Aj v zime môžu váš interiér zdobiť kvety: Inšpirujte sa výberom tých najkrajších voňavých dekorácií na zimné obdobie

Zima už dávno nemusí pôsobiť chladne a ľadovo. Zútulnite si svoj interiér podobne krásnymi kyticami a potešte svoje zmysly.

Červená je skutočnou symbolikou Vianoc

Červená je skutočnou symbolikou Vianoc

Zdroj: Prague kabinet, Westwing

Skutočná krása jednoduchej bielej

Kvety v dome dokážu naozajstné zázraky. Nebojte sa ich preto aj v prípade vianočného obdobia, práve naopak. Skúste ich zladiť so svojou výzdobou a vyčarujte tak vo svojej obývačke nádherný zhluk čistej bielej farby. Správne ladené kytice dokážu naozajstné zázraky a váš domov sa vďaka nim zmení na rozprávku.

Inšpirujte sa: Ako si naaranžovať sviečky vo vašom príbytku: Tento detail vám privodí zmyselnú atmosféru!

Klasická červená je tak vianočná

Jemné šípky, jabĺčka alebo len obyčajná vianočná ruža dokáže neskutočne veľa pokiaľ ide o vyplnenie a zútulnenie interiéru práve na Vianoce. Väčšina z nás ladí svoje stromčeky do červena, preto je táto farba skvelým doplnkom aj čo sa týka ostatnej výzdoby. Nemusíte ju použiť v každej jednej izbe, avšak jeden či dve originálne vázičky ničomu neublížia.

Využite ihličie, je to jednoduché

Zimné kytice sa dajú robiť skutočne z hocičoho. Najlepšie je však využiť presne to, čoho je práve v zimnom období neúrekom. Jemná kombinácia ihličia a šišiek pôsobí nielen sviatočne, ale skutočne originálne a pritom nenútene. Neutrálna zelená farba skvelé doplní každý interiér a nenaruší pritom žiadnu ďalšiu výzdobu, ktorou plánujete svoj príbytok "zvianočniť".

Nenechajte si ujsť: VIDEO: Doplnky do interiéru, ktoré vás očaria: Návrat k prírode je skutočne obrovským hitom

Vysoké vázy dokážu divy

Nechce sa vám príliš vymýšľať a predsa by ste si svoju obývačku či predsieň radi skrášlili niečím netradičným? Stavte na zopár vetvičiek či šípok vo vysokej váze a sledujte, ako sa váš interiér opticky zmení. V tomto prípade sutočne netreba veľa a minimalistická kytica v obrovskej váze urobí väčšinu práce za vás.

Jemné ružové tóny

Ak máte radi nežnosť, prineste ju do svojich domovov aj tieto Vianoce. Stačí len to, aby ste uprostred stola položili takúto jemnú bledoružovú kyticu a máte vyhrané.  Ostatné už len dozdobte do jemne hnedej či púdrovej a krásna zimná dekorácia v podobe kytice je na svete. Nič netreba preháňať, a práve táto farba je toho dôkazom.

Mohlo by vás zaujímať: Najkrajšie ozdoby na vianočný stromček: Vďaka nim si vytvoríte pravú sviatočnú atmosféru!

Dajte priechod zelenej

I keď kvety samotné dokážu občas zázraky, v zimnom období sa pokojne môžete orientovať na samotnú zelenú farbu. Nechajte vo vašej kytici vyniknúť hlavne jej tóny, ktoré sem tam dozdobte bielou alebo inými jemnými farbami. Takáto kytica totiž nie je vôbec rušivá a nepôsobí ani trochu gýčovo.

Foto:
Prague kabinet, Westwing, instagram.com/lilvyne405, instagram.com/floristree.design, Prague kabinet, H&M Home, instagram.com/sabine.hoysted, instagram.com/babasouk, instagram.com/floralrow
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba