Slow travel je novodobý fenomén: Na týchto magických miestach v našom okolí zastal čas a oplatí sa ich navštíviť

Stráviť predĺžený víkend, letnú, či zimnú dovolenku, môžete naozaj rozprávkovo aj v našom okolí. Neveríte? Objavili sme miesta, ktoré sú skutočnou oázou pokoja.

Zdroj:facebook.com/zikmundov

Zdroj:facebook.com/zikmundov

Zdroj: facebook.com/zikmundov

Slow travel, teda pomalé cestovanie sa stáva novodobým fenoménom tejto doby. Je založené na maximálnom pôžitku z cestovania. Naučí vás, ako si svoju dovolenku užiť od prvého momentu. Ide o to, aby ste celkovo spomalili tempo a vychutnávali si absolútne všetko. Ak teda uprednostňujete kvalitu pred kvantitou, máme pre vás tipy, ako odísť zo stereotypu a zhonu všedných dní. Skúste to s nami a objavte to, čo máte možno rovno pod nosom, ale ani len ste o tom netušili. Namixovali sme pre vás z každého rožku trošku.

Magický Zikmundov

Spomaľte svoje každodenné tempo na minimum, naordinujte si dlhé hodiny spánku, vypnite telefóny, zabudnite na každodenný stres. Užívajte si sami seba, perfektné jedlo a prírodu. Presne to je filozofia, Adama Havlíčka - majiteľa magického penziónu v českých horách, v samom srdci prírodného parku Chřiby. Na tomto mieste ste pánom svojho času a ten plynie presne tak, ako si prajete. Možno vás prekvapí, že tu nenájdete recepciu, raňajky ani večere nemajú presne ohraničený čas, dokonca by ste v reštaurácii márne hľadali jedálny lístok. Kuchár je vám však vždy k dispozícii a jednoducho mu len poviete na čo máte chuť. A verte nám, že je to ozajstný gastronomický zážitok! Počas dňa môžete oddychovať pri bazéne, vyraziť do prírody, zajazdiť si na koňoch, či len tak relaxovať pri dobrej knihe. Na tomto magickom mieste sa budete cítiť ako na návšteve u najlepších priateľov. Tu je všetko dovolené.

Rozprávkový zámoček

Chateau Mcely, bývalé vidiecke sídlo aristokratickej rodiny Thurn-Taxisů je miestom konania zázrakov. Ak túžite po absolútnom pokoji, tu zaručene dobijete vybité baterky. Zámoček sa rozprestiera na pokojnom panoramatickom mieste mimo rušných ciest. Je obklopeý lesmi, hájmi a rozľahlými lúkami, ktoré nabádajú na celodenný piknik. Jeho ozdobou je romantický park s fontánami, neskutočnými záhradami, ružovými a levanduľovými záhonmi. Ak milujete bylinky, tu si naozaj prídete na svoje. Vlastnoručne si ich nazbierate a potom si z nich môžete priamo v zámockom laboratóriu vyrobiť svoj olej, sérum, či krém. Hotová alchýmia!

Romantická vila 

Ak hľadáte miesto, kde sa snúbi pokoj s čarokrásnou prírodou, v tomto rodinnom penzióne ste na správnou mieste. Jedinou jeho chybičkou krásy je, že budete musieť cestovať o niečo ďalej. Romantická vila sa nachádza 22 kilometrov od renesančnej florencie, ale rozhodne stojí za to ju navštíviť. Toto miesto bolo organizáciou Slow Food, zaradené medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku. A niet sa čomu čudovať! Čerstvo upečený chlieb, domáce prosciutto, výber tých najlepších talianskych syrov, voňavá kávička a pohárik prosecca. Presne takáto raňajky vám s láskou pripraví v komornej atmosfére, sama pani majiteľka. Vila je obklopená rozľahlým parkom s nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Dokonalé miesto, ak človek potrebuje na chvíľku ujsť pred realitou. 

Pokoj v ruchu veľkomesta

Ak predsa len uprednostňujte mesto pred vidiekom, tento dizajnový hotel v centre Prahy je skvelou voľbou. Moderný, štýlový a musíme uznať, že nás dostal svojím interiérom. Presklené átrium prepájajúce dve hotelové budovy, prechádza pokojným nádvorím, ktoré priamo nabáda k oddychu nad pohárom dobrého vína či šálkou kávy. Aj keď ste teda v ruchu veľkomesta, nadobudnete tu pocit, ako keby ste boli uprostred záhrady. Filozofia tohto miesta je založená na tom, že práve vy ste pánom svojho času. Raňajky si môžete dopriať až do 13:00, večeru vám prinesú bezproblémov aj po polnoci na izbu a dokonca vám kedykoľvek zapnú saunu. Všetko je len na vás. 

Čarovný rodinný rezort

Vychutnajte si atmosféru tradičných dreveníc, úžasnú gastronómiu, jedinečnú starostlivosť a to všetko v samotnom lone prírody. Štýlový rodinný rezort na Liptove, je ideálnym miestom, ak si chcete užiť dovolenku s deťmi. Navyše ponúka nezabudnuteľné výhľady na okolitú panorámu. Keď sa ráno prebudíte, budete počuť len spev vtákov, zurčať potôčik a vnímať šum lesa. Nájdete tu wellness, bazén pre najmenších, detské ihrisko a ak si na chvíľku chcete dať pauzu od mamičkovských povinností, môžete využiť aj babysitting. Toto čarovné miesto je oázou pokoja. Hoci to znie neuveriteľne, naozaj si tu oddýchu aj mamy. 

Neprehliadnite: VIDEO: Mladý slovenský pár, ktorý miluje cestovanie: Ich fotografie a videá zdieľa celý svet!

Na týchto magických miestach zažijete nezabudnuteľné momenty, na ktoré budete spomínať do konca života.

Foto:
facebook.com/zikmundov
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba