokojná. Nevolala políciu, ale desať minút sa s Michaelom rozprávala o jeho rodine a psychických problémoch.

Prečítajte si: Vďaka dieťaťu majú k sebe ešte bližšie a svoje súkromie si strážia o to viac: O ktorom hollywoodskom páre je reč?

Milovníčka módy

Kráľovná miluje módu. Zostáva verná minimalizmu a jednoduchosti, tak ako sa na panovníčku patrí. Doteraz bolo pre ňu ušitých viac ako 10 tisíc modelov. No málokto vie, že za svoje svadobné šaty zaplatila sama v kupónoch. Bolo to v čase po vojne, keď sa anglická ekonomika pomaly zotavovala. Keďže Elizabeth túžila po výnimočných svadobných šatách, musela si na ne našetriť. No a na svadobnú cestu si ako správna žena zbalila 15 kufrov, zatiaľ čo jej manžel Phillip Mountbatten len dva. 

Rozumie si aj s technikou

Jej veličenstvo si veľmi dobre rozumie s technikou a prvý email poslala už v roku 1976. Dodnes všade nosí tablet. Sama vraj nepíše, má niekoho, kto to robí za ňu.

Prežila pokus o atentát

Zažila aj pokus o atentát. Počas osláv jej 55-tich narodenín, keď prechádzala v pochode na svojom koni na ňu šesťkrát vystrelil istý teeneger. Našťastie sa jej výsosti nič nestalo.  Kráľovná rýchlo upokojila koňa a hrdo pokračovala v začatom programe. Mladý muž si odsedel za pokus o atentát tri roky.

Toto ste o kráľovnej asi netušili

Elizabeth rada šoféruje, no nemá vodičský preukaz. Dokonca na svojom aute nemusí mať ani poznávacie značky. Nemá ani cestovný pas. A prečo ho nepotrebuje? Na každom britskom pase je napísané: ”Britský pas bol vydaný v mene jej veličenstva,” takže je zbytočné, aby kráľovná vydávala pas sama sebe. Ostatní členovia kráľovskej rodiny ich však majú.

Mohlo by vás zaujímať: Najsexi ženy, ktoré sa točia okolo svetoznámeho módneho guru: Tieto dámy si to môžu dovoliť
 
Je veľkou milovníčkou koní a psov. Podľa miestnych zákonov, vlastní všetky neoznačené labute v Anglicku a rovnako aj všetky delfíny a veľryby nachádzajúce sa do 30 míľ od anglického pobrežia.

Voskové múzeum jej urobilo už 23 podobizní. Jej veličenstvo tiež sedelo počas maľovania 130-tich oficiálnych kráľovských portrétov. Prvýkrát si to skúsila ako sedem ročná. Už v tom čase si to vraj zamilovala. 

Hovorí plynule po francúzsky a v jej spoločnosti sa vyžaduje prísna etiketa. Osloviť ju môžete len ”Vaše veličenstvo”. Hoci má narodeniny 21. apríla, podľa tradície ich vždy oslavuje v júni. 

Môžeme len konštatovať, že jej kráľovná má skutočne viac ako zaujímavý život. Čo poviete, chceli by ste sa s ňou na jeden deň vymeniť? 

Foto:
SITA
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba