Presunúť na hlavný obsah

Prestaňte sa trápiť minulosťou: Stačí ak zmeníte toto a budete sa cítiť oveľa slobodnejšie

Zábava

Spomienky na minulosť a obavy z budúcnosti dokážu veru s naším životom občas poriadne zamávať. Máme pre vás jednoduchý tip, ako sa vám bude žiť oveľa jednoduchšie. Úplne postačí, ak dokážete zmeniť jedinú vec.

Inšpirujte sa: Nevadilo mi, že chcel mať rozlúčku so slobodou: Netušila som však, že jedna noc všetko zmení

Uvedomili ste si niekedy fakt, že jedine prítomnosť je skutočná a reálna? V podstate len prítomný okamih je niečo, čomu by sme sa mali venovať a na čo by sme sa mali sústrediť. Práve preto by sme si za každých okolností, mali vychutnávať aktuálny moment nášho bytia. Základom je prestať v sebe analyzovať otázku: ”Čo by bolo, keby…” 

Zabudnite na minulosť

Ak sa totiž začnete zaoberať minulosťou, tým čo by mohlo byť, prečo sa určité veci nestali a možno mohli stať, ste na najhoršej ceste zacykliť sa v negatívnom kruhu vlastných emócií. Netrápte sa vecami, ktoré jednoducho nezmeníte. Zabudnite na staré krivdy, bolesti a prijmite veci, ktoré vám do života prišli. To čo bolo je nemenné. Ak to pochopíte, začne sa vo vašom živote diať oveľa viac pozitívnejších vecí, ako ste možno predpokladali. 

Mohlo by vás zaujímať: Stará láska nehrdzavie a Alena o tom vie svoje: Kvôli prvej láske bola ochotná obetovať aj manželstvo

Žite tu a teraz

Áno, vieme, povie sa to ľahko, no urobí sa to oveľa ťahšie. Ako však tento stav dosiahnuť? Hoci rozumom to chápeme, ako prinútiť svoj mozog, aby pracoval tak, aby sme to naozaj dokázali pochopiť a prijať tieto fakty? Skúste to presne tak, ako to odporúčajú psychológovia: ”Každé ráno, keď sa prebudíte, začína nový deň a váš nový život. Toto si uvedomte. Skúste vstať z postele s úsmevom na perách a hneď ráno si urobte nejaký malý rituál, ktorý vás urobí šťastnými. Zabudnite na starosti a veci, ktoré sa možno stanú, no neviete ich ovplyvniť. Nie, nepôjde to zo dňa na deň, ale naučíte sa to. A ak to vo svojom vnútri pochopíte, nastane vo vašom živote zmena,” hovorí Mgr. Martin Miler klinický psychológ. Skúste robiť veci naplno, s láskou a vášňou. Žite tu a teraz a nezabúdajte na malé radosti. Život sa predsa skladá z maličkostí, ktoré vytvárajú dokonalú mozaiku.