Presunúť na hlavný obsah

Týchto 5 nezvyčajných vecí by mala mať v chladničke každá žena

Zábava

Je samozrejmosťou, že potraviny, nápoje a produkty, ktoré sa vyznačujú istou obmedzenou trvanlivosťou, zvykneme skladovať v chladničke.

Nikto nepochybuje o tom, že šunka, syr, vajíčka, či otvorené nápoje jednoducho patria „na ľad“. Čomu však ešte môže prospieť, ak to umiestnime do chladničky? Možno sa budete čudovať.

Očný krém

Zázračné séra, mastičky, či gély na vrásky. Nielen na tvár a dekolt, ale aj špeciálne na oči a ich okolie. Majú skvelý efekt na vyhladenie jemných vrások a na zmiernenie opuchov okolo očí. Dajte ich do chladničky a tento efekt ešte zdvojnásobíte! Už naše staré mamy nám radili dať si na unavené oči vychladené vrecúška z čaju, alebo ľadové lyžice. Je všeobecne známe, že chlad sťahuje cievy a opuchy, tak prečo to nevyskúšať aj v kombinácii s účinnými krémami na citlivej pokožke pri očiach?

Aloe

Určite poznáte super trik na popálenú pokožku, či spálené plecia od slnka. Kúzelná rastlinka aloe vera a prípravky z nej dokážu naozaj zázraky na počkanie a ubolenej pokožke uľavia do pár minút. Liečivý efekt má aloe aj bez chladenia, ale akonáhle vyskúšate jeho aplikáciu priamo z chladničky, už ho viac nebudete chcieť použiť ináč. V chladničke môžete skladovať odrezané listy, ale aj samotný gél z nich, ktorý vytlačíte do malej fľaštičky a používate podľa potreby. 

Ceruzka na oči

Je fajn naniesť si očnú linku na viečko mäkkou a poddajnou ceruzkou. No tá ceruzka by mala byť ostrá, aby bola linka krásne tenká. Určite každá z vás skúšala vystrúhať mäkkú ceruzku a rozčuľovala sa, že sa jej v strúhadle takmer celá stratila. Toto sa už nikdy nestane, ak si ju večer predtým, ako ju chcete vystrúhať, vložíte do chladničky. Minimalizujete tak nielen odpad z ceruzky, ale aj možnosť, že ju budete strúhať donekonečna s nulovým efektom. 

Obliečka na vankúš

Aj vy si v noci obraciate vankúš, aby ste si líce položili na tú „dobrú studenú stranu“? Tak si predstavte, že by bol chladnejší dlhšie a viac. Stačí, ak obliečku vložíte do plastového vrecka a dáte cez deň do chladničky, alebo aj do mrazničky. Pred spaním si ju navlečiete na vankúš a budú sa vám snívať ľadovo modré sny. Bonusom bude, že sa zbavíte aj roztočov, nakoľko pomrznú. V lete si môžete do mrazničky strčiť celý vankúš, chladivý efekt bude ešte dlhší. 

Pančušky 

Hovorí sa, že chlad predĺži trvanlivosť napríklad aj pančuchovým nohaviciam. Ešte nerozbalené ich môžete namiesto zásuvky v spálni skladovať v chladničke. Vraj tým zabránite tomu, aby sa vám počas nosenia robili zádery a rozbiehali „očká“. Keď už máte pančuchy „roznosené“, navlhčite ich, vyžmýkajte a v plastovom vrecku vložte do mrazničky. Po zobudení ich vyberte a rozložte v kúpeľni, rýchlo obschnú a môžete v nich vyraziť do práce.

V rámci osláv svojho 25. výročia pôsobenia na Slovensku, sieť supermarketov BILLA prináša jedinečnú súťaž o 150 chladničiek značky SAMSUNG. Týchto päť nezvyčajných vecí, ktoré by ste v nej mali mať,  v nej síce na začiatku nebude, ale zato bude naplnená štyridsiatimi produktmi jej privátnych značiek - od mliečnych a mäsových výrobkov, cez vajcia, nápoje až po mrazené výrobky, či zmrzlinu. Okrem toho hráte aj o letné dovolenky v hodnote 2 000 Eur a darčekové 500-eurové karty. Stačí nakúpiť za minimálne 15 Eur, zaregistrovať pokladničný blok a čakať na žrebovanie. Všetky podmienky súťaže nájdete na www.billa.sk

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -