Presunúť na hlavný obsah

Chystáte sa prerábať svoje hniezdo? Týchto 5 vecí vám zaručí pocit pohodlia a luxusu

Bývanie

Cítite, že vaše bývanie by potrebovalo osvieženie? Keď už sa raz pustíte do rekonštrukcie bytu, zmeňte svoj príbytok tak, aby pre vás každodenný návrat domov predstavoval malý sviatok.

Pri rekonštrukcii starého alebo prispôsobovaní nového príbytku neraz rozmýšľame, čo všetko si dopriať, a na čom radšej ušetriť. V spolupráci s ČSOB sme pre vás pripravili prehľad vecí, do ktorých sa oplatí investovať. Budú vás totiž sprevádzať dlhý čas, alebo posunú úroveň vášho bývania o level nahor. 

Steny sú oblečením vášho bývania

Určite im preto treba venovať zvýšenú pozornosť. Väčšinou sa človek obmedzí len na vymaľovanie, prípadne jednu výraznú farebnú stenu. Je však toľko vecí, ktoré s nimi môžete urobiť. Využiť sa dajú rôzne tapety, drevo, reliéfy, tehlové dizajny... Vďaka nim sa úplne zmení charakter miestnosti či celého bytu. Stačí len popremýšľať a ideálne sa aj poradiť s odborníkom. Takáto úprava vyžaduje o niečo viac času a prostriedkov, ale uvidíte, že konečný výsledok bude stáť za to.

Drevené parkety oteplia váš domov

V 60. rokoch leteli parkety, neskôr gumené podlahy s kobercami, až prišiel laminát. Ten pre svoju dostupnú cenu spôsobil veľkú revolúciu aj v slovenských domácnostiach. Odvtedy však ubehli takmer dve desaťročia, a životnosť týchto podláh sa pomaly končí. Aj vaša vyzerá tak, že tie najlepšie roky má už dávno za sebou? Predtým než ju vymeníte za čerstvú laminátovú dvojičku, skúste zájsť do obchodov s podlahovými riešeniami. Jedna prechádzka naboso po drevených parketách vám dá viac argumentov ako desať článkov o nich. Prírodný materiál, ktorý možno obrusovať, zaručí pocit kvality a luxusu.

Rozžiarte interiér

Bývate v byte z najväčšieho panelákového boomu zo 70. a 80. rokov? V tom prípade sa určite oplatí meniť aj hliníkové rozvody, ktorých životnosť sa môže chýliť ku koncu. Ide o finančne náročnejšiu operáciu, ktorá však nepochybne zdvihne cenu vášho obydlia, a tak si na ňu môžete peniaze aj požičať. A najmä, výmena rozvodov nie je len technická nuda menenia káblov v stene. Je to šanca prispôsobiť si byt súčasnosti a zmeniť štýl osvetlenia izieb. Rôzne bodové riešenia či šetrnejšie LED žiarovky dajú vášmu bývaniu celkom nový ráz. Zamerajte sa na to, ktorá časť bytu či izby má mať intímnejší charakter, a ktorú chcete naopak presvetliť.

Nábytok na mieru

Ide nielen o dizajnové, ale aj praktické riešenie, ktoré sa oplatí využiť napríklad pri rekonštrukcii kuchyne, ale aj iných častí bytu. Zväčša takto získate viac miesta a nábytok si môžete navrhnúť skutočne podľa svojich vlastných predstáv. Ušetríte tak aj čas v obchodoch – či už kamenných, alebo internetových. Nezabudnite pri výbere firmy alebo majstra najskôr získať referencie. Znížite tak riziko nespokojnosti s finálnym výsledkom.

Keď chýbajú peniaze...

Niektoré z navrhovaných riešení vás vyjdú na tisícky eur, ide však o dobre investované peniaze. Už ste sa rozhodli pre rekonštrukciu, ale chýbajú vám financie? Keď nechcete robiť polovičaté riešenia, siahnite po výhodnom úvere na rekonštrukciu od ČSOB Stavebnej sporiteľne. Získať môžete až 35 000 eur bez toho, že by ste museli založiť nehnuteľnosť. Ak by vám stačila aj o niečo nižšia suma, napríklad 10 000 eur, je vhodný spotrebný úver. Výhodou je, že ho vybavíte rýchlo a s minimom potrebných dokladov. V každom prípade pre vás ČSOB bude nielen zdrojom financií na prestavbu či kúpu bytu, ale zároveň aj vaším poradcom pri hľadaní vhodného spôsobu financovania. Spraviť krok k vysnívanému bývaniu s takýmto partnerom sa určite oplatí.

Zistite viac o úvere na rekonštrukciu.

Tento článok bol pripravený v spolupráci s ČSOB.

Advertoriál

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus