Presunúť na hlavný obsah

Takto dosiahnete skutočne šťastné manželstvo: Robte každý večer s partnerom túto jednu vec a uvidíte

Partnerské vzťahy

Každý vzťah je o prekonávaní dobrého a zlého. Nie je však niekedy to pravé šťastie práve v maličkostiach?

Netreba žiadne zázraky postačí vám toto

V manželstve to po určitom čase začína byť aj o neustálom boji o zachovanie povestnej iskry, partneri sa stále jeden druhého snažia zaujať niečím novým, neprebádaným a možno absolútne iným ako hocičo, čo spoločne vo vzťahu zažili. Niekedy však prílišná snaha a neosobné, priam prekombinované činy, dokážu vzťahu viac uškodiť ako mu reálne pomôcť. Aj preto by ste sa s partnerom mali zamerať na niečo, čo vám za normálnych okolností možno ani nezíde na um alebo to už roky ako samozrejmosť rutiny pred zaspávaním neberiete.

Inšpirujte sa: Tento typ muža sa vždy bude snažiť ovládať svoju polovičku: Zistite, či práve takého nemáte po svojom boku

Stačí pár minút pred spaním

Nejde o žiaden komplikovaný proces alebo niečo, čo vám s partnerom zaberie niekoľko hodín. Kúzlo naozaj šťastného páru je totiž hlavne v tom, že medzi sebou zdieľate svoje zážitky a spomienky. A teraz nemyslíme tie, ktoré ste zažili spolu, práve naopak.  Partneri v zdravom vzťahu spolu nemusia tráviť každú minútu, no na konci dňa si vždy v posteli nájdu čas na to, aby jeden druhému zdielali aspoň tri najdôležitejšie spomienky z časti dňa, ktorú strávili od seba. Na jednej strane sa tak navzájom zabavia a načrú aj do tej časti života toho druhého, ktorá s nimi celkom úzko nesúvisí, a na strane druhej, sa tak jeden druhému otvoria a možno sa o sebe zase dozvedia niečo nové a nečakané.

Mohlo by vás zaujímať: Muži dnes skrývajú neveru oveľa rafinovanejšie ako kedysi: Takto odhalíte, ako to robia

Myslíte si, že svojho partnera poznáte, ale...

Za tie roky by ste sa ako tak poznať mali, tesne pred spaním, ked však človek rozpráva o všetkom dobrom aj zlom, čo sa mu počas dňa prihodilo, dáva svojmu partnerovi možnosť spoznať ho ešte bližšie a ukázať mu, že mu skutočne na jeho živote záleží. Či už cez prejav sympatie, súcitu, povzbudenia alebo len porozumenia.

Nenechajte si ujsť: Zidealizované predstavy o partnerovi ma vo vzťahoch brzdili: Zistila som to, až keď sa udialo toto

Oveľa dôležitejšie, ako poznať každý partnerov pohyb je totiž fakt, že navzájom jeden druhého chápete a vážite si každú spoločnú chvíľu. Nejde len o strohé počúvanie bez spätnej väzby, ale naozajstný dialóg duší. Taký, pri ktorom sa nebojíte byť úrpimný a povedať skutočne všetko to, čo ste sa cez deň báli alebo vás k tomu takmer vyprovokovala situácia, no nakoniec ste sa rozhodli byť radšej ticho. V posteli vedľa vášho partnera tesne pred spaním je však ten najlepší čas na to, aby ste boli skutočne úprimný. Ak úprimnosť dokážete pretaviť do slov a naozaj sa otvoriť, váš vzťah prežije naoazj neuveriteĺne dlho.

Rozprávate sa aj vy pred spaním o tom, ako ste trávili deň?

spolu hlasovalo 271 ľudí

Áno
137
Nie
134

- Najčítanejšie -