Presunúť na hlavný obsah

Čo varia slovenské mamy blogerky detičkám najčastejšie?

Recepty

Na Slovensku evidujeme čoraz viac mamičiek, ktoré sa venujú blogovaniu a sú inšpiráciou mnohým mamám na materskej dovolenke. Preto tento rok bola v súťaži BLOGER ROKA 2018 nová kategória „MAMA“. Viete aké jedlá varia najradšej mamy blogerky? Čo nesmie chýbať v ich chladničke? V rozhovore nám prezradili Mamin zápisník, Minidiamondblog a Dedinská mať nielen ich tajné rodinné recepty!

Koláče a zákusky. Pečú slovenské mamy blogerky?!

Mamin zápisník:  “Úprimne? Po jedenástich rokoch materstva som najradšej, keď nevarím :-) Deti majú viaceré potravinové alergie a občas je to vcelku fuška, nakombinovať jedlo tak, aby ho všetci mohli jesť a ešte im aj chutilo. Pri čom sa ale viem "vyblázniť", to sú narodeninové torty pre decká. Samozrejme, nie som v tom profík, ale skutočne ma to baví a aj keď výsledok nie je ako od cukrárky, deti vedia, že som to chystala s láskou a vždy sa veľmi potešia.”

Dedinská mať: “U nás doma sa varí prevažne vegánsky. Neobľubujem dlhé postávanie v kuchyni, a najmä vieme, že pri malom dieťati to už ani nejako nie je možné, a tak mám najradšej recepty, ktoré sú nenáročné na prípravu a dajú sa ideálne pripraviť v jednom hrnci či panvici, aby počas varenia nevzniklo veľa riadu. Takže sú to rôzne grilované zeleninky, strukovinové a zeleninové polievočky, obilniny a podobne. S pečením to mám akosi jednoduchšie, nakoľko moje Dedinské dieťa je vášnivým “cukrárom” a zbožňuje prácu s cestom. Pokiaľ teda deň netrávime vonku na dvore, tak si spolu s obľubou vždy doma niečo upečieme. Zvyčajne jednoduché ovocné bublaninky, mafiny či slané tyčinky. To sú obľúbené recepty Dedinského dieťaťa, pri ktorých s radosťou samo asistuje.”

Aké suroviny nesmú chýbať v chladničke či komôrke za žiadnych okolností?

Silvia, ktorá bloguje na blogu Minidiamondblog musí mať vždy nakúpené čerstvé ovocie a zeleninu, cestoviny a strukoviny či mliečne výrobky. “Máme radi zdravé, jednoduché a rýchle jedlá. Dcéra má dva roky ale sladkosti, zmrzlinu, hranolky neuznávam a nedávam jej, má na to ešte dosť času. V tomto sme s manželom naozaj striktní.”

V špajze blogerky Dedinská mať nikdy nechýbajú banány, avokádo a ďalšia zelenina a ovocie.

Blogerka Majka z Mamin zápisník prezrádza tiež obsah svojej špajze: V chladničke mám vždy nejakú zeleninu, v špajzi oriešky, slnečnicové semienka a samozrejme zrnkovú kávu. Takisto v lete pravidelne zaváram a mrazím, čo sa len dá, takže prakticky celoročne mám v zásobe niečo z domácej výroby.”

Najobľúbenejšie a najlepšie rodinné recepty mám blogeriek

Silvia z Minidiamondblog, ktorá ma 1 dcérku, nám prezradila tieto obľúbené recepty: Sviečková, Tekvicové rizoto, Rajčinová polievka, Zemiaková polievka s Chedar syrom, Boloňská omáčka so špagetami a Lasagne.

Dedinská mať, ktorá má doma dvoch jedákov, Dedinského tatu aj Dedinské dieťa, prezradila, že zbožňujú ryžový nákyp alebo obdobný nákyp v rôznych prevedeniach s quinoou či pšenom. Ďalej sú to vo všeobecnosti rôzne zeleninové polievočky so strukovinami, lievance zo špaldových zŕn a jej fenomenalnu orechovo-mrkvovú tortu. Mňam.

Mamin zápisník alias Majka tiež odhalila tipy na super jedlá: Osobne mám najradšej jednoduché recepty stredomorskej kuchyne, rôzne zeleninové šaláty, quiche. Počas nášho výletu v Španielsku som si úplne zamilovala pečené papričky. Dovtedy som toto jedlo nepoznala, teraz ich robievam aj doma pravidelne. A keďže sme bezlepkáči, môj top recept sú gaštanové mafiny - bez veľkej námahy pripravené, rýchlo upečené a úžasne chutné.

Neviete čo na obed alebo večeru pre deti?

Mnohé maminy inšpiruje aktuálne aj kuchárska kniha MAMA, mňam!  Na receptoch v knihe sa podieľali nielen blogerky Minidiamondblog a Dedinská mať, ale aj ďalších 25 mám blogeriek a influenceriek. V knihe nájdete sladké aj slané recepty od ukončenia 4. mesiaca po dobu troch rokov. Knihu si môžete zakúpiť na www.mamamnam.sk. Knihu vydala obsahová agentúra Content agency.

-Reklamná správa- 

- Najčítanejšie -