Presunúť na hlavný obsah

Dajú prednosť romantičke alebo „bad girl“? @Trikso a @Kristopko hodnotili ďalšiu obľúbenú blogerku

Móda

V sérii článkov, ktoré tvoríme v spolupráci s predajňami obuvi CCC, sme sa rozhodli posvietiť si na tie najčastejšie módne mýty. V tomto diele by sme rady rozlúskli ďalšiu dilemu! Očarí hodnotiacich viac romantička alebo „bad girl“ v štýle Rock-Chic?

Bad girl alias Rock-Chic

Blogerka Lucia Berešová, známa aj ako Lifeinpicturesbylu (Instagram), bola ocenená už niekoľko rokov po sebe v súťaži Bloger roka v kategórii Beauty. Okrem módy tejto mladej žene imponuje aj umenie a patrí k aktivistkám, ktoré sa prikláňajú k životnému štýlu známemu ako Zero Waste. Čo je pre ňu pri tvorbe outfitov dôležité?

 „V prvom rade sa vo svojom outfite snažím cítiť dobre. Musí sedieť nielen mojej postave, ale aj osobnosti a momentálnej nálade. Ani ten najlepší a najpremyslenejší outfit nemôže vyznieť pozitívne, pokiaľ sa s ním nestotožníte. Farby si vyberám väčšinou podľa nálady, ale v poslednej dobe si na sebe všímam, že sú pre mňa rozhodujúce aj ročné obdobia. Niektoré farby sú mi v chladnejších mesiacoch príjemnejšie než iné, a naopak,“ vysvetlila Lucia. Pri vytváraní dvoch outfitov, ktoré od seba snáď ani nemôžu byť vzdialenejšie mala voľnú ruku.

Ako dopadli štýly Rock-Chic vs. Romantic soul v jej poňatí?

Oba štýly sú kontrastné a zároveň nestarnúce. Lucia patrí na prvý pohľad k ženám obľubujúcim pohodlnú módu. Nebojí sa však ani zariskovať, a to najčastejšie prostredníctvom farebnejších kombinácií. Potvrdila to aj pri voľbe outfitu Rock-Chic: „Pod kombináciou Rock-Chic si ako prvé predstavím najmä čiernu farbu a materiál ako je koža. Jednoducho Rock-Chic pre mňa znamená štýl, ktorý má v sebe drsnosť, odvahu a závan miernej arogancie.“  

Štýl Rock-Chic sa začal rodiť pred viac než päťdesiatimi rokmi v kluboch a uliciach Spojených štátov a Británie. Hoci je dnes jeho podoba omnoho sofistikovanejšia, stále existujú pravidlá, ktorá by ste mali dodržiavať:

Medzi totálne MUST HAVE patria tmavé rifle skinny strihu (s dierami či bez), kontrastné tričko, ideálne s názvom rockovej kapely (napríklad aj pánske oversized, ktoré môže „nechtiac“ čo-to odhaliť) a kombinovanie cenovo dostupnejších a luxusnejších kúskov. Ten správny šmrnc dodáte outfitu vysokými lodičkami.

Čaro romantickej duše

 Dievčenská vizáž a nevinnosť. Aj tak by sa dal opísať štýl, ktorý zvýrazňuje ženskosť. Jeho poznávacím znamením sú jemné farby, ale aj volány. V klasickom duchu tému uchopila aj naša blogerka. „Tak ako pri Rock-Chic nesmela chýbať koža a trocha lesku, tak pri romantike som sa rozhodla staviť na pastelový základ, bavlnu, volány a dáku tú mašličku,“ hovorí Lucia. Pri romantickom štýle však treba zachovať aj opatrnosť a nenechať sa uniesť. „Dôležité je pri snahe o dievčenskosť nevyznievať gýčovito. To je však problém pri každom outfite. Treba mať vkus a zdravú mieru,“ vysvetlila blogerka. Tá sa rozhodla pastelový odtieň skombinovať so šedým sakom a topánkami bez podpätku.

Práve tie zdobí mašlička, ktorá ladí so stuhou na šatách. „V prípade topánok si potrpím na pohodlie. Hoci to v prípade Rock-Chic tak nevyzerá, po lodičkách som však siahla preto, že sa mi páčil tento lesklý variant z CCC a zároveň som chcela zvýrazniť ženskosť. V druhom prípade sú dostatočne ženské šaty, a tak som outfit doladila šedými poltopánkami, ktoré sú taktiež z CCC. Pôsobia hravo, slušným dojmom, a to mi veľmi imponuje,“ dodala na záver Lucia.  

ČO NA TO MÓDNY GURU @KRISTOPKO?

„Osobne mi neprekáža ani jeden outfit, ALE! Určite by som dal prednosť tomu prvému – Rock-Chic. Kombinácia topánok, džínsov a silnej olivovej kože, je doslova vodou na môj mlyn! Dúfam, že sa moja budúca priateľka bude obliekať presne takto.  Nesúhlasím s tým, že by tento štýl pôsobil málo žensky, práve naopak. Je rafinovaný a príťažlivý. Za mňa jasný víťaz! Outfit v štýle Romantic Soul na mňa pôsobí až príliš sladko a evokuje vo mne posedenie na kávičke a koláčiku... Ale ak mám hodnotiť outfit, osobne by som doplnil malú kabelku, ktorá by ho oživila.“

Krištof Konárek alias @kristopko je bývalý profesionálny futbalista a vyštudovaný krajinný inžinier. Sám seba charakterizuje ako začínajúceho marketéra a blogera. Je veľkým milovníkom a obdivovateľom módy.

HODNOTENIE OD ELEGÁNA @TRIKSA

„Nemyslím si, že je možné hodnotiť či je človek rocker alebo romantik podľa zovňajšku. Žartujem! Samozrejme, že tieto dva outfity sú kontrasty, ktoré človek v ich klasickom prevedení nevidí až tak často.  Čo sa týka Luckiných outfitov, z druhého looku ma zaujali ladiace stuhy na šatách a topánkach a bolo to prvé, čo mi padlo do oka. Chválim a za mňa vyhráva romantický outfit na celej čiare.“

@Trikso je korporátnym marketérom pracujúcim v oblasti IT inovácii, so záľubou v pánskej móde. V pracovnom aj súkromnom živote sa riadi tým, že dobrý obsah musí mať korešpondujúcu formu, ktorou sa prezentuje. Voľný čas trávi presviedčaním ľudí o nadradenosti afrických filtrovaných káv nad juhoamerickými, pripadne si nahovára, že zajtra si konečne preriedi šatník. 

Viac topánkových inšpirácií hľadajte v kamenných predajniach CCC alebo na www.ccc.eu

-Reklamná správa-