Presunúť na hlavný obsah

V zdravom tele zdravý sexuálny duch. Toto sú cviky pre lepší sex a orgazmus!

Sex

Cvičenie ovplyvňuje energiu, spaľuje tuk, tonizuje svaly... Môže však zlepšiť sex? Odpoveď je jasná: Áno!

Dobrá kondícia môže výrazne ovplyvniť libido a schopnosť dosiahnuť orgazmus (najmä u žien). Vytrvalosť ovplyvňuje výkon v posteli, sila zase umožní experimentovať aj s náročnejšími polohami. Ktoré cvičenia sú na to určené?

Cvičenie na rozvoj sily a intenzívnejšie orgazmy

Silové cvičenie môže mužom pomôcť zvýšiť hladiny testosterónu, najdôležitejšieho mužského pohlavného hormónu. Ten je prospešný aj pre pevnú erekciu.

Ženám pomôže vybudovať lepšiu stabilitu a pohyblivosť, dokonca môže pomôcť zintenzívniť orgazmy. Príkladom efektívnych silových cvičení s vlastnou váhou patria drepy a výpady.

Drepy môžu tiež zvýšiť prietok krvi do panvovej oblasti, čo robí orgazmy intenzívnejšími. Posilnia spodnú časť tela, silné stehenné svaly umožnia siahnuť aj po náročnejších polohách. Pre budovanie sily a vytrvalosti sú výpady skvelou voľbou. Ovplyvňujú aj rovnováhu a tiež umožňujú zvýšenie prietoku krvi do panvovej oblasti.

Intervalový tréning pre dlhšiu výdrž a ohybnosť

Vďaka tejto forme cvičenia môžete posúvať svoje vytrvalostné hranice. Intervalové cvičenie zlepšuje kardiovaskulárne zdravie, posilňuje srdce a poskytuje mnoho ďalších benefitov.

V rámci sexuálneho zdravia si muži môžu vypestovať niekedy naozaj nezbytnú výdrž. Tú v posteli ocenia najmä páni s problémom rýchleho vyvrcholenia a predčasnou ejakuláciou.

Tip: Poslať predčasné vyvrcholenie k vode môžu páni aj pomocou tabletiek na oddialenie ejakulácie a predĺženie styku.

Ženy určite ocenia, že vďaka tomuto cvičeniu spália za pomerne krátky čas veľké množstvo kalórií, zrýchlia metabolizmus, spomalia starnutie. Ako sladký bonus, vypustia do sveta “armádu endorfínov”. Vďaka nim poriadne nabudia svoje libido a chuť na sex. Rovnako ako muži si ženy vybudujú “kondičku”, ale aj flexibilitu. A zlepšená flexibilita sa vždy zíde pri skúšaní nových polôh, čo poviete?

Aké cvičenia sú vhodné na intervalový tréning? Čokoľvek vám vyhovuje: plávanie, beh, bicyklovanie, skákanie na švihadle, tabata… Môžete, ale nemusíte používať pomôcky, a tréning je možné vykonávať aj doma. Dôležité je striedať intenzívne a oddychové pasáže, ideálne v pomere 2:1. Znamená to, že na 60 sekúnd intenzívneho cvičenia pripadá 30 sekúnd oddychu.

Pravidelné cvičenie zlepší celkové zdravie a prejaví sa aj na fyzickom vzhľade. Vybudovať si stálosť a pravidelnosť je predpokladom k udržaniu sexuálnej kondície a vitality v každom veku.

Tip: O udržanie sexuálnej kondície pánov sa môžu postarať aj tabletky Zerex Ultragold. Povzbudzujú libido, chuť na sex, sú vhodné pre mužov plánujúcich potomka a rovnako aj pre seniorov, ktorým záleží na udržaní sexuálneho zdravia.

- reklamná správa -