Presunúť na hlavný obsah

Nebojte sa morských príšer

Zdravie

Letné dovolenky sú jedinečnou príležitosťou vyskúšať netradičné plody mora. Môžu síce vyzerať všelijako, ale určite príjemne prekvapia vaše chuťové poháriky.

Ustrice

Táto, na prvý pohľad nevábna lahôdka, vám dá na začiatok zabrať. Na otváranie ustríc potrebujete špeciálny nôž s krátkou čepeľou, ktorým ich vypáčite. Najväčšou lahôdkou je ich konzumovať surové, iba pokvapkané citrónom. Navyše obsahujú množstvo látok potrebných pre ľudské telo ako vápnik, selén, vitamín C či omega-3 mastné kyseliny.

Chobotnice

Vieme, že chápadlá plné prísaviek nevyzerajú nikdy prívetivo, ale chutiť môžu výborne. Chápadlá však nie sú jediná konzumovateľná časť chobotníc, jedlé sú vlastne celé od hlavy až po „päty“. Pripravovať sa dajú na viacero spôsobov, od grilovania až po varenie. Okrem toho sú výborným zdrojom bielkovín alebo vitamínu B12.

Kalmary

Kalmary sa od chobotníc líšia nielen tvarom tela, ale aj počtom chápadiel – kým chobotnice ich majú len osem, kalmary až desať. Chuťovo sú však veľmi podobné chobotniciam. Najčastejšie sa podávajú grilované alebo vyprážané. Sú veľmi chutné, ale ľudí častokrát odrádza ich trochu gumená textúra, ktorú môžu mať, ak nie sú dokonale pripravené. Sú tiež kvalitným zdrojom živočíšnych omega-3 mastných kyselín, fosforu či železa.

Krevety

V moriach nájdete všetky veľkosti kreviet. Môžu byť také malé, že ich zjete na jeden hlt alebo dlhé až 20 centimetrov. Dajú sa grilovať, smažiť, piecť alebo variť. Je možné ich pridať do šalátov, rizota, cestovín, polievok alebo dokonca jesť surové. Tiež sú plné antioxidantov a omega-3 mastných kyselín.

Vlastne všetky tieto morské „príšery“ sú výbornými zdrojmi omega-3 mastných kyselín. Tieto kyseliny sú pre vaše telo nesmierne dôležité, lebo prispievajú k zdravým kostiam a kĺbom, zlepšujú pamäť a kvalitu spánku a pomáhajú zmierňovať aj príznaky depresie. Na zaistenie pravidelnej dávky omega-3 mastných kyselín môžete vyskúšať aj výživový doplnok OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Vyrába sa z kvalitného oleja z nórskych lososov, vďaka čomu je bohatý na omega-3 mastné kyseliny a vitamín D.

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.

-r eklamná správa -

- Najčítanejšie -