Ranná erekcia. Viete, prečo vzniká tento dar prírody?

Ranná erekcia je pre mužov samozrejmosťou – pre niektorých príjemná pripomienka toho, že sú „tam dole“ v poriadku, pre iných tak trochu otravná súčasť prebúdzania sa. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, prečo vlastne ranná erekcia vzniká a akú funkciu plní v tele muža?

Zdroj: zerex

Prečo sa u mužov dostaví ranná erekcia, aj keď nesnívajú o sexe?

Spontánna nočná erekcia či odborne „penilná tumescencia“ je súčasťou bežných procesov, ktoré prebiehajú v tele muža počas spánku. V čase nočného odpočinku k nej dochádza 3-5 krát, a to bez toho, že by muž musel nevyhnutne mať erotické sny. Takéto erekcie spravidla trvajú 10-15 minút.

Jedným z dôvodov môže byť rozšírenie ciev v dôsledku pôsobenia oxidu dusnatého, ktorého hladina sa v krvnom obehu zvyšuje – vďaka čomu sa penis lepšie prekrvuje. Ďalšou možnosťou môže byť noradrenalín, vylučovaný v nadobličkách, ktorý počas dňa potláča erekciu. V noci, keď je muž práve v REM fáze spánku, je však jeho produkcia znížená, telo je ešte viac uvoľnené, a erekcii nič nebráni.

Posilka pre penis – a úplne bez námahy!

Možno si kladiete otázku, načo je to vlastne dobré a prečo to príroda takto vymyslela. Odpoveď je jednoduchá – ranná erekcia zlepšuje mužské sexuálne zdravie. Počas pravidelných nočných erekcií sa totiž zväčšuje a následne opäť zmenšuje erektívne tkanivo, čím sa výborne precvičí a zároveň prekysličí a zregeneruje.

Ranná erekcia takýmto spôsobom pôsobí ako prevencia proti erektilnej dysfunkcii. Ak sa muž zvykne budiť bez nej, je možné, že jeho penis je nedostatočne prekrvený, čo môže byť napríklad dôsledkom zníženého testosterónu. Absencia rannej erekcie môže poukazovať aj na zvýšený krvný tlak, srdcovo-cievne ťažkosti či príliš vysokú hladinu cholesterolu.

Ako naplno využiť rannú erekciu?

Odpoveď sa núka sama – využite ju na príjemné ranné milovanie. Ranný sex je predsa najlepší – aj vďaka erekcii, na ktorej nie je nutné veľmi „pracovať“. Stačí si ráno trochu privstať a stihnete sa pozitívne naladiť na celý deň. Ak máte pred sebou víkendové ráno, pokojne si zaexperimentujte – vytiahnite Kámasútru či erotické hračky a spestrite si predpoludnie príjemnými zážitkami vo dvojici. Ak vás čaká náročný deň v práci, postačí aj krátka rýchlovka.

Tip: Pre dlhšie udržanie erekcie môžete siahnuť po prírodných doplnkoch stravy. Bylinka Kotvičník zemný priaznivo pôsobí na mužský hormonálny systém a stimuluje produkciu testosterónu, čo vedie k silnejšiemu libidu, kvalitnejšej erekcii a dlhšej sexuálnej výdrži muža. Kotvičník je voľne dostupný online, napríklad vo forme tabletiek na potenciu.

- reklamná správa -

Foto:
zerex
Zdroj:
PR článok

PlniElanu.sk

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba