Presunúť na hlavný obsah

Naše manželstvo sa po narodení dcéry takmer rozpadlo: Trvalo mi dlho, kým som pochopila, prečo to tak bolo

Feminity

Hoci mnohí veria, že dieťa dokáže zachrániť vzťah, Ema zistila, že je to veľký omyl. S príchodom jej dcérky na svet, prišla totiž takmer o všetko.

Prečítajte si: Ľudia v tomto znamení patria medzi najstabilnejších a najvernejších partnerov: Zistite, či ste medzi nimi

Keď uveríte očakávaniam iných

Ema a Jakub boli naozaj zohraný pár. Chodili spolu od výšky, hneď po nej sa vzali a presťahovali sa do krásneho domu. Mali všetko, po čom kedy túžili. Veľa cestovali a ich život im mnohí závideli. To čo im však chýbalo podľa okolia k dokonalému šťastiu, bolo dieťa. No Ema nikdy nebola prototypom ženy, ktorá by sa rozplývala nad bábätkami. Jasné, deti mala rada, no po vlastných akosi netúžila. Pod tlakom okolia a z istej strany aj Jakuba však uverila tomu, že už je na dieťa naozaj asi najvyšší čas. Mala absolútne bezproblémové tehotenstvo a dôkladne sa pripravovala na pôrod. To čo však ani počas 9 mesiacov nenadobudla, bol pocit toho, že to bábätko naozaj chce. Stále vo svojom vnútri bojovla s tým, či naozaj urobila dobre. Avšak to ani zďaleka nebolo všetko. Po narodení dcérky Olívie sa život Jakuba a Emy obrátil úplne naruby. A ich manželstvo viselo naozaj na vlásku.  

Neprehliadnite: Toto znamenie v roku 2018 čaká neuveriteľná zmena: Zistite, komu osud tentokrát dopraje

Dieťa zmení všetko

Kým dovtedy Ema a Jakub takmer netušili, čo sú to hádky, s príchodom Olívie na svet sa ich harmonické manželstvo rozpadlo na tisíc kúskov. Obaja boli nervózni, nevedeli poriadne, čo s malou robiť a obviňovali z toho jeden druhého. Napokon sa raz v noci Ema zbalila a odišla. Bez slova, bez listu na rozlúčku. Jakub netušil, čo sa stalo. Nedokázal sa s ňou spojiť, pripadal si ako v zlom sne. Štyri mesiace sa staral o malú sám. Pomáhali mu len rodičia, no zvládol to. Povedal si, že to jednoducho musí dať. Dcérka sa pre neho stala stredobodom vesmíru. Po štyroch mesiacoch sa Ema obajvila doma. Prosila Jakuba o jediné - o odpustenie. V čase, keď bola preč si uvedomila, čo všetko pre ňu Jakub s malou znamenajú. Len potrebovala dozrieť na úlohu mamy. Jakub jej dal druhú šancu. Ema len dúfa, že udalosti, ktoré sa stali už nikdy nijako neovplyvnia ich rodinu. Jakub a Olívia sú pre ňu všetkým, dnes už to vie.