Presunúť na hlavný obsah

Kompletná výbava plesovej kráľovnej!

Feminity

Byť dokonalá od hlavy až k päte, nič menšie sa od kráľovnej plesu neočakáva! Svetom spoločenskej etikety i aktuálnych trendov vás spoľahlivo prevedie špeciálna plesová edícia rubriky Nákupný špión.

Prvý tip pred plesom, dámy: Šetrite si energiu! Budete ju potrebovať, ak chcete v deň D vyzerať božsky a neúnavne okupovať tanečný parket až do rána bieleho. Aby ste vládali, nenechajte si prípravy na poslednú chvíľu. Ľahko sa vám môže stať, že vaše vysnívané šaty už nenájdete vo vašej veľkosti a všetky termíny na manikúru budú obsadené. Ešteže je tu váš Nákupný špión, rubrika realizovaná v spolupráci s Polus City Center. Teraz viac ako kedykoľvek predtým oceníte, že v Poluse je všetko pod jednou strechou. Výbavu na spoločenskú udalosť roka tak zoženiete za rekordne krátky čas a s profesionálnym poradenstvom stylistky Mirky Dobiš Michalkovej pôjdete z obchodu do obchodu vždy na istotu. Tak čo, pripravené na veľkú nákupnú výpravu?

1. zastávka: ZA ŠATAMI

Alfa a omega plesového imidžu. Róba. Ideálne taká, z ktorej padne sánka nielen vášmu partnerovi, ale každému okoloidúcemu pánovi. V predajni DARA FASHION v Poluse, ktorá sa špecializuje na spoločenské šaty, nájdete presne tento typ spoločenských šiat v rozmanitých štýloch, strihoch, materiáloch i veľkostiach. 

Cena: 295 eur

2. zastávka: ZA PANČUŠKAMI    

Pri výbere siloniek k spoločenským šatám je dôležitá forma a tiež DEN (Denier), ktorý označuje silu, teda hustotu vlákna siloniek. Napovie vám, do akej miery sú pančuchy priehľadné. Platí pritom pravidlo, že čím nižšia je hodnota DEN, tým sú pančuchy priehľadnejšie a elegantnejšie. Pri príležitosti plesu je optimálne číslo 8, 10 a maximálne 15 DEN. K spoločenským šatám sa hodia takzvané samodržky. Ich výhodou je, že ak si oblečiete priliehavé šaty, nevytvárajú neželané zárezy na páse. Široký výber nájdete v POLUSE  v predajni  BEPON.  

Cena: od 8,99 do 25 eur 

3. zastávka: ZA ČRIEVIČKAMI  

100-krát spomínané pravidlo etikety, že k spoločenským šatám sa hodia najmä uzatvorené lodičky, stále platí. Ak už sa predsa len rozhodnete pre otvorené špičky na topánkach alebo ozdobné sandáliky, nezabudnite na kvalitnú pedikúru.  

Saténové lodičky v púdrovej farbe s ozdobnou kamienkovou aplikáciu na opätku nájdete v Poluse v predajni BAŤA.

Cena: 39,99 eur        

4. zastávka: ZA DOKONALÝM ÚČESOM

Ideálne je dať si upraviť účes na spoločenskú udalosť priamo u odborníkov, ak však z časových alebo iných dôvodov potrebujete vykúzliť originálny účes doma, pomôžu vám špeciálni pomocníci na úpravu vlasov. Bonus navyše: po plese vám ostanú, aby ste nimi na počkanie dodali vlasom šmrnc, kedykoľvek dostanete chuť ohúriť okolie. 
Široký výber takýchto pomôcok, ale aj originálne ozdoby do vlasov nájdete v predajni BIJOU BRIGITTE  v Polus City Center. 

Ceny: od 4 do 7 eur

5. zastávka: ZA ŠPERKAMI 

Prvá zásada znie: maximálne 3 šperky. Zásada číslo dva: čím sú šaty zložitejšie/bohatšie, tým jednoduchšie doplnky treba voliť, a naopak. 
Štras je určený  predovšetkým na večerné udalosti s umelým osvetlením, nakoľko na dennom svetle nevynikne výrazne a pôsobí lacno. Vďaka umelému svetlu hádže pekné odlesky, keďže ide o špeciálne jemné brúsené sklo. Pri konkrétnych štrasových doplnkoch odporúčame zvoliť sety, lebo správne nakombinovať viacero doplnkov s podobným, ba až rovnakým vybrúsením je náročné. Tieto kúsky sme pre vás vybrali v predajni BIJOU BRIGITTE v Poluse.

Štrasová kabelka: 59 eur
Štrasový choker: 20 eur

6. zastávka: ZA (BIELYMI) DOPLNKAMI

BIELE šaty na plese znamenajú DEBUT. Pokiaľ idete na ples premiérovo, mali by ste mať na sebe niečo biele. Ak sa aj nerozhodnete pre biele šaty, odporúčame siahnuť aspoň po nejakých bielych doplnkoch, ako sú biele rukavice alebo biela kabelka či náušnice. V prípade, že sa rozhodnete pre biele šaty, neodporúčame ich ladiť ďalej s bielymi doplnkami, skôr s čiernymi či červenými doplnkami, aby ste nevyzerali ako nevesta . Ak však chcete využiť biele doplnky bez ohľadu na debut, smelo do toho. V predajni BIJOU BRIGITTE v Poluse nájdete presne to, čo potrebujete.

Cena náušníc: 14,95 eur
Ceny kabeliek: od 14,95 eur do 50 eur

7. zastávka: ZA ZVODNÝMI MASKAMI 

Ak idete na ples v štýle karnevalu či fašiangov, nemala by vám chýbať škraboška. Čím zvodnejšia, tým lepšie! V predajni BIJOU BRIGITTE v Poluse majú široký výber v rôznych cenových reláciách. 

Maska s pierkami: od 12 do 15 eur


 

8. zastávka: ZA NECHTAMI

Jeden pohľad na nechty prezradí, či ste stylingu venovali skutočne toľko času, koľko si výnimočná plesová udalosť zasluhuje. Krásnej dáme na plese nesmie chýbať dokonalá manikúra. My sme pre vás v parfumérii MARIONNAUD v Poluse vybrali špeciálny set „Le Mini Macron“, ktorý obsahuje mini UV lampičku a gél lak. Všetko, čo potrebujete, sú vaše krásne prirodzené nechty, na ne si priamo nalakujete gél lak. Bojíte sa, že vám lak zíde alebo sa zošúcha? Zbytočne, pri gél laku je minimálna trvácnosť a zachovalosť laku, a to aj na odrastených nechtoch, celé 2 týždne!

Cena: 39,90 eur


 

9. zastávka: ZA MOTÝLIKOM 

Viete, čo sa hovorí: Najkrajším doplnkom dámy na plese je jej upravený partner. Nezabudnite preto ani na neho, a k výberu motýlika pristupujte s rovnakou vážnosťou ako k výberu vašej plesovej róby. Ide síce o malý doplnok, ale s veľkým efektom – robí z muža pravého džentlmena.
A nezabudnite, na plese ste jeden tím. Farebne preto odporúčame ladiť jeho doplnky s vašimi šatami. Sako a košeľa by však nemali byť v tóne vašich šiat. 
Množstvo inšpirácií pre upgrade pánskeho imidžu nájdete v predajni PAKO LORENTE v Poluse.

Cena: 15 Eur

        
Sledujte našu rubriku Nákupný špión aj na Facebooku, kde môžete súťažiť, posielať svoje tipy na vopred určenú tému a vyhrať atraktívne darčeky. 

Už o 2 týždne prevetráme sortiment predajní v Poluse a predstavíme vám vychytávky na tému „Farby na snehu“. Nenechajte si ujsť najbližšie vydanie rubriky Nákupný špión, nech vystopujete, čo je IN, skôr ako všetci ostatní.

S pozdravom a s prianím krajšieho dňa, tím Nákupného špióna z POLUS CITY CENTER.