Presunúť na hlavný obsah

Ako zakomponovať pastel do vášho bývania? Inšpirujte sa najnovšími kolekciami nábytku

Bývanie

Rozmýšľate, ako dostať do vášho interiéru svetlosť, pozitívnu atmosféru a pohodlie? Práve pastelové odtiene sa objavili v najnovších kolekciách nábytku svetových značiek.

Súhra farieb a materiálov

Na to, aby ste docielili v interiéri harmóniu a ucelený dojem, budete potrebovať základnú farebnú škálu, ktorej zladenie v kombinácii s doplnkami prinesie vytúženú atmosféru. Pastelové farby môžete rôzne kombinovať s väčšími alebo menšími plochami šedej, antracitovej a samozrejme bielej. Obrovský návrat zaznamenalo drevo v jeho najprirodzenejšej podobe, kde odporúčame siahnuť po dube buď v klasickej, alebo bielej farbe. Pri dobre zvolenej palete základných farieb môžete pastelovým odtieňom efektne vymaľovať aj steny, prípadne iba jednu a strop nechať biely. Ak túžite po industriálnejšej verzii, nechajte strop v pohľadovom betóne alebo priznajte pôvodnú tehlovú stenu.  

Neprehliadnite: VIDEO: Interiérová dizajnérka Romi Klimeková miluje nadčasovosť: Túto vec považuje za najdôležitejšiu pri zariaďovaní

Relaxačná zóna

Domov má byť pre nás všetkých prístavom a svätyňou, kde sme obklopení dobrou energiou a načerpávame nové sily. Pri výbere sedacieho nábytku by sme mali dbať na to, aby maximálne vyhovoval našim potrebám a mal správnu ergonómiu. Váš obľúbený relaxačný kútik zaujímavo osvieži dizajnové kreslo v pastelovo ružovej či elegantnej šedej.  Ak sa na veľké zmeny nechystáte, hoďte na zem veľký vankúš a ukradnite si čas iba pre seba s pohárom dobrého vína alebo pútavou knihou.

Mäkkosť a pohodlie

Nie je tajomstvom, že kvalitný interiér sa začína, takpovediac od podlahy. To, aký štandard krytiny na ňu zvolíte a v akom farebnom odtieni, určuje základný výraz priestoru. Či už to bude drevená podlaha, epoxidová alebo kamenná, nemali by ste zabúdať na zútulnenie podlahových plôch príjemným kobercom. Prírodné materiály ako hodváb, vlna, priadza a dokonca aj žihľava sú veľmi mäkké, majú tvarovú pamäť, tepelne a hlukovo izolujú. Výšku vlasu prispôsobte účelu ich využitia a huňatejšie koberce sú vhodnejšie do obývacej izby, prípadne spálne, a nižšie do detských izieb, chodieb. Nechajte sa inšpirovať explóziou farieb a vzorov z najnovších trendov.

Inšpirujte sa: Kvety ako súčasť interiéru: Rozžiaria váš domov a navyše majú pozitívny vplyv na psychiku

Doplnky ako dokonalá bodka

Najjednoduchší spôsob, ako vniesť do interiéru sviežosť a určitý farebný nádych, je starostlivo povyberať vkusné dekorácie. Esteticky pôsobia kombinácie tón v tóne a opäť platí, že pastelová škála vyzerá vynikajúco na bielom, šedom, ale aj čiernom podklade. Luxusný vzhľad dodávajú metalické rámy a okraje. Florálne motívy ladia s neštruktúrovanými a hladkými materiálmi, kde jedna vec slúži ako plátno a druhá ako dominantný vzorovaný objekt. Nebojte sa zavesiť veselé obrázky na stenu a obklopte sa krásnymi voňavými sviečkami, ktoré vyčarujú tú správnu atmosféru. Dokonalou bodkou budú čerstvé kvety na vašom stole!

Viac inšpiratívnych článkov nájdete v aktuálnom magazíne FEMINITY JAR 2018, ktorý je v stánkoch alebo si ho môžete zakúpiť aj online.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus