6 jedinečných tipov na správne čistenie beauty štetcov: Tieto z nich by ste si mali osvojiť

Kvalitné štetce a hubky na make-up sú vyvinuté tak, aby vo vašej kozmetickej taštičke vydržali roky. Toto pravidlo však platí iba v prípade, že sa o nich budete aj dostatočne starať a pravidelne ich čistiť.

Vďaka týmto trikom, budú vaše beauty štetce dokonalo čisté

Vďaka týmto trikom, budú vaše beauty štetce dokonalo čisté

Zdroj: Profimedia

Zanedbávanie čistenia štetcov na make-up a púder patrí k najhorším zlozvykom, ktorých sa v oblasti „beauty“ môžete dopustiť. Viete si predstaviť, koľko usadenín prachu a nečistôt sa ukrýva vo vašom kozmetickom štetci? To už ani nehovoríme o tom, ako tým trpí vaša pleť. Je načase začať s dôkladnou očistou vašich chlpatých kozmetických pomôcok a zbaviť sa tak nečistôt a baktérií, ktoré spôsobujú nedokonalosti pleti. Prinášame vám 6 jednoduchých trikov, vďaka ktorým to zvládnete hravo. 

Mohlo by vás zaujímať: Make-up triky, ktoré vám pomôžu zakryť nečakané nedostatky: Držte sa týchto 6 jednoduchých tipov

Výber čistiaceho prostriedku

Prvým krokom by mal byť výber správneho čistiaceho prostriedku, ktorý dokonalo odstráni usadené nečistoty z vášho kozmetického náradia. Nemusíte míňať svoje ťažko zarobené peniaze na predražené prostriedky, ktoré sú priamo určené na čistenie štetcov. Stačí ak stavíte na klasické mydlo či detský šampón, ktorý má zjemňujúce účinky. Tieto alternatívy vám skvele odstránia všetky baktérie z vašich štetcov a nezasiahnu váš rozpočet.

Dôkladná očista

Základným bodom je umývať štetce vo vlažnej až mierne teplej vode, aby ste neporušili ich štruktúru a taktiež zabránili vypadávaniu štetín. Namočte si svoje kozmetické pomôcky do vlažnej vody a následne na nich naneste mydlo či šampón. Postupujte ako pri umývaní vlasov a snažte sa odstrániť všetku usadenú farbu. Budete prekvapení, koľko make-upu sa ukrýva vo vnútri vašich nevyčistených štetcov.

Opláchnutie

Keď si myslíte, že všetky nečistoty, usadeniny a oleje boli z vášho štetca dôkladne odstránené, opláchnite ho ešte raz vo vlažnej vode. Dôraz kladiete v tomto prípade na povrch štetín a v momente, keď budú štetiny jemne vŕzgať viete, že ste odviedli dobrú prácu. 

Sušenie

Najideálnejšou voľbou je vykonať proces umývania štetcov večer pred spaním z toho dôvodu, že ak ich večer necháte vyschnúť, ráno ich viete bez problémov používať. Umyté a čisté štetce položte na froté uterák do zvislej polohy a nechajte ich prirodzene vysušiť. Neodporúča sa ich násilne žmýkať či dokonca fénovať, pretože by ste mohli narušiť ich povrch a štruktúru.

Nezabudnite na rukoväť

Rukoväte vašich štetcov môžete jednoducho vyčistiť pomocou mydlovej vody a handričky. Je dôležité nezabúdať aj na túto časť štetcov, na ktorej sa taktiež usádzajú rôzne baktérie a špina. Ak je váš štetec viac zanesený, môžete do vašej mydlovej vody pridať trochu alkoholu, ktorý si poradí aj s mastnými fľakmi. 

Inšpirujte sa: Viete o tom, že svoju tvár ste si pravdepodobne celý život umývali nesprávne? Namiesto toho by ste mali robiť toto!

Skvelý tip 

Skvelým tipom na uchovanie nepoškodenej rukoväte je aj obyčajný priesvitný lak na nechty, ktorým prelakujete celú plochu. Keďže nápisy, číslice a farba sa časom opotrebujú a začnú blednúť, práve priesvitná vrstva laku ich ochráni a zanechá celkom nové.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba