Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Šikovná Katka už roky pečie torty na objednávku: Takto sa z jej záľuby stal úspešný projekt Baking moments

Kariéra

Krásna a talentovaná Katka si vo svojej dielničke v Lamači žije vlastný sladký sen. Pri skvelom cheesecaku nám porozprávala, ako sa k pečeniu vlastne dostala a čo ju v živote naozaj napĺňa.

V detstve mala úplne iné plány

Aj keď pečenie odjakživa zbožňovala, naplno mu podľahla až popri štúdiu na vysokej škole, počas ktorého si vždy na raňajky dopriala vlastnoručne pripravený koláčik. „Ako malá som chcela byť lekárkou, no neskôr som zistila, že to nie je cesta, ktorou sa chcem uberať, lebo sa bojím krvi a nejem ani lieky. Neskôr som začala brigádovať v jednej bratislavskej pekárni, kde ma to úplne chytilo a odvtedy sa pečeniu naplno venujem.“ prezradila nám usmievavá Katka.

FEMINITY TV: Nenechajte si ujsť rozhovor s Katkou, pre ktorú je pečenie vášeň 

Najväčšou oporou je pre ňu mamina

Zo začiatku sa však nestretla s príliš pozitívnymi ohlasmi okolia, ktoré bolo jej náhlym rozhodnutím zaskočené. Talentovaná cukrárka sa však nevzdala, práve naopak. Za obrovskej podpory zo strany maminy nakoniec začala svoj sen premieňať na skutočnosť.

Inšpirujte sa: Atraktívna cukrárka Veronika Bušová: Prezradila, odkiaľ čerpá skvelé recepty a prečo kladie dôraz na lokálne suroviny

„Nikdy som nejak veľmi neriešila, čo si ostatní myslia. Podstatné je, že to baví mňa a že som spokojná. Názory mojej rodiny totiž neboli veľmi pozitívne, jediný, kto ma podporil bola mamina. Povedala mi, nech do toho určite idem, prinajhoršom to nevyjde a niekde sa zamestnám. Na ulici určite neostanem. Ja však názory ostatných neberiem v zlom, určite to mysleli dobre a nechceli, aby som nakoniec bola sklamaná. Teraz sú však všetci šťastní a papajú sladké.“ dodáva s úsmevom.

Knižka je jedným z jej splnených snov

Katka mala k písaniu vždy blízko. Aj preto sa ponuke od vydavateľstva, napísať vlastnú knižku receptov nesmierne potešila a vznikla jej unikátna prvotina pod názvom Čerešnička na torte. „Keď mi prišiel mail z vydavateľstva, skákala som od radosti tri metre dvadsať. Už som mala napísané nejaké recepty, keďže dlhodobo píšem blog. Celá kniha sa však skladá z mojich vlastných nápadov, ide o moje tortičky, na ktoré nepoužívam maslá, ani margaríny, ani toľko cukru.“ prezrádza.

Nenechajte si ujsť: VIDEO: Od modelingu k pečeniu sladkých dobrôt: Krásna Lucia Gažová našla vášeň v pečení koláčikov!

Nie je nič lepšie ako čerstvé ovocie.

Aj keď Katka sleduje súčasné trendy v pečení, svojich zásad sa striktne drží a pri tvorbe tortičiek nedá dopustiť na tradičnú čokoládu, karamel a čerstvé ovocie. „Nie je nič lepšie ako čerstvé ovocie a kombinácia klasických chutí. Čokoládou a karamelom sa nedá naozaj nič pokaziť. S fondánmi, poťahovými materiálmi a marcipánom v zásade nepracujem a pečiem len to, čo mne samej robí radosť. Sama sa stravujem ľahšie a aj keď ľúbim sladké, všetko s mierou.“ Dodáva spokojná Katka, ktorej želáme do budúcna veľa úspechov a veľa chuti do pečenia!

Prečítajte si aj: VIDEO: Slovenka Lucia si splnila sen a vlastní útulnú kaviarničku s cukrárňou: Prezradila nám, čo ju k tomu viedlo

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus