Presunúť na hlavný obsah

Táto jedna vec vám napovie, či meno vášho dieťaťa je skutočne to pravé: Otestujte ho ešte pred narodením

Zábava

Nejde o to, či je práve populárne, ako dobre znie spoločne s vaším priezviskom a v konečnom dôsledku ani o to, ako v dospelosti vyhláskuje svoje iniciály. Je to oveľa jednoduchšie.

Vaše dieťa je unikát

Už počas tehotenstva sa nájde veľké množstvo ľudí, počnúc vašou mamou až po priateľky, ktoré vám budú neustále predhadzovať pred oči svoje tipy na to najkrajšie chlapčenské či dievčenské meno, aké ste kedy počuli, a aké sa vášmu dieťaťu bude určite hodiť. Samozrejme, dobrá rada je niekedy nad zlato, nenechajte sa však zlomiť tým, čo hovoria iní. V prvom rade je to vaše dieťa a meno, ktoré mu vyberiete bude nosiť celý život, preto by pri výbere malo zavážiť hlavne vaše slovo a slovo vášho partnera. To, čo chcú alebo preferujú ostatní,je až druhoradé.

Inšpirujte sa: Najštýlovejšie mamy súčasnosti: Inšpirujte sa ženami, ktoré vedia byť sexi, aj keď sú mamami na plný úväzok

Uvedomte si, že vaše dieťa je unikát, a to, s akým menom ho na životnú cestu vyšlete, ovplyvní veľa vecí v jeho živote.

Neriešte priezvisko či iniciály

Rovnako tak by ste sa nemali zameriavať ani na to, ako dokonale vybrané meno znie alebo neznie spoločne s vaším priezviskom. Áno, samozrejme, že nechcete, aby sa z vášho dieťaťa  v škole neskôr vysmievali alebo muselo znášať hlúpe osočovanie kvôli menu. Ak však nejde o úplne prestrelený nápad, o to, ako meno znie v konečnom dôsledku až tak veľmi nejde. Je absolútne kontraproduktívne a zbytočné, aby ste kombinovali hlásky a písmenká, tvorba mena má byť v prvom rade prirodzená.

Nenechajte si ujsť: Chrissy Teigen vie, ako pripraviť dcérku na príchod súrodenca: Tieto triky používa, aby si zvykla deliť sa o pozornosť

Zamerajte sa na toto

Predstavte si, že svoje dieťa meno, ktoré máte už dlhšie v hlave oslovujete. Keď sa naučí prvé kroky a voláte ho k sebe, keď ho v dave hľadáte v prvý deň nástupu do školy, keď vás ako tínedžer nechce poslúchať a vy sa snažíte vyriešiť situáciu dialógom. Predstavte si, ako sa otáča alebo vás žiada ešte o päť minút navyše a hneď príde. Ak sa vtedy podvedome usmejete, máte vyhrané a meno, ktoré ste považovali za potencionálne, je to pravé. Vyvoláva vo vás totiž ten hrejivý pocit budúceho rodiča, ktorý sa pýši svojím dieťaťom ešte predtým, než ho vôbec podržal vo svojich rukách. 

Mohlo by vás zaujímať: Sexi kráska dokázala po pôrode schudnúť neuveriteľne rýchlo: Jej každodennú fitness rutinu zvládnete aj vy

Možno neveríte, ale intuícia je v tomto prípade presne to, na čom by ste mali stavať celý úspech. Vaše dieťa sa možno ešte o svojom mene samo rozhodnúť nevie, no tak nejak vám cez váš vnútorný pocit už teraz hovorí, že sa mu bude páčiť, ak jeho vyslovenie nahlas vo vás vyvoláva tak povediac magický pocit.

Dávate aj Vy pri výbere mena pre svoje dieťa na vnútorný pocit?

spolu hlasovalo 104 ľudí

Áno
96
Nie
8

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus