Presunúť na hlavný obsah

Nevie sa váš partner odlepiť od telefónu ani pri jedle a vás to vytáča? Nie ste sama

Partnerské vzťahy

V dnešnom digitálnom svete sme si zvykli byť neustále v online spojení. Partneri sa spoliehajú na to, že nech je ich polovička kdekoľvek, je vždy zastihnuteľná. Moderné technológie nám však neprinášajú len výhody. Paradoxne, zariadenia, vďaka ktorým sú si partneri vždy na blízku, aj keď nie sú fyzicky spolu, sú niekedy dôvodom ich vzájomných nedorozumení.

Až 8 z 10 ľudí je v online kontakte so svojím partnerom, keď nie sú spolu a 62% tvrdí, že sa vďaka tomu cítia k svojej láske bližšie, a to najmä v prípade, ak spolu nežijú v jednej domácnosti. Stále viac ľudí zdieľa svoje online aktivity, účty a zariadenia. Samozrejme, existujú pozitíva, ktoré zdieľané používanie zariadení prináša, nezabúdajme však aj na druhú stranu mince.

Ako ukázal prieskum Kaspersky Lab[1], nadmerné používanie pripojených zariadení či incidenty súvisiace s online bezpečnosťou sú častým dôvodom partnerskej hádky. Každý druhý pár sa už pohádal kvôli používaniu mobilu pri jedle či počas rozhovoru. Dokonca viac ako polovica párov sa dostala do konfliktu kvôli tomu, že jeden z partnerov trávil online až príliš veľa času. Tieto zistenia naznačujú, že ľudia nemajú radi pocit, že ich partner zanedbáva a chcú, aby im počas spoločne stráveného času venoval plnú pozornosť.

Nadmerné používanie zariadení nie je jediným dôvodom na hádku. Zdrojom napätia býva aj samotný prístup k zariadeniam. Až štvrtina párov sa už pohádala, pretože chceli zariadenie používať v rovnakom čase ako ich partner, ale dôvodom na hádku bola aj jeho strata či vybitá batéria.

Nakoniec nezabúdajme na kybernetické hrozby, ktoré číhajú na mobilnézariadenia a v prípade, ak ich zdieľate s vaším partnerom, aj na váš vzťah. Napríklad malvér, ktorý znefunkčnil zariadenie či dokonca ukradol peniaze, bol dôvodom na hádku v každom štvrtom vzťahu.

Moderné technológie nám život nielen uľahčujú, ale ak si pri ich používaní nedáme pozor, môžu ho znepríjemniť nielen nám, ale aj nášmu partnerovi. Jedným zo spôsobov, ako sa vyhnúť nepríjemnostiam, je používanie produktov, ako je napríklad Kaspersky Total Security, multifunkčné riešenie, ktoré ochráni váš digitálny život a vy sa tak možno vyhnete zbytočnej hádke s vaším partnerom.

Zapojte sa do súťaže na Facebooku a okrem ročnej licencie na ochranu vašich online zariadení získajte aj štýlovú mikinu s dizajnom od uznávanej slovenskej dizajnérky Mikiny Dimunovej a set ochranných nálepiek na mobil a počítač, aby ste mali istotu, že vaše súkromie je naozaj chránené.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -