Presunúť na hlavný obsah

Sú podpätky naozaj sexi? @Trikso a @Kristopko hodnotili obľúbenú blogerku

Móda

V sérii článkov, ktoré tvoríme v spolupráci s predajňami obuvi CCC, sme sa rozhodli posvietiť si na tie najčastejšie módne mýty. V tomto dieli by sme rady rozlúskli najčastejšiu dilemu – sme sexi v podpätkoch či bez?

Ružová? Môže byť

„Či už nízka alebo vysoká topánka – je pre mňa dôležité, aby na nohe vyzerala dobre, bola pohodlná a sedela ako uliata. Ak však predo mňa postavíte dva páry topánok, pričom jeden z nich bude na vysokom podpätku, je veľká pravdepodobnosť, že siahnem práve po ňom,“ vysvetlila na úvod.  Ivanka, známa v blogerskom svete aj ako SweetLadyLollipop sa pri tvorbe outfitu snažila spojiť trendy, ale aj komfort. Jej džínsové šaty a bledé tričko s dlhým rukávom je veľmi príjemnou klasikou, ktorej nechýba ženskosť. Blogerka si zvolila farbu obuvi v trendovej púdrovej farbe. Zaujímavé je, ako výška podpätkov zmenila dojem celého outfitu.   

K podpätkom pristupuje s rozumom

Ivanka sa priznala, že pre podpätky má slabosť: „Kedysi som bola vášnivá nositeľka podpätkov a riadila som sa heslom – čím vyššie, tým lepšie. Ak mám možnosť, rada si ich obujem aj dnes, hoci ich volím s väčšou opatrnosťou.“ Dnes sa omnoho viac sústredí na to, čo ju v daný deň čaká a oblieka sa zásadne podľa rozvrhu. Pri výbere topánok je pre mňa dôležité, či sa presúvam autom, musím ísť pešo alebo MHD. Dôležitú úlohu zohráva aj terén, ktorým sa mám presúvať,“ vysvetlila. Vzápätí sa priznala, že kedysi pre ňu bol vzhľad na prvom mieste: „Prihliadala som na estetickosť a moje outfity boli väčšinou elegantné. Preferenčne vždy vyhrávali podpätky. Dnes dávam prednosť pohodliu a užívam si ležérnosť, ktorá sa stala
pevnou súčasťou môjho štýlu. Nedám dopustiť na tenisky a espadrillky.“  

Čo je dôležité?

Napriek tomu je blogerka presvedčená, že podpätky sú príťažlivejšie, než topánky bez nich. Pre milovníčky výšin má však jasný odkaz: „Netreba zabúdať, že v podpätkoch treba vedieť chodiť. Sama sa musím priznať, že nie každý typ a výška podpätkov mi sadne. Myslím si, že podpätky sú takým malým šperkom a outfit často dotvoria ako povestná čerešnička na torte.  Sú krásne, niekedy aj veľmi nápadité a so ženskými nohami a pohybom dokážu robiť divy. Krásnou a príťažlivou vás neurobí len topánka a Ivanka s tým úplne súhlasí. Čo považuje za sexi vás možno prekvapí.  „Podľa môjho názoru, sexi vedia byť aj úzke rolákové šaty bez výstrihu, midi sukňa s bielou košeľou, pekný výrazný rúž, či top s jemnou čipkou. Ukázať ženskosť a sexepíl dokážu aj zvonové nohavice, ktoré nositeľke pekne sedia na zadku,“ vysvetlila a jedným dychom dodala: „Najpríťažlivejší je však dôvtip, úsmev a príjemné vystupovanie. Ak sa žena dokáže správať na úrovni, bude príťažlivá vždy. Pojem sexi má mnoho podôb a u každej z nás je nenapodobiteľný.“ 

ČO NA TO MÓDNY GURU @KRISTOPKO?

„Outfit v podpätkoch ma neoslovil. Zaujal ma skôr vo variácii bez podpätkov. Podľa mňa je energický, hravý a ženský. Výraz tváre pôsobí šťastnejšie, a to je v kontexte sexepílu prvoradé! To, že by ženy boli v podpätkoch viac sexi je podľa môjho názoru mýtus. Sexi look nie je limitovaný podpätkami. Predstavte si, že by si žena dala podpätky k domácemu oblečeniu, v ktorom ide vyniesť smeti. Bude sexi? Asi nie...“

Krištof Konárek alias @kristopko je bývalý profesionálny futbalista a vyštudovaný krajinný inžinier. Sám seba charakterizuje ako začínajúceho marketéra a blogera. Je veľkým milovníkom a obdivovateľom módy.

HODNOTENIE OD ELEGÁNA @TRIKSA

 „Ak by som mal vyberať z Ivaniných outfitov, volil by som ten s podpätkami, z dôvodu že na mňa esteticky pôsobí pozitívne. Sexi len v podpätkoch? Nie som si istý, či viem tento mýtus potvrdiť. Som zástancom názoru, že sa obliekame v prvom rade pre seba. Nič nie je viac sexi, ako keď sa tak cíti samotná žena. Na mojej partnerke vždy uprednostním outfit, v ktorom sa sama cíti pohodlne a príťažlivo – nezávisle od výšky podpätku.

@Trikso je korporátnym marketérom pracujúcim v oblasti IT inovácii, so záľubou v pánskej móde. V pracovnom aj súkromnom živote sa riadi tým, že dobrý obsah musí mat korešpondujúcu formu, ktorou sa prezentuje. Voľný čas trávi presviedčaním ľudí o nadradenosti afrických filtrovaných káv nad juhoamerickými, pripadne si nahovára, že zajtra si konečne preriedi šatník. 

Viac topánkových inšpirácií hľadajte v kamenných predajniach CCC alebo na www.ccc.eu

- reklamná správa -