S mojou najlepšou kamarátkou sme už roky »na nože«: Náš vzťah sa zásadne zmenil po tom, čo sa mi narodila dcérka

Beáta a Petra boli kamarátky na život a na smrť. Teda aspoň si to mysleli. Stačila jedna udalosť a ich dlhoročné priateľstvo sa rozlámalo na tisíc kúskov...

S mojou najlepšou kamarátkou sme už roky ”na nože”

S mojou najlepšou kamarátkou sme už roky ”na nože”

Zdroj: Profimedia

Prečítajte si aj: Premiéra filmu 50 odtieňov slobody: Štýlová Alena Pallová či očarujúca Veronika Vágnerová!

Bea s Peťou boli kamarátky od útleho detstva. Vyrastali na jednej ulici, ich rodičia sa často navštevovali a chodili na spoločné dovolenky. Od malička mali k sebe veľmi blízko. Ani jedna nemala súrodencov, takže skutočne boli ako sestry. Chodili spolu na základnú, strednú aj vysokú školu. Vedeli jedna o druhej úplne všetko. 

Boli si veľmi blízke, možno až príliš

Dokonca aj keď Bea odišla pracovať do Popradu, každý víkend sa navštevovali. Boli tu pre seba vždy, keď to bolo potrebné. Pre Beu bola Peťa dokonca najbližším človekom, potom čo jej zomrela mama. No zásadná zmena v ich kamarátstve nastala, keď Peťa otehotnela. ”V momente, keď som to Beátke oznámila, myslela som si, že sa bude so mnou veľmi tešiť. No opak bol pravdou. Bea nepovedala ani slovo. Odišla a týždeň sa mi neozvala. Nechápala som to a vôbec som tomu nerozumela. Nedokázala som si jej správanie vysvetliť.” 

Narodenie Agátky zmenilo všetko

Beáta po týždni zaklopala u Peti doma a chcela sa jej ospravedlniť. Odôvodnila to tým, že bola len v šoku a jednoducho nevedela v danej situácii primerane reagovať. Kamrátky sa pomerili a všetko išlo tak ako predtým. Bea bola pre Peťu počas tehotenstva veľkou oporou. Vo všetkom ju podporovala, pomáhala jej a bola tu pre ňu. Keď sa však malá Agátka narodila, ich vzťah začal opäť ”škrípať”. ”Do pôrodnice prišla len v deň ”D”. Nasledujúce týždne som o nej vôbec nepočula. Nebrala mi telefón, neodpisovala mi na smsky. Len od nášho spoločného kamaráta som sa dozvedela, že je na mňa urazená a nedokáže sa prehrýzť cez fakt, že mám dcérku. Bea si to vraj vysnívala tak, že otehotnieme naraz a naše deti budú vyrastať spolu, tak ako my dve kedysi. No keďže ona nemala ani partnera, nebolo by to možné. Cítila som sa z toho frustrovaná. Moja najlepšia kamarátka mi nedokázala odpustiť, že som sa stala mamou. Sama som z toho bola v šoku.” Dnes Agátka oslavuje štvrté narodeniny a Bea ju naposledy videla, keď sa narodila. ”Ani neviem, ako by som zareagovala, keby som ju teraz stretla. Nedokážem jej to, ako sa zachovala odpustiť. Sklamala ma viac, ako ktokoľvek iný…”

Inšpirujte sa: Vieme, ako sa dopracovať k telu ako má Dakota Johnson: Stačí, ak sa budete držať týchto troch zásad

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba