Nedarí sa vám otehotnieť? Na vine môže byť jeho prostata!

Páry zažívajúce problémy s otehotnením sa snažia zistiť a pokiaľ je to možné, odstrániť príčinu. Ako často je na vine muž?

Zdroj: zerex

Problémy s plodnosťou trápi stále viac párov, no tradične sú považované za jednoznačne ženskú záležitosť. Môže to byť hlavne tým, že muži sa viac zdráhajú navštíviť lekára. Ale mužská neplodnosť je viac bežná, než si myslíte.

Prejavy neplodnosti     

Hlavným znakom neplodnosti je neschopnosť počať dieťa. Môže to byť spôsobené  nízkou alebo abnormálnou produkciou spermií, alebo inými problémami, ktoré bránia “dodávke” spermií. K neplodnosti prispievajú choroby, zranenia, chronické ochorenia, nezdravý životný štýl a niekoľko ďalších faktorov.

Symptómy spojené s neplodnosťou môžu zahŕňať:

  • znížená sexuálna túžba,
  • problém s dosiahnutím alebo udržaním erekcie
  • bolesti alebo opuchy v oblasti semenníkov
  • neschopnosť ejakulovať, malý objem ejakulátu alebo nízke množstvo spermií v ejakuláte

Kto za to môže?

V 35 až 40 percentách prípadov je problém spojený s mužom, rovnaký počet percent sa spája so ženami a zvyšných 20 až 30 percent je spôsobených kombináciou alebo iným faktorom (1%). 

Ako do hry vstupuje prostata a jej vplyv na mužskú plodnosť

Štúdia s názvom Úloha prostaty v mužskej plodnosti, zdravia a choroby dokazuje, ako veľmi je prostata pre plodnosť muža dôležitá. Potvrdzuje, že prostata môže podliehať mnohým bežným ochoreniam, ktoré môžu mať vplyv na mužskú plodnosť v rôznych vekových skupinách. U mladých aj starších mužov môže ochorenie prostaty alebo nezdravá prostata ovplyvniť fungovanie spermií a tým plodnosť mužov.

Páni, nezanedbávajte preto prevenciu a starostlivosť o prostatu! K jej zdraviu môžete prispieť jednoducho:

  1. starostlivosť o vlastné zdravie (absolvovať preventívne lekárske prehliadky)
  2. prevencia, napr. pomocou tradičných rastlín ako je Pŕhľava dvojdomá alebo Serenoa plazivá (Saw palmetto).

Pŕhľava pôsobí protizápalovo, dezinfekčne a pozitívne ovplyvňuje vylučovaciu funkciu obličiek ako aj funkciu močového ústrojenstva. Serenoa priaznivo pôsobí na správnu funkciu prostaty, močového ústrojenstva, na zachovanie reprodukčnej schopnosti, súčasne podporuje rast vlasov. Pozitívne ovplyvňuje mužské pohlavné hormóny a prispieva k prevencii zápalov prostaty.

Tieto dve rastliny nájdete spoločne so zinkom, ktorý je dôležitý pre udržanie prostaty v správnej kondícií, vo výživovom doplnku Zerex Prostanax, určenému práve starostlivosti o prostatu. 

Spermie

Plodnosť mužov závisí vo veľkej miere od množstva, tvaru, veľkosti, pohyblivosti a Hoci sa do semena dostáva niekoľko miliónov spermií, len malé percento z nich nakoniec skončí v ejakuláte a z nich sa len 10 percent dostane blízko k vajíčku. Nakoniec iba jedna spermia oplodí vajíčko. Nízky počet spermií je menej ako 15 miliónov spermií na mililiter spermy alebo menej ako 39 miliónov na ejakulát.

Následky zanedbanej starostlivosti

Spoločné plánovanie rodičovstva a zodpovedný prístup ku vlastnému zdraviu sú základným predpokladom ku vytvoreniu vlastnej rodiny. Aké môže mať následky presný opak? Zanedbávanie prehliadok či nezdravý životný štýl (fajčenie, obezita, život bez pohybu)? Neschopnosť počať dieťa môže poznačiť aj dlhoročný stabilný vzťah, preto by ste prevenciu nemali v žiadnom prípade podceniť.

Muži, ktorí sa snažia založiť rodinu alebo plánovať rodičovstvo, by mali preto brať do úvahy faktory, ktoré negatívne ovplyvňujú plodnosť mužov a zatočiť s nimi.

- reklamný článok -

Foto:
zerex
Zdroj:
PR článok

Vysetrenie.sk

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba