Presunúť na hlavný obsah

Žiadna chuť na sex? TIETO prírodné zázraky vedia zvýšiť libido!

Sex

Výkyvy hormónov, nedostatok chuti na sex, ale aj sex obmedzený na čas ovulácie: to všetko môže ovplyvniť naše libido.

Z časopisov, na internete, a vlastne z rôznych zdrojov sa často dozvedáme, že s týmto problémom účinne pomáhajú prírodné doplnky výživy. Aký má vplyv maca peruánska, kotvičník zemný, ženšen či ďalšie afrodiziaká na náš sexuálny apetít?

Keď to nejde...

Už v úvode sme spomenuli, že za nechuťou do sexuálnych hrátok môžu stáť rôzne faktory:

  1. hormonálna nerovnováha - u mužov problém s hladinou testosterónu, u žien prevažne celkové výkyvy v období menopauzy;
  2. nerovnováha medzi partnermi - ak je jeden z partnerov “viac prichuti”, druhý ťažko udržiava krok alebo sa vzájomne obmedzujú;
  3. sex z povinnosti - netýka sa len žien. Muži ho vnímajú ako “nutné zlo”, keď sa sex obmedzuje len na obdobie v čase ovulácie ženy pri plodení potomka;
  4. predčasná ejakulácia - je častým problémom, s ktorým sa stretávajú muži v priebehu života. Môže značne ovplyvniť chuť na sex u oboch partnerov.

Netreba však zabúdať na fakt, že sex je jedným z kľúčových faktorov, čo sa týka spokojnosti vo vzťahu. Práve nespokojnosť býva totiž hnacím motorom, ktorý nespokojného z partnerov “poháňa” k nevere. Stojí preto za zváženie, či by predsa len nebolo možné nejako svoje libido povzbudiť, aby sme tomuto problému čelili.

Takto si môžete pomôcť pomocou prírody

Podporiť sexuálnu túžbu a výkonnosť je možné aj pomocou nevinne vyzerajúcich rastlín, ktoré však svojou silou prekvapia nejedného z nás.

Maca peruánska

Táto rastlina s vysokým obsahom vitamínov a minerálov sa využíva harmonizáciu hladiny hormónov u žien i mužov. Maca peruánska podporí chuť na sex a mám nožstvo ďalších pozitívnych vplyvov. Štúdie potvrdili, žeužívanie macy prispieva k zvyšovaniu počtu spermií a pozitív neovplyvňuje aj ich pohyblivosť. Podporuje tiež regeneráciu psychiky a môže pomôcťaj v boji proti chronickej únave.

Kotvičník zemný

Skúste si tipnúť, prečo získal kotvičník prezývku “zelená Viagra”? Ak myslíte, že je to pre jeho pozitívny účinok na ľudskú sexualitu, uhádli ste. Mužom môže pomôcť pri problémoch s erekciou, ženám môže poskytnúť podporu sexuálnej kondície. Často býva súčasťou prírodných doplnkov na podporu erekcie.

Vedeli ste? Kotvičník dokáže poskytnúť nádej aj párom, ktoré sa už dlhšie márne usilujú o splodenie potomstva. Harvardskí vedci uskutočnili štúdiu, podľa ktorej sa prostredníctvom kotvičníka zvyšuje pohyblivosť a kvalita spermií. Tým prispieva k lepšej plodnosti muža.

Ženšen /všehojázijský/

Tisíce rokov obľúbená rastlina (prevažne v tradičnej čínskej medicíne) môže okrem celkového povzbudenia poskytnúť aj udržanie optimálnej výdrže a výkonu. Aj preto je ženšen súčasťou doplnkov, ktoré sú určené mužom s predčasným vyvrcholením, napr. Zerex Extralong.

Prirodzene, v prírode nájdete viac “afrodiziák”, ktoré môžu vyzerať úplne nenápadne, s vaším libidom však narobia skutočné zázraky. Povedali by ste, že medzi ne patrí napríklad kakao (extrakt zo semienka kaovníka obsahuje totiž teobromín) alebo pestrec mariánsky? Mnohé z potravín, s ktorými sa denne stretávame, môžu pozitívne ovplyvniť nášsexuálny život, výkon v posteli, výdrž, a najmä - sexuálny apetít.

- reklamná správa -