Presunúť na hlavný obsah

Make-up triky, ktoré vám pomôžu zakryť nečakané nedostatky: Držte sa týchto 6 jednoduchých tipov

Krása

Napodobniť vzhľad dokonalej pokožky je oveľa jednoduchšie, ako sa môže spočiatku zdať. Stačí, ak budete nasledovať týchto 6 jednoduchých krokov a vaše nedostatky pleti zrazu nebudete vnímať.

Nepotrebujete navštevovať drahé kozmetické salóny či postupovať estetické zákroky. V tomto prípade postačia zaručené make-up triky, ktoré dokážu prekryť drobné jazvičky, červené pupáčiky či tmavé kruhy pod očami. Nechajte sa inšpirovať našimi radami a cíťte sa sebavedomejšie a krajšie.

Mohlo by vás zaujímať: Chybičky krásy u dokonalých: Aj svetové hviezdy majú nejaké tie nedostatky a my vám ich prezradíme

Podkladová báza

Zázračný produkt, ktorý dokáže vyhladiť vašu pleť za pár sekúnd. Podkladovú bázu by ste mali používať v prípade, ak vás trápi nepríjemné akné či drobné vrásky v okolí očí a pier. Konzistencia tohto skvelého produktu je zamatovo krémová a na vašej pleti vytvorí akýsi hladký film. Následne môžete použiť krycí krém či púder, tak ako to robíte dennodenne a uvidíte ten rozdiel! Vzhľad vašej pleti bude porovnateľne mladistvejší a vypnutejší.

Hubka na make-up

Špongia alebo hubka na make-up dokáže naozajstné divy. Používajte tento kozmetický trik známy od svetových make-up artistov a prekryte si nedokonalosti pleti rýchlo a bezchybne. Stačí, ak pred použitím hubku jemne navlhčíte a následne na ňu aplikujete váš krycí krém. Výsledný look vás príjemne prekvapí a vy už nebudete chcieť používať nič iné.

Očný krém v chladničke

Na kruhy pod očami je najlepšie používať kvalitný očný krém, ktorý nanášajte tesne pred spaním a tiež ráno pred použitím korektoru. Nájdite si produkt podľa typu vášho problému, je dôležité myslieť na to či máte skôr opuchy alebo tmavé kruhy pod očami. Skvelým trikom je skladovať váš očný krém v chladničke, keďže studený efekt gélu bude ešte účinnejší. 

Svetlejší korektor

Ak sa snažíte prekryť vaše nedokonalosti pleti, siahnite po korektore, ktorý je o odtieň či dva svetlejší od vášho bežného krycieho krému. Tento jednoduchý trik vám umožní zosvetliť miesta, kde sa vám práve vytvoril nepríjemný pupák a eliminovať jeho výskyt. Pri použití rovnakého odtieňu by ste totiž len viac zvýraznili dané problematické miesto.

S.O. S  maska na tvár

Začínajúce vrásky sú pre ženy naozaj nepríjemnou záležitosťou a každá z nás sa s nimi snaží popasovať všelijakými možnými spôsobmi. Medzi overené triky patria tzv. zázračné masky s obsahom kolagénu či spevňujúcich látok, ktoré sa nanášajú na tvár prostredníctvom papierovej predlohy. Túto masku si dajte vždy na 15 minút tesne predtým, než sa začnete líčiť. Jej rýchle účinky uvidíte už po prvom používaní. 

Inšpirujte sa: VIDEO: Make-up artistka Lucia Sládečková ukázala, ako zvládnuť denné líčenie už za dve minúty: Vyskúšate?

Rozjasňovač

Produkt, ktorý sme si skrátka zamilovali pre jeho všestranné využitie a považujeme ho za akýsi zázrak. Highlighter alebo tzv. rozjasňovač dokáže vašu pleť rozžiariť a dodať jej ten správny lesk. Veľa žien trpí problémom, že ich pleť vyzerá veľmi unavene a bez života, tento produkt dokáže opticky oklamať prírodu. Nanášajte ho na lícne kosti, koreň nosa a nad hornú peru.

- Najčítanejšie -