Presunúť na hlavný obsah

Tiež to neznášate? Skúste si vybrať správnu a možno si to zamilujete

Bývanie

Pranie asi nemusí žiadna z nás. Triedenie bielizne podľa farieb, hľadanie zabudnutých kúskov po byte a následné vyvešanie na sušiak. Keďže nejde len o pranie, ale celkovo o starostlivosť o bielizeň, pri výbere správnej práčky by ste si mali dať načas. Nekupujete si ju predsa len na pár rokov a chcete, aby vám vydržala čo najdlhšie.

Pri výbere práčky by ste sa mali zamerať na niekoľko faktorov. Rovnako tak to urobila aj známa moderátorka Adriana Poláková. „Aj keď sa to možno nezdá, ale u nás sa doteraz práčka nezastavila, keďže mám dve dospievajúce deti, aj preto som hľadala takú, ktorá má veľkú kapacitu a naraz operie viac,“ hovorí Adriana. Váš výber by sa však nemal zúžiť len na objem, či dizajn, aj keď na prvý pohľad sú to najprioritnejšie faktory.

Adriana pri hľadaní svojej práčky a novej pomocníčky narazila na Samsung QuickDrive WW90M649OPM/ZE, ktorá umožňuje vyprať až 9 kg bielizne a na sklonku minulého roka bola ocenená aj nezávislým testom dTest. Prečo siahla práve po nej? „Keďže Murphyho zákony fungujú aj v našej domácnosti, hneď ako som spustila práčku, zakopla som o spadnutú ponožku či tričko, a to ma vždy išlo poraziť. Teraz jednoducho aj počas prania ponožku vložím do práčky. Je to skvelá vec, mali by ste si to niekedy vyskúšať,“ radí Adriana, ktorá upozorňuje na špeciálne dvierka AddWash. Tie umožňujú vložiť kusy bielizne hocikedy počas prania. „Je to praktické napríklad pri blúzkach, ktoré si vyžadujú väčšiu starostlivosť. Takto ich môžem vložiť ku koncu prania a nezničia sa počas celého cyklu.“

Práčka má navyše, ako už napovedá jej názov, technológiu QuickDrive. Tá umožňuje skrátiť dĺžku pracieho cyklu, čo je výhodné, keď chcete za deň stihnúť niekoľko várok alebo sa vám nechce čakať, kým doperie. Mala by však toho zvládnuť ďaleko viac.

„Som zástancom kvality, nielen keď pečiem a preto si potrpím na kvalitných prísadách, ale aj keď ide o domácnosť. Zistila som, že všetky práčky Samsung prechádzajú náročnými testami kvality, ktoré sa netýkajú len kvality prania.“ Keďže väčšina z nás má práčku v kúpeľni, kde sa neustále mení teplota, vlhkosť alebo sa na ňu môže vyliať prací gél, mala by zvládnuť všetky predvídateľné nástrahy bez najmenšieho zaváhania.

„Zaujalo ma video, v ktorom sú v pár sekundách zhrnuté najzaujímavejšie z nich.“ Video zachytáva testy odolnosti voči teplotám, vode, časté otváranie a zatváranie dvierok, odolnosť voči vibráciám, proti voľnému pádu pri preprave, ale aj testy schopnosti odstraňovať škvrny, hlučnosti, či ergonómie. Celkovo ich je viac než 150, čo už stojí za zváženie pri kúpe vašej novej práčky.

Ak teda zvažujete kúpu vašej novej pomocníčky, poobhliadnite sa, či spĺňa kritériá a nástrahy vašej domácnosti. Bude to stáť určite za to.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe