Presunúť na hlavný obsah

HYGGE: Šťastie na päť písmen

Nákupný špión

Byť šťastnou nie je žiadna veda. Stačí si vyčistiť hlavu zapratanú od problémov a nanovo do nej naukladať všetko to, čo vám robí radosť. Ako na to? Máme pre vás nie jeden, ale hneď deväť tipov!

V druhom vydaní rubriky Nákupný špión, ktorú na stránkach vášho obľúbeného magazínu Feminity.sk pripravujeme v spolupráci s Polus City Center, sme sa vydali na nákupy hľadať šťastie. Hovorí sa síce, že to si za peniaze nekúpite, no HYGGE, filozofia šťastného života, tento názor nezdieľa. HYGGE pochádza z Dánska, teda od národa, ktorý je vo svete považovaný za jeden z najšťastnejších na svete. Tajomstvo šťastných Dánov spočíva vo vychutnávaní si každého momentu. V radosti z príjemnej spoločnosti, príjemného miesta, v obkolesení vecami, ktoré rozvibrujú dušu. Nemusí ísť o žiadne drahé značkové predmety. Stačí, že sú nášmu srdcu blízke, a popri úžitku majú pre nás pridanú estetickú či citovú hodnotu. 

Stylistka Mirka Dobiš Michalková opäť neúnavne korzovala krížom-krážom po Poluse, aby našla to najlepšie v štýle HYGGE. Veci i vecičky, z ktorých sála pohoda a perfektne sa hodia na dotvorenie útulnej atmosféry šťastného domova. Tieto skrátka musíte mať! 

1. Obliečka, čo zvádza oddýchnuť si   

Základom šťastia, zdravia a pohody je dobrý spánok. A preto vankúšikov  nikdy nie je dosť.  V exkluzívnej predajni YAYA v Poluse na prízemí v Hlavnej Rotunde nájdete originálne dekoračné obliečky na vankúše. 
Cena: 32 eur

2. Domov plný lásky

Láskou podpísaný podnos v duchu HYGGE a mnohé iné šikovné pomôcky do kuchyne i domácnosti nájdete v Poluse v predajni TESCOMA.   
Cena: 10,80 eur

3. Mňam! 

Máte chuť na niečo extra fajné, no ten klasický, veľký veterník je pre vás tabu? Riešením je dávkovať sladké šťastie po troškách. Zamaškrťte si bez výčitiek a radosť z dezertu bude dvojnásobná. Rozkošný MINI-veterník nájdete v kaviarni a predajni VETERNÍK v Poluse na prízemí. 
Cena: 0,99 eur 

4. Nohy ako na obláčiku 

Nohy v teple sú absolútnym základom šťastnej idylky, zvlášť ak do papučiek vhupnete uzimená z daždivého jesenného počasia. Pohodlné a štýlové bavlnené papučky nielen na jesenné večery ponúka Lindex.  
Cena: 12,99 eur 

5. Po stopách bloggerky Zoelly 

Zoella je svetoznáma módna bloggerka pochádzajúca z Anglicka, ktorá sa rozhodla svoje skúsenosti a šarm zužitkovať vo vlastnom rade kozmetiky. Exkluzívne v Parfumérii Marionnaud  nájdete celú kolekciu tejto značky, z ktorej sme dnes pre vás vybrali produkt BATH LATTE, krémové sprchové mlieko obohatené o výživné sladké mandle, kakao a med. Ponechá vašu pokožku krásne mäkkú, hodvábnu a navyše neodolateľne voňavú!   
Cena: 8,40 eur 

6. „Šťastné“ tipy od experta na HYGGE

Ešte stále máte pocit, že vám HYGGE znie akosi cudzo? Poodhaľte zákulisie dánskej filozofie šťastia pri čítaní svetového bestselleru, ktorého autorom je Meik Wiking, riaditeľ Inštitútu pre výskum šťastia v Kodani. Najprehľadnejší manuál o štýle HYGGE nájdete v predajni kníh Panta Rhei
Cena: 13,99 eur 

7. Hrejivý, mäkučký...

Papuče, v ktorých sa chodí ako po obláčiku, sme vám už odporučili. Ešte by to chcelo niečo hrejivé navrch. Sveter v škandinávskom štýle ako stvorený na jesenný večer sme vybrali v predajni TOMMY HILFIGER v Poluse na 1. poschodí. 
Cena: 179 eur

8. Radosť čajíčkovať 

Listovanie knihou o HYGGE štýle si priam pýta spoločnosť voňavého čajíka. Dizajnový čajník s hrnčekmi, set, za aký sa nebudú hanbiť ani tí najskalnejší čajoví puristi, si môžete kúpiť v špecializovanej predajni Teatime.  
Cena: 35 eur

9. Kúsok prírody v dome 

Príroda upokojuje a keď si z nej kúsok prenesiete trebárs na pracovný stôl, razom prebijete sterilný ráz neosobnej kancelárie. Sukulent alebo kvietok v dóze z bambusového dreva je hromozvodom pracovného stresu a vkusným interiérovým doplnkom v jednom. Tento pôvabný črepník sme objavili v polusáckom kvetinárstve Daisy
Cena: 10,90 eur

Oslovil Vás niektorý z vybraných trendov Nákupného špióna? Sledujte nás aj na Facebooku, kde môžete súťažiť, posielať svoje tipy na vopred určenú tému a vyhrať atraktívne darčeky. 

Už o dva týždne prevetráme sortiment predajní v Poluse a predstavíme vám vychytávky na tému  Sport chic /Fit chic  Nenechajte si ujsť najbližšie vydanie rubriky Nákupný špión! 

S pozdravom a s prianím krajšieho dňa, tím Nákupného špióna z POLUS CITY CENTER.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe