Mýty a fakty o predčasnom vyvrcholení

Problém, ktorý sa môže objaviť v akomkoľvek veku muža a potrápiť ho svojimi následkami: predčasná ejakulácia. Čo o nej vieme?

Zdroj: zerex.sk

Keďže sa s ňou v nejakom období života stretne väčšina mužov, o tomto probléme koluje množstvo mýtov. Ak ňou trpí váš partner, potrebujete poznať fakty - to je totiž základnou podmienkou k riešeniu.

Stáva sa to len mladým a neskúseným mužom

Jednoznačne mýtus. Pravdou je, že pokiaľ sa predčasná ejakulácia objaví u neskúsených, môže časom ustúpiť s pribúdajúcimi skúsenosťami a s ustálením sexuálnych partneriek. Pravidelnosť sexuálneho styku je pre odstránenie predčasného vyvrcholenia taktiež veľmi dôležitým faktorom. Problém sa však môže objaviť v akejkoľvek vekovej skupine.

Príkladom sú muži v strednom veku. Majú nad sebou kontrolu so svojimi partnerkami, ale omnoho horšie sa ovládajú, ak sa dostanú do styku s cudzími ženami. Cítia sa viac vzrušení, ale aj vystresovaní a vinní. Medzi stresovými faktormi, ktoré predčasnú ejakuláciu spúšťajú, nemusí byť ani styk s cudzou ženou, ale aj strata zamestnania, nedostatok peňazí, rodinné problémy.

Ak trpíte predčasnou ejakuláciou, budete ňou trpieť vždy

Väčšina mužov len potrebuje spomaliť tempo a vniesť do milovania nové prvky - predohru, správne dýchanie, Kegelove cviky, smiech. Predčasná ejakulácia môže trápiť muža v určitom období života alebo s konkrétnou partnerkou. Keď sa naučí predčasný vrchol ovládnuť, problém sa už nemusí nikdy vrátiť.

Predohra vo forme vzájomnej masáže, alebo žena v polohe “na mužovi”, umožňujú mužovi ležať a odpočívať. Keďže nedochádza k väčšej námahe, predpokladá sa, že dokáže vydržať dlhšie. Rovnako dlhšie môže vydržať s použitím tabletiek na oddialenie vrcholu

Predčasná ejakulácia neovplyvní váš sexuálny život

Ovplyvní, a to hneď v dvoch smeroch. Jeden je, že sa so situáciou nezmierite a začnete pracovať na jej odstránení. Cvičením, pravidelnými stykmi, zaradením “oddychových častí” počas sexu. Alebo druhá možnosť, zmierite sa so stavom. To sa však nebude páčiť ani vám, ani vašej partnerke. Bude to vyžadovať chvíľu času, ale zapracujte radšej na prvej možnosti.

Sexuológ MUDr. Václav Urbánek, CSc. radí, aby bola zaistená pravidelnosť stykov. “Je vhodné uskutočňovať ich niekoľkokrát týždenne. Pokiaľ totiž medzi jednotlivými ejakulačnými vybitiami vznikne časový výpadok celotýždňový alebo aj podstatne dlhší, tak pri následnom pohlavnom styku potom u každého muža nastúpi tendencia k urýchleniu ejakulácie. To nie je žiadna porucha, ale fyziologická zákonitosť.”

Dlho trvajúca súlož je dôležitá súčasť sexu

Toto platí asi len v porno filmoch, ktoré by bez dlhých scén s pevnou erekciou a partnerkou ochotnou “vydržať” viac ako polhodinovú penetráciu, nestálo veľmi za pozretie. V skutočnosti platí, že priemerná doba, kedy je žena schopná dosiahnuť orgazmus je 12 - 14 minút. Ak chcete byť úžasným milencom, venujte sa maznaniu a predohre. Verte, že pre ženu nie je doba samotného vniknutia potom vôbec podstatná. 

Myslieť na nepríjemné veci pomáha s predčasnou ejakuláciou

Odklonenie mysle počas sexu môže pomôcť oddialiť ejakuláciu, ale nepochybne to robí samotný sex oveľa menej príjemným. Dokonca to môže viesť k vážnym psychologickým problémom. Muž by teda nemal dospieť k záveru, že mentálne rozptýlenie je jediný spôsob, ako sa zbaviť predčasnej ejakulácie. Ako je uvedené vyššie, existujú aj ďaleko príjemnejšie spôsoby, ako problém prekonať. 

Na záver v číslach: vo svojom živote sa za nejakých okolností stretne s predčasným vyvrcholením až 70% mužov. Je to však problém riešiteľný, predovšetkým s podporou chápavej partnerky. 

- reklamná správa -

Foto:
zerex.sk
Zdroj:
PR článok

PlniElanu.sk

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba