Presunúť na hlavný obsah

10 top trendov v bývaní na túto jar a leto: Objavte ich a skrášlite svoj domov

Bývanie

Letu je už pomaly tu a spolu s naším šatníkom by sme mali oživiť aj našu domácnosť. Aké sú momentálne trendy a ktoré z nich sa hodia práve k vášmu domovu?

Listy, listy, listy

Príroda v našom domove ostáva, zabudnite však na kvety. Momentálne sú oveľa viac trendy listy – a to tak živé, ako aj tie v podobe vzorov na textíliách. Listy ginka sa budú dobre vynímať na vašich obliečkach, tie palmové zase napríklad na vankúšoch. Čo sa týka živých rastlín, uprednostňujte na listy bohaté druhy – napríklad paprade.

Veselé akcenty

Ani pastelové odtiene úplne nevymizli, popularite sa však čím ďalej, tým viac tešia aj sýtejšie, dokonca žiarivé odtiene. A to najmä v lete, keď si môžete dovoliť bláznivejšie farebné kombinácie. Ak si tento trend chcete vyskúšať u vás doma, vyberte si jeden alebo dva hlavné odtiene, ktoré budete naďalej dopĺňať farebnými prvkami. Žiarivá či pruhovaná taburetka alebo pestrofarebná podložka v kúpeľni oživia aj váš interiér.

Zaujímavý kov

V kurze sú aj rôzne kovové doplnky. Kovové tácky, svietidlá či vázy nájdete v kolekciách mnohých výrobcov. Interiér dokážu ozvláštniť a dodať mu štýl. Efektné sú série rovnakých alebo podobných produktov ako napríklad tri stolíky rôznych veľkostí. Ak chcete kombinovať rozličné kovové prvky, buďte opatrní, aby ste nezašli priďaleko.

Neutrálna púdrová ružová

Kombinácia pestrých farieb vám nesedí? Nič to, ešte vždy môžete byť v súlade s trendmi – populárna je totiž túto sezónu aj púdrová ružová. Ide o ideálnu farbu napríklad do spálne, ale aj do kúpeľne. Aby ste sa vyhli plochosti, mixujte ju s inou farbou, alebo vyberajte jej úplne jemné a o niečo sýtejšie odtiene.

Ľahkovážne strapce

Leto je ľahkovážnejšie ako zima a to sa prejavuje aj pri zariaďovaní. Ak máte chuť na trochu hravosti, stavte na strapce – napríklad na deke či obruse. Posunúť sa však môžete aj o niečo ďalej a dať izbe trochu nový šmrnc pomocou lampy s takýmito prvkami

Vôňa Orientu

Trochu exotiky môžete svojmu príbytku dodať aj vďaka kusom nábytku či doplnkom s orientálnou príchuťou. Vankúše, závesy, koberčeky – nezruinujú vás a môžu vniesť do vášho domova atmosféru tajomných diaľok z Tisíc a jednej noci.

Viacúčelné kúsky

Človeka vždy poteší pekný nábytok, ktorý je zároveň praktický a spája v sebe viacero funkcií. Tento trend sa, prirodzene, neviaže len k letu. Poslúžiť vám môže napríklad vešiak na kabáty, ktorého súčasťou sú hodiny, alebo skrinka s priestorom na odkladanie vín. Či si zo zakrytej časti urobíte malý bar, alebo ju využijete na niečo celkom iné je len na vás.

Ombré na stenách

Na vlasoch ste ho už asi zaregistrovali, teraz sa presúva aj na steny. Prechod z tmavších odtieňov do svetlejších môže smerovať rôzne. Najčastejšie ide o vertikálne prechody, ale zaujímavé sú aj tie diagonálne z rohu do rohu. Líšiť sa môžu aj hranice jednotlivých odtieňov – je na vás, či prechody budú viditeľné, alebo maximálne plynulé.

Geometrická hravosť

Jasné línie a výrazné uhly sú stále trendy. Minulý rok sme ich vídali skôr na textíliách, teraz sa premiestňujú aj na steny či doplnky. Môžete si zvoliť tapetu s geometrickým vzorom, ale rovnako zaujme nie celkom tradičná a pritom funkčná polica a vyklápací stolík.

Obývačka vonku

Ak máte záhradu, využite príjemné počasie na maximum a zariaďte si na nej exteriérovú obývačku. Sedačka s pohodlnými vankúšmi v chládku pod slnečníkom sa môže stať vašou obľúbenou oddychovou zónou. Tráviť na nej budete nielen víkendy, ale aj horúce letné večery.

To správne miesto na nákup

Nový výzor svojmu domovu môžete dodať aj bez toho, aby ste minuli celú svoju výplatu. Stačí len vedieť, kde nakupovať. Zaujímavé kúsky za prijateľné ceny zoženiete napríklad v internetovom obchode premiumxl.sk. Či si vyberiete originálne hodiny, doplnky alebo rovno novú posteľ či sedačku, je len na vás.

Tento článok sme pripravili v spolupráci s obchodníkom s nábytkom H.T. Trade Service GmbH & Co. KG.

Advertoriál

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus