Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Načerpajte energiu na skutočne výnimočnom mieste: Hotel Lomnica vás očarí

Feminity

Potrebujete načerpať stratenú energiu? Objavili sme miesto, kde si oddýchne nielen vaše telo, ale aj myseľ.

Keď sa snúbi história s puncom moderny 

Tatranská Lomnica začala písať svoju históriu v 90. rokoch 19. storočia. Pre verejnosť bol otvorený prvýkrát v roku 1894. V tej dobe mal 28 izieb, reštauráciu, terasu a kaviareň. Projektantom a staviteľom tejto hrazdenej stavby s prvkami eklektizmu bol významný architekt Gedeon Majunke zo Spišskej Soboty, ktorý naprojektoval okrem iných stavieb vo Vysokých Tatrách aj Téryho chatu v Malej Studenej doline. Budova hotela však bola osobitá svojím charakterom – jej neorenesačný štýl sa netradične spájal s detailmi švajčiarskeho štýlu. Dlhé roky bol hotel najlepšie vybaveným hotelom vo Vysokých Tatrách. Jeho hostia mali okrem výhľadu na Lomnický štít aj výhľad na netypické centrum osady – vzorne upravený promenádny park. 

FEMINITY TV: Objavte s nami čaro v Hoteli Lomnica

Obnovená zašlá sláva

Po udalostiach 2. svetovej vojny sa v roku 1948 stali všetky zariadenia cestovného ruchu celospoločenským vlastníctvom. Hotel Lomnica prešiel správou viacerých štátnych podnikov (najprv slovenské hotely, neskôr reštaurácie a jedálne, následne správu prebral národný podnik Turista, za ním podnik Tatranské hotely a Interhotel Tatry), až kým sa nedostal po privatizácii do súkromných rúk. Tie ho však nedokázali ani zveľadiť, ani rozvíjať ďalej. Ba práve naopak – doviedli ho k tomu, že boli postupne všetky jeho prevádzky zatvorené a nakoniec sa hotel vôbec nevyužíval a chátral. Vľúdne k nemu boli snáď iba bociany, ktoré sa zahniezdili v jednom z komínov. Život mu prinavrátili až v roku 2015. Dlhé roky hotel smutne čakal na to, kým mu niekto pomôže. Splnilo sa mu to až v roku 2015, keď našiel svojho nového majiteľa, spoločnosť Mores Resort. Tá sa pustila do náročnej rekonštrukcie a výstavby prístavby Hotela Lomnica, aby mu prinavrátila zaslúženú zašlú slávu. Celé sa to podarilo za neuveriteľne krátky čas (20 mesiacov) a hotel privítal svojich prvých hostí už pred Vianocami 2016. So všetkou noblesou a šarmom sa teda jeho príbeh môže písať ďalej a Vy ako jeho hostia ste tiež jeho súčasťou.

Perla Lomnice

Jedinečnosť Hotela Lomnica spočíva v kombinácii unikátnych gastronomických služieb a priestorov, ktoré po 123 rokoch ožívajú v duchu tradičnej noblesy, ktorá k tomuto hotelu roky patrila. Hotel Lomnica sa zaraďuje do kategórie 4* hotelových zariadení, pričom cieľom je ponúkať niektoré služby na úrovni 5* hotelov, ako služby concierge, starostlivosť o batožinu, zaparkovanie áut.  Hotel slúži na ubytovanie počas celého roka. Služby dopĺňa vlastný obchodík s predajom rôznych produktov. Pri tvorbe konceptu ubytovania si tvorcovia dali záležať na každom detaile. Ubytovanie je umiestnené do dvoch dispozičných častí  ̶ historická budova a nová moderná prístavba. Zariadenie a vybavenie izieb je vsadené do obdobia neoklasicizmu v kombinácii so secesnými prvkami. Hosťom hotel ponúka všetko, čo si moderná doba a komfort vyžaduje. Historická časť pozostáva z 30 izieb, prístavba navyšuje kapacitu o 37 izieb. Kapacita hotela je 67 izieb v šiestich rôznych kategóriách. „Uvažovali sme nad tým, ako ešte viac podčiarknuť historickú významnosť Hotela Lomnica. Po dlhých úvahách sme sa zhodli na tom, že našou inšpiráciou bude jeden z najväčších panovníckych rodov nielen na našom území, ale i v celej Európe – Habsburgovci. A tak sme naše apartmány pomenovali po významných rakúsko-uhorských panovníkoch a môžete sa tak ubytovať v apartmáne Rudolf, Maximilián, Ferdinand, v suite Mária Antoinetta či v apartmáne Mária Terézia.“

Umenie, ktoré vás nenechá chladnými

Súčasťou historických priestorov Hotela Lomnica sa stala aj Galéria Lomnica, v ktorej máte príležitosť nasať kus histórie, umenia a tradície, a to nielen tatranskej. Jej súčasťou je vyše 400 originálnych umeleckých diel, ktoré sa nachádzajú doslova v každom kúte Hotela Lomnica. Na chodbách či v izbách môžete pookriať na duchu pri pohľade na diela mnohých autorov. Sobota je dňom, počas ktorého je možné objednať si lektorované prehliadky buď Galérie Lomnica s aktuálnou výstavou (trvanie prehliadky je 30 min.), alebo celého Hotela Lomnica a obrazov na jeho stenách (trvanie prehliadky je 1,5 hodiny). Informácie o presných časoch prehliadok a cenách vám poskytnú na recepcii hotela. Galéria je pre verejnosť prístupná od štvrtka do nedele od 10.00 do 20.00 hod.

Miesto, kde dokážete vypnúť

Harmónia mysle a tela, dokonalý relax, pocity blaženosti a množstvo nových síl do ďalších dní sú tie elementy, ktoré chceme sprostredkovať svojim klientom, ktorí si ich spod historických klenieb hotelového wellness centra potom môžu odniesť aj domov. Aby ste odchádzali z wellness centra či kozmetického salóna ako znovuzrodení a plní elánu, je potrebné počas jednotlivých procedúr spojiť dve dôležité veci. Prvou z nich je kvalitná a dobre odvedená práca profesionálov vo wellness centre a druhou je výber kozmetiky, ktorú pri jednotlivých procedúrach použijú.