Presunúť na hlavný obsah

Elixír Harmónie: Unikát s kmeňovými bunkami

Krása

Slovenská prírodná kozmetická značka àla Palla oslávila začiatkom decembra rok pôsobenia na trhu. A práve pri tejto príležitosti prichádza na trh s exkluzívnou novinkou - Elixírom harmónie.

…o ktorý môžete teraz , spolu s Očným krémom s kmeňovými bunkami súťažiť. Máme pre vás pripravený exkluzívny set s kmeňovými bunkami v ručne zhotovenej darčekovej kazete, ktorý obsahuje novinku - Elixír harmónie a Očný krém s kmeňovými bunkami, v hodnote 210 Eur.

Očný krém s kmeňovými bunkami, 50 ml, 85 Eur

Elixír harmónie, 50 ml, 85 Eur

Unikátna novinka - Elixír harmónie, ktorý je v predaji už od 1.12.2018 (www.alapalla.sk) dopĺňa radu s kmeňovými bunkami, kde momentálne hviezdil Očný krém a stal sa jedným z najobľúbenejších produktov značky àla Palla.

Elixír harmónie

Regeneračný pleťový krém so štruktúrou tekutých kryštálov a unikátnym obsahom kmeňových buniek z kostihoja lekárskeho, kyseliny hyalurónovej a prírodných olejov, pôsobí preventívne proti starnutiu a redukuje vrásky.

Exkluzívna kombinácia prírodných olejov, byliniek, tekutých kryštálov, vitamínov a výťažkov kmeňových buniek z kostihoja lekárskeho slúži na výživu, hĺbkovú regeneráciu a hydratáciu zrelej pleti a dekoltu. Výťažky z rastlinných kmeňových buniek napomáhajú vzniku nových buniek pokožky, čím udržujú pleť mladistvú, zmierňujú prvé príznaky starnutia, redukujú vrásky a pokožku spevňujú. Je vhodný na všetky typy pleti, pre ženy aj mužov. Výsledkom je regenerovaná, vyživená, svieža a pružná pokožka tváre, krku a dekoltu.

A v čom je jeho sila? No predsa v unikátnom obsahu, na ktorom si značka ála Palla tak zakladá. My vám predstavíme 7 benefitov, ktoré charakterizujú radu s kmeňovými bunkami, čiže Očný krém aj spomínaný Elixír harmónie.

1.Tekuté kryštály

Výroba kozmetiky s tekutými kryštálmi nie je jednoduchá a preto sú takéto prípravky luxusnou záležitosťou. Väčšina látok v prírode existuje maximálne v troch skupenstvách – pevnom, kvapalnom a plynnom. Niektoré však majú jedinečnú schopnosť – byť štvrtým skupenstvom. Na jednej strane sú organizovaným stavom hmoty (teda sú kryštálom) a na druhej strane sú stále schopné prúdenia (teda sú kvapalné). Sú to tzv. tekuté kryštály. A keďže dvojvrstvové lamely lipidov medzi bunkami pokožky majú tiež štruktúru tekutých kryštálov, sú tieto prípravky schopné prenášať účinné látky do takej hĺbky pokožky, ktorá je porovnateľná len s lipozómami. Na tekuté kryštály sa voda viaže špeciálnym spôsobom, takže nepodlieha rýchlemu odparovaniu: oproti tradičným emulziám tak niekoľkonásobne zlepšujú hydratáciu pokožky alebo vlasov.

Navyše, v dvoch unikátnych prípravkoch ála Palla, a to v Očnom kréme s kmeňovými bunkami a v novinke Elixír harmónie je štruktúra tekutých kryštálov pripravená v súlade s konceptom biomimetizmu. Že čo to znamená? Všeobecne biomimetizmus (z gréckeho: bios – život a mimesis – napodobňovanie) je príprava materiálov a zavádzanie procesov inšpirovaných biologickým svetom. Pokiaľ ide o kozmetiku,  je to vytvorenie prípravkov schopných napodobňovať bioštruktúru kože alebo vlasov. Biomimetizmus je najnovší trend modernej kozmetológie. Klinické testy preukázali, že prípravky na báze tohto biomimetického emulgátora umožňujú  penetráciu vo vode rozpustných biologicky aktívnych látok až do žiaducich štruktúr pokožky. V oboch prípravkoch ála Palla je takým vysokoúčinný komplex prírodných látok zadržujúcich vlhkosť, ktoré dopĺňajú alebo nahradzujú chýbajúce identické zložky prirodzeného hydratačného faktora pokožky.

2. Hydrolipidový film

Druhým benefitom je skutočnosť, že biomimetický emulgátor je priateľský s hydrolipidovým filmom na povrchu pokožky, čím podporuje jeho bariérovú funkciu. K tvorbe tohto potrebného „kabáta kože“ prispieva aj cukor rastlinného pôvodu (inositol), ktorý je súčasťou  obsahového hydratačného komplexu.

3. Kmeňové bunky kostihoja lekárskeho

Moderná kozmetológia spoločne s aktuálnymi objavmi dermatológie, cytológie a iných odborov preukázala, že účinné látky z kmeňových buniek niektorých mimoriadne aktívnych rastlín môžu obnoviť vitalitu zárodočnej vrstvy pokožky pri jej slabnúcej obnove spôsobenej starnutím a vonkajšími vplyvmi. Jednými z takých buniek sú výťažky kmeňových buniek kostihoja lekárskeho. Jeho silu pri hojení kostného tkaniva poznali už naše pra-prababičky. Pleť, najmä v okolí očí,  je vystavované nielen mnohým nežiaducim faktorom, ale aj extrémnej mimike, preto je unikátnym príjemcom kozmetiky s výťažkami z kmeňových buniek.

4. ROVISOME® C

Lipozomálne viazaný a stabilizovaný vitamín C. Tento patentovo chránený systém zaisťuje transport látky do hlbších vrstiev pokožky, kde sa z neho uvoľňuje aktívny vitamín C. Jeho účinky sú blahodarné - chráni vnútorné vrstvy pokožky pred voľnými radikálmi, pôsobí revitalizačne a depigmentačne. Bez tohto systému by vitamín C  zostal len v povrchovej vrstve pokožky. Okrem toho obsahuje aj voľný vitamín C a vitamín E, ktoré zneškodňujú voľné radikály na povrchu pokožky.

5. Kyselina hyalurónová

Stabilizovaná forma kyseliny hyalurónovej - ľudskému telu vlastnej látky Vďaka svojim nevídanej schopnosti viazať vodu, zlepšuje dlhodobú hydratáciu, turgor a napätie kože,  zabraňuje vzniku vrások a navracia pleti mladistvý jas.

6. Komplex účinných zložiek

Cielene vybrané rastlinné extrakty a biologicky aktívne látky. Extrakty listov zemolezu kozieho a zemolezu japonského majú antibakteriálne, protizápalové, detoxikačné a celkovo upokojujúce účinky. Výťažok z kvetov nechtíka lekárskeho pokožku upokojuje a zvláčňuje,  extrakt kvitnúcej vňate očianky lekárskej zmierňuje opuchy, zápaly, kruhy pod očami, prekrvuje a vypína pleť, má antibakteriálne účinky, pôsobí sťahujúco a protizápalovo. Extrakt listov mäty piepornej, má upokojujúce, tonizujúce a osviežujúce účinky a  extrakt koreňa života (ženšenu) pokožku prekrvuje, hydratuje, tonizuje a celkovo regeneruje.

7. Konopný a olivový olej

Siedmym benefitom oboch prípravkov sú účinky dvoch úžasných prírodných olejov. Olej z konopy siatej s nízkym až nulovým podielom psychotropných látok (na rozdiel od konopy indickej) ako jeden z mála má optimálny pomer pre zdravie a krásu pokožky nevyhnutných omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Spolu s olivovým olejom pokožke prinášajú komplex biologicky aktívnych látok v nich rozpustených: vitamínov, fytosterolov, antioxidant hydroxytyrozol a fytoskvalén, ktoré  chránia pokožku pred vysychaním, škodlivými účinkami voľných radikálov, pôsobia upokojujúco a regeneračne.

Viac sa dozviete na www.alapalla.sk a na Instagrame Feminity