Presunúť na hlavný obsah

Týchto 5 viet mužom nikdy nehovorte: Ak chcete mať fungujúci vzťah, radšej sa im vyhnite oblúkom

Feminity

Nuž aj keď to priznávame nerady, niekedy je vo vzťahu lepšie si jednoducho zahryznúť do jazyka. Aj keby ste mali mať pravdu. Na týchto pár viet si dajte pozor a pre každý prípad ich radšej vyraďte zo svojho slovníka.

Mohlo by vás zaujímať: Toto sa zmenilo v prvom roku nášho manželstva: Hoci som s tým nerátala, dnes som za to vďačná

Niektoré vety nieleže muži nenávidia, ale skutočne ich nedokážu vystáť a dokonca im v mnohých prípadoch aj ubližujú. Pozrite sa, ktoré vety by ste mali jednoznačne zo svojho slovníka vypustiť. Verte nám, že sa vám bude žiť oveľa ľahšie. A váš partner bude určite oveľa spokojnejší tiež. 

1. Kedy už konečne dospeješ? 

Odpoveď predsadobre poznáte. Nikdy. Muži sú jednoducho deťmi v akomkoľvek veku. Ak ten váš vo voľnomčase hrá playstation, či hry na mobile, hoďte to jednoducho za hlavu. Aj tak nezmeníte. Jediné, čo tým dosiahnete je nervozita a hádky.

2. Musíme sa vážne porozprávať…

Pri tejto vete mužom nabieha ”husia koža”. Čokoľvek chcete riešiť, skúste zvoliť iné slová. Ak totiž poviete, že sa musíte porozprávať, mužovi okamžite zasvieti kontrolka a začne analyzovať všetko zlé, čo urobil. Áno, tušíte, správne. Dostane strach, aj keď to nepriznáva. Počas rozhovoru vás následne nevníma, analyzuje v hlave úplne iné skutočnosti. A to predsa nechcete. 

3. Môjmu bývalému to nikdy nevadilo.

Hoci to tak v mnohých veciach možno aj bolo, túto frázu nepoužívajte. Muži neznášajú porovnávanie. Znižuje sa im tým sebavedomie a cítia sa menejcenní.

4. Ty naozaj nevieš nič vybaviť.

Ak totiž na chlapa pôjdete týmto štýlom pri vašom spoločnom dialógu, jedno je isté. Skôr, či neskôr utečie. Nikto predsa nechce počúvať, aký je neschopný a to, že nič nedokáže. Skúste sa pozrieť na to z druhej strany. Ako by ste sa cítili vy sama? 

5. Ten tvoj kamarát je ale šikovný!

Muži nenávidia porovnávanie. S kýmkoľvek. Nezáleží na tom či ide o brata, otca, kamaráta. Chcú byť vo vašich očiach absolútne perfektní vo všetkom.

Neprehliadnite: O tejto téme som sa s manželom nikdy rozprávať nechcela: Viedlo to až k odlúčeniu!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe