Presunúť na hlavný obsah

Z baletu sa pretancovala až do Jakubiskovho filmu. Ako žije krásna Valéria Stašková?

Zábava

Večne usmiatu rusovlásku ste mohli zaregistrovať už v niekoľkých projektoch. Okrem kariéry profesionálnej baletky sa jej darí aj ako herečke. Zahrala si v tanečnom filme Jána Šefčíka, ale aj v českej dráme V tichu. Najbližšie sa objaví v Jakubiskovom pokračovaní rozprávky Perinbaba, kde stvárni hlavnú ženskú postavu.

Kráska z Prešova

Valéria Stašková pochádza z Prešova. Tancu sa začala venovať, keď mala päť rokov, ale už v desiatich musela rodné mesto opustiť. Kvôli štúdiu na Tanečnom Konzervatóriu Evy Jaczovej odišla do Bratislavy: „Bývala som na internáte a musím sa priznať, že mi domov veľmi chýbal. Na jednej strane je desať rokov málo, ale na druhej strane som sa skôr naučila samostatnosti a zodpovednosti.“ Na školu spomína len v dobrom, a to najmä vďaka svojej pedagogičke klasického tanca Karin Alaverdijan: „Bola ako naša mama. Starala sa o nás, učila nás a pre mňa bola tou najväčšou inšpiráciou. Budem jej navždy vďačná,“  poďakovala sa Valéria.

Sandále Lasocki nájdete v predajniach CCC.

Lucia v Perinbabe 2

Jej krása opantáva nielen divadelných divákov, ale očarila aj filmového režiséra Juraja Jakubiska. Na konkurz ju odporučila jedna z maskérok a Valéria sa stala hlavnou postavou v pokračovaní kultovej rozprávky Perinbaba. Je neuveriteľné, že okrem každodennej tanečnej driny stíhala aj natáčať.  Nakrúcanie začalo už pred dvoma rokmi v Čechách. „Minulý rok v novembri sa Perinbaba natáčala aj na Spiši a ja som si opäť uvedomila, aké je to naše Slovensko nádherné! Náročné bolo to, že som kvôli pracovným povinnostiam pendlovala  z jedného konca Slovenska na druhý. Z Bratislavy na Spiš a späť ma presúvali v aute počas noci. Hoci to bolo náročné, tak neľutujem a ďakujem všetkým, že mi umožnili získať takúto krásnu skúsenosť,“ dodala s úsmevom. Svoj život trávi na javisku a na tanečnej sále, ale ani pred kamerou nebola v prípade Perinbaby 2 žiadnym nováčikom. Už na Tanečnom Konzervatóriu si zahrala vo filme českého režiséra Zdeňka Juraského V tichu a neskôr sa objavila aj v tanečnom filme Jána Šefčíka – Personal pronounce, kde si zatancovala po boku svojho snúbenca. Valéria sa príležitostne venuje aj modelingu.

Červené sandále Lasocki nájdete v predajniach CCC.

V lete chystá svadbu

Síce má len dvadsaťdva rokov, ale vyzerá to, že už našla toho pravého. Jej ešte stále „len“ snúbencom je Vladimír Frištik. Aj Vladko sa venuje tancu a ako tanečník pôsobí v SĽUKU. Zaujímavé je, že hoci obaja pochádzajú z Prešova, stretli sa až v Bratislave. Svadbu plánujú už toto leto a bude sa konať v rodisku mladého páru. „Bude to pravá východniarska svadba. Už po zásnubách minulý rok som si nechala ušiť svadobný kroj, ktorý je už hotový. Myslím, že bývajú aj väčšie svadby, ale tá naša tiež nebude malá. Očakávame tak 180 hostí,“ priznala Valéria s jej typickým smiechom.

Sandále Lasocki nájdete v predajniach CCC.

Najväčšia závislosť? Topánky!

Valéria má veľmi rada topánky. Priznala sa však, že momentálne sa ich snaží nekupovať. „Mám veľmi veľa topánok a s ohľadom na to, že sme sa so snúbencom presťahovali do menšieho bytu, ma úpenlivo prosil, aby som už topánky domov nenosila,“  vysvetlila, pričom vzápätí dodala: „Snažím sa, ale je to ťažké. Medzi moje obľúbené značky patrí aj značka Lasocki, ktorú chodím kupovať do predajní CCC. Keď idem okolo, je veľmi náročné neodísť aspoň s jedným párom.“ Okrem topánok si samozrejme potrpí aj na oblečenie a patrí k ženám, ktoré sa rady hodia do gala a vyberú napríklad na ples: „Na plesoch a večierkoch ma vždy sprevádza snúbenec Vladko. Myslím, že mám veľké šťastie, že aj on je tanečník, a tak chodí na podobné akcie rád.“ Ako väčšina baletiek, aj Valika si potrpí na kvalitné a pohodlné topánky. Je to najmä preto, že v špičkách dostávajú jej nohy zabrať. Nevylučuje podpätky či platformovú obuv, ale nekupuje si topánky, ktoré by boli nekvalitné.  „Nie je dôležité, či sú topánky na podpätku alebo bez. Dôležité je, aby neboli ťažké, aby sedela šírka a boli dobre ušité. Ak sú topánky kvalitné, môžu mať podpätok vysoký aj dvanásť centimetrov a stále budú komfortné. Aj preto mám rada práve Lasocki, ktoré sú pre mňa skvelou kombináciou kvality a ceny,“ vysvetlila Valéria.

Lodičky Lasocki nájdete v predajniach CCC.

Limity života na špičkách

Ani Valéria si nemyslí, že život baletky trvá večne. Sama priznala, že niekedy ju trápia rôzne problémy, ktoré sú dôsledkom opotrebenia tela alebo rôznych predispozícií, ktoré jej tanečný život znepríjemňujú a sťažujú. Aj preto má vo svojom ďalšom smerovaní jasno. Keď raz skončí s kariérou profesionálnej baletky, chce sa vrátiť do rodného mesta a venovať sa tanečnej pedagogike. „Venovať sa deťom je niečo, čo ma napĺňa a v budúcnosti sa chcem práve tejto činnosti aktívne venovať. Rada by som aj ďalším deťom odovzdala to, čo moji pedagógovia kedysi vložili do mňa – lásku k tancu,“ dodala na záver.

Čierne sandále Lasocki nájdete v predajniach CCC

Trendovú kolekciu topánok Lasocki, ktorú má baletka Valéria Stašková na fotografiách nájdete v kamenných predajniach CCC alebo na www.ccc.eu.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -